ליאור שליין נגד קשת: "החליטו לטנף עליי בעקבות פרשת אלכס גלעדי והביקורת על ביזוי נשים"

שליין בעקבות הכתבה ב-mako: "מבין את הרצון של קשת ומאקו לנקום בי ולמצוא עלי סיפורים כאלה". בכתבה נטען בין היתר כי שליין נוהג לזרוק כיסאות באולפן, מכניס אגרופים לקירות ואפילו השליך המבורגר על מפיקה

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

ליאור שליין, מגיש התוכנית "גב האומה", התייחס היום לכתבה שפורסמה באתר mako של קשת על התנהגות פוגענית שלו לכאורה כלפי מי שעבד אתו. בכתבה נטען בין היתר כי שליין נוהג לזרוק כיסאות באולפן, מכניס אגרופים לקירות ואפילו השליך המבורגר על מפיקה.

"זאת לא הפעם הראשונה שלו. ראיתי לפחות שלוש פעמים שהוא השליך כיסאות", סיפרה למאקו נ', אחת מעובדות ההפקה. "בדרך כלל כשהיו בעיות טכניות, כי זה מה שמוציא אותו משלוותו, אבל הפעם הוא יכול היה לפגוע בבן אדם. עובדי האולפן לא יכלו עוד לסבול. הם ניגשו למפיקה ואמרו לה שאם הוא ממשיך ככה הם לא יעבדו איתו יותר. אני מאד מעריכה את הפדנטיות שלו והמקצועיות, אבל יש לו אופי קשה".

לעומת זאת, ס', תחקירנית שעבדה מספר חודשים ב"גב האומה", סיפרה בכתבה כי שליין "התייחס אליי ולאנשים שעבדו סביב בצורה נעימה. זה היה מקום בו נורא נהניתי לעבוד וגם נהניתי לעבוד מול ליאור. הוא מקצוען וגם היה שיח פתוח. הוא אדם מרשים וכריזמטי, עם סמכות, ואולי כשהוא כועס אנשים לוקחים את זה קשה".

בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב שליין: "במוצ"ש, 11 בנובמבר, בעקבות פרשת אלכס גלעדי, מתחנו ב'גב האומה' ביקורת על הנעשה בשידורי 'קשת'. על סביבת העבודה הפוגענית כלפי נשים, על הביזוי של נשים בתכניות שונות, על מייל ששלח מנכ"ל קשת לכל העובדים ובו כתב כי הקושי העיקרי שלו בפרשה הוא הפער בין ההתנהלות המופתית של החברה לבין הטענות שמושמעות נגדה".

לדברי שליין, "למחרת בבוקר עשרות אנשים שעובדים ועבדו לצדי, לאורך 14 שנות עבודתי בטלוויזיה, קיבלו פניות מכתבת 'מאקו', אתר האינטרנט של 'קשת'. הכתבת ביקשה מהם, בע"פ ובכתב, לספר לה כל דבר שלילי שראו אי פעם בסביבת העבודה שלי, תוך הבטחה שיצוטטו בעילום שם והיא תשנה כל פרט שעלול לחשוף את זהותם, 'כולל התפקיד, המגדר, כל מה שצריך'. רק שיטנפו. היום, אחרי שבועיים וחצי של תחקיר מאומץ, פורסמה הכתבה".

"מעט מאוד מהדברים שפורסמו בכתבה נכונים, ואני לא מוצא בהם שום דבר שלילי (דיברתי עכשיו עם "העובד שכונה כישלון", הוא מאוד צחק מכך שנכנס לכתבה הזו. מה שלא סיפרו שם זה ששמו הוא אלון קיש, ולא אני המצאתי את הכינוי שלו - אלא חבריו בגן חובה. ההורים שלו ידעו ששם המשפחה הוא קיש, למה הם קראו לו אלון? זה כישלון שלהם). הרוב המכריע של הכתבה הם שקרים גסים, ועליהם אגיב בהתאם.

"לאורך 14 שנה, בהן הייתי אחראי לשידור מאות רבות של תכניות, כמגיש וכעורך ראשי, היו מעט רגעים בהם איבדתי את קור רוחי. בינם לבין הנאמר בכתבה אין קשר. במקרים הבודדים בהם היה צורך, התנצלתי על כך מידית. בכל מקרה, בתקופה זו, בה מתפרסמים מדי יום דברים איומים שאנשים מפורסמים עשו, ונחשפים הפערים בין תדמיתם הציבורית לבין מי שהם באמת, אני מבין את הרצון של קשת ומאקו לנקום בי ולמצוא עלי סיפורים כאלה, ומתנצל על כך שלא סיפקתי את הסחורה. מצד שני, אחרי שלא מצאו סיפורים, היו יכולים לגנוז את הכתבה במקום להמציא עלי סיפורים כאלה, במסווה של לוחמים אמיצים ומוסריים למען סביבת עבודה נעימה ובטוחה. אנשים שגרים בבית מזכוכית, שלא יסתובבו עם חלוק פתוח".

"המשפט הקבוע של העובדים היה 'אני לא יכול להיות פה עוד דקה, אחרת אני מאבד את השפיות' כי אם לא צרחו עליך, אז שמעת צרחות על אחרים", אמר עפר קניספל, כותב ותיק שעבד לצד שליין במשך שנים, אך פוטר על ידו ועל ידי מפיקת התוכנית "גב האומה", רוני מנור. קניספל תבע את חברת ההפקות על פיטורים שלא כדין, שבסופם הגיעו לפשרה לשביעות רצונו. "הרבה פעמים ראיתי אנשים בוכים, בעיקר נשים שהיו בתפקידים נמוכים כמו מפיקות, עוזרות הפקה ותחקירניות. תמיד הייתה איזו הצטופפות סביב מישהי, או שעולים לגג איפה שמעשנים ויושבת בחורה שפופה ובוכה".

מאקו: "ליאור, יותר מ-20 עובדים שיתפו אותנו בכאב בסיפורים על ההתנהגות שלך"

מ"מאקו" נמסר בתגובה לדבריו של שליין: "ליאור, תמיד מפתיע לראות איך מי שמבקר את כולם כל הזמן לא מסוגל להכיל ביקורת. תסתכל רגע במראה ותשאל את עצמך למה כל כך הרבה עובדים, יותר מ-20, ובעיקר זוטרים, שיתפו אותנו בכאב בסיפורים על ההתנהגות שלך.

"אתה יכול לכעוס ולהאשים את כולם, להאמין שרודפים דווקא אותך (קצת כמו הפוליטיקאים שאתה ואנחנו יורדים עליהם). אבל תעשה לעצמך טובה ונסה להקשיב לקולות. זה מומלץ לכולם, ובעיקר לך ולנו שעובדים בתקשורת. ובפעם הבאה שיבוא לך לרדת עלינו, לך על זה".

הכתבת יאנה פבזנר בשן הגיבה גם היא, בפייסבוק: "אף אחד בקשת לא פנה אליי ולא הזמין ממני ולא ביקש ולא דרש את הכתבה שעשיתי על ליאור שליין ויחסו לעובדים.
היה זה הכותב שלו לשעבר שפנה אליי וביקש להיפגש איתי. נפגשנו, הקשבתי למה שסיפר, התחלתי לפנות לאנשים שעבדו עם שליין או עדיין עובדים איתו. אחרי כשבועיים התפרסמה הכתבה. וזה הסיפור".

ליאור שליין. "בלי שיצעק יומם ולילה נגד ההדתה, יש סכנה שהפוליטיקאים יוכלו למשוך את הגבול"צילום: עדי שחם

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי