היועמ"ש בדיונים פנימיים: יש לפסול את הצעת ערוץ 20 להפעלת ערוץ הכנסת

השבוע אמורה להתכנס מועצת הכבלים והלוויין ולהכריע בשאלת תמיכתה בזכיית ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת ■ החלטת המועצה, שמתפקדת בעניין זה כוועדת מכרזים, תובא להכרעת בג"ץ שדן בעניין לאור עתירת חברת חדשות 2 וערוץ 10

נתי טוקר
נתי טוקר
חדר בקרה ערוץ הכנסת
חדר בקרה ערוץ הכנסתצילום: Atbannett
נתי טוקר
נתי טוקר

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מצדד בעמדה שלפיה יש לפסול את הצעת ערוץ 20 במכרז ערוץ הכנסת, בשל כשלים שנפלו בהליכי המכרז – כך נודע ל-TheMarker. ביום חמישי האחרון התקיים דיון בנושא ובו הביע היועמ"ש את עמדתו בעניין.

השבוע אמורה להתכנס מועצת הכבלים והלוויין ולהכריע סופית בשאלה אם המועצה תומכת בזכיית ערוץ 20 או לא. החלטת המועצה, שמתפקדת בעניין זה כוועדת מכרזים, תובא להכרעת בג"צ שדן בעניין לאור עתירת חברת חדשות 2 וערוץ 10.

ערוץ 20 זכה במאי במכרז להפעלת ערוץ הכנסת לעשור הקרוב בתקציב של כ-25 מיליון שקל בשנה. לאחר הזכייה עתרו בחדשות 2 – שמפעילה את ערוץ הכנסת מזה 14 שנה – ויחד עם ערוץ 10 טענו כי נפלו פגמים בהצעת ערוץ 20 וכי לא ניתן ליישם את התוכנית העסקית. בעקבות העתירה קבע בג"ץ צו ביניים שלפיו חדשות 2 ימשיכו להפעיל את ערוץ הכנסת עד להכרעה בעניין.

מנגד, ערוץ 20 טען כי יוכל ליישם את הצעת התוכן שלו תוך ניהול מיטבי של התקציב, וכי גם בהצעות המתחרות של חדשות 2 ו-10 נפלו פגמים שונים. שני הצדדים הציגו חוות דעת כלכליות שתומכות בעמדותיהם.

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה באחרונה כי תקיים דיון נוסף בנושא, לאור חשש לכשלים שנפלו במכרז. כעת מתברר כי עמדת היועמ"ש היא כי אכן נפלו כשלים כאלה, וכי יש לפסול את הצעת ערוץ 20. אחת האפשרויות היא שהזכייה תועבר לזוכה במקום השני – שבשלב זה הוא ערוץ 10, אך בחדשות 2 טוענים כי הם אלה שראויים למקום השני. אפשרות אחרת וקיצונית יותר היא יציאה למכרז חדש.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליטצילום: גיל כהן מגן

התפתחות נוספת בפרשה היא העזיבה של היועץ המשפטי של מועצת הכבלים והלוויין, עו"ד דודי קובסניאנו, שליווה את המכרז ושנושאים שונים שעלו בנוגע לתקינות המכרז היו קשורים בו. קובסניאנו מונה כעת ליועץ המשפטי של משרד התיירות.

ממשרד המשפטים נמסר: "הנושא יובא השבוע להכרעת המועצה. מעבר לכך, איננו מתייחסים לתוכנם של דיונים פנימיים". ממועצת הכבלים נמסר: "הדברים אינם נכונים. טרם התקבלה החלטה. ההחלטה תתקבל בהתאם ללוח הזמנים שקבע בית המשפט".

כתבות מומלצות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל