אחרי עשור: מנכ"ל רשת עוזב את דירקטוריון חברת החדשות

אבי צבי החליט לפרוש כדי להתמקד במחויבותו לרשת, לאור המתיחות עם חברת החדשות אחרי פיצול ערוץ 2 ■ העסקה שחילקה את תוכניות האקטואליה בין קשת לבין רשת ייצרה ניגודי אינטרסים בין הזכייניות לשעבר לבין חברת החדשות

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי צבי
מנכ"ל רשת, אבי צביצילום: אודי פורטל
נתי טוקר
נתי טוקר

מנכ"ל רשת, אבי צבי, עזב השבוע את דירקטוריון חברת החדשות - אחרי כעשור ששימש בתפקיד. זאת הפעם הראשונה שבה מנכ"ל רשת או קשת לא יהיה חבר בדירקטוריון חברת החדשות. במקומו מונתה כדירקטורית היועצת המשפטית של רשת, אילאיל לבנת.

חברת החדשות נמצאת בבעלות משותפת של קשת ורשת. בעבר שידרה החברה את שידורי החדשות של ערוץ 2, וכיום היא משדרת את החדשות בערוצי קצת (12) ורשת (13) במקביל. דירקטוריון חברת החדשות מורכב משלושה נציגים של קשת, שלושה נציגים של רשת, ועוד ארבעה דירקטורים - בהם יו"ר הדירקטוריון ונציגי ציבור.

מאז ומתמיד כיהנו המנכ"לים של רשת וקשת כדירקטורים בחברת החדשות, במטרה לקבוע את מדיניות החברה באופן שישרת את הצרכים של בעלי המניות. אבי צבי עצמו כיהן כדירקטור מאז מונה לתפקיד מנכ"ל רשת לפני עשור.

עזיבתו של צבי מתרחשת על רקע פיצול ערוץ 2, שיצר ניגודי אינטרסים בין רשת וקשת לבין חברת החדשות, בשל העסקה שבמסגרתה משודרות חלק מהתוכניות של חברת החדשות רק בקשת או רק ברשת. צבי היה זה שקידם את העסקה שקבעה כי התוכנית הכלכלית (לשעבר תוכנית חיסכון) תשודר בקשת ואילו מהדורת לילה טוב ישראל (לשעבר חדשות הלילה) תשודר ברשת - אחרי שרשות ההגבלים אסרה על שידור משותף של התוכניות בשני הערוצים.

חלק ממה שעמד לנגד עיניו של צבי, כשהוביל את העסקה, היה אחריותו לחברת החדשות והרצון להימנע מפיטורים בה בעקבות ביטול תוכניות. המהלך הזה לווה במתיחות רבה מול קשת ובעיקר מול חברת החדשות, שהגיעה לשיאה יומיים לפני הפיצול, כשצבי איים לבטל את ההסכם.

גם ברשת סבורים כעת כי העסקה לא שירתה באופן מיטבי את האינטרסים של החברה, שכן נתוני הרייטינג של התוכנית הכלכלית בקשת גבוהים יותר מאלה של התוכנית שמשודרת במקביל ברשת - לפני החדשות, עם לוסי אהריש ואודי סגל. נתונים אלה מייצרים גם מקפצת צפייה למהדורה עצמה.

בשל כך החליט צבי להתמקד במחויבותו לרשת ולעזוב את דירקטוריון חברת החדשות. עם זאת, בשלב זה לא ברור אילו השלכות יהיו לפרישה, אם בכלל, על עתיד היחסים בין צבי ורשת לבין חברת החדשות ועל ההסכמים בין הצדדים.

ברשת סירבו להגיב לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים