אחרי עשור: מנכ"ל רשת עוזב את דירקטוריון חברת החדשות

אבי צבי החליט לפרוש כדי להתמקד במחויבותו לרשת, לאור המתיחות עם חברת החדשות אחרי פיצול ערוץ 2 ■ העסקה שחילקה את תוכניות האקטואליה בין קשת לבין רשת ייצרה ניגודי אינטרסים בין הזכייניות לשעבר לבין חברת החדשות

נתי טוקר
נתי טוקר
אבי צבי
מנכ"ל רשת, אבי צביצילום: אודי פורטל
נתי טוקר
נתי טוקר

מנכ"ל רשת, אבי צבי, עזב השבוע את דירקטוריון חברת החדשות - אחרי כעשור ששימש בתפקיד. זאת הפעם הראשונה שבה מנכ"ל רשת או קשת לא יהיה חבר בדירקטוריון חברת החדשות. במקומו מונתה כדירקטורית היועצת המשפטית של רשת, אילאיל לבנת.

חברת החדשות נמצאת בבעלות משותפת של קשת ורשת. בעבר שידרה החברה את שידורי החדשות של ערוץ 2, וכיום היא משדרת את החדשות בערוצי קצת (12) ורשת (13) במקביל. דירקטוריון חברת החדשות מורכב משלושה נציגים של קשת, שלושה נציגים של רשת, ועוד ארבעה דירקטורים - בהם יו"ר הדירקטוריון ונציגי ציבור.

מאז ומתמיד כיהנו המנכ"לים של רשת וקשת כדירקטורים בחברת החדשות, במטרה לקבוע את מדיניות החברה באופן שישרת את הצרכים של בעלי המניות. אבי צבי עצמו כיהן כדירקטור מאז מונה לתפקיד מנכ"ל רשת לפני עשור.

עזיבתו של צבי מתרחשת על רקע פיצול ערוץ 2, שיצר ניגודי אינטרסים בין רשת וקשת לבין חברת החדשות, בשל העסקה שבמסגרתה משודרות חלק מהתוכניות של חברת החדשות רק בקשת או רק ברשת. צבי היה זה שקידם את העסקה שקבעה כי התוכנית הכלכלית (לשעבר תוכנית חיסכון) תשודר בקשת ואילו מהדורת לילה טוב ישראל (לשעבר חדשות הלילה) תשודר ברשת - אחרי שרשות ההגבלים אסרה על שידור משותף של התוכניות בשני הערוצים.

חלק ממה שעמד לנגד עיניו של צבי, כשהוביל את העסקה, היה אחריותו לחברת החדשות והרצון להימנע מפיטורים בה בעקבות ביטול תוכניות. המהלך הזה לווה במתיחות רבה מול קשת ובעיקר מול חברת החדשות, שהגיעה לשיאה יומיים לפני הפיצול, כשצבי איים לבטל את ההסכם.

גם ברשת סבורים כעת כי העסקה לא שירתה באופן מיטבי את האינטרסים של החברה, שכן נתוני הרייטינג של התוכנית הכלכלית בקשת גבוהים יותר מאלה של התוכנית שמשודרת במקביל ברשת - לפני החדשות, עם לוסי אהריש ואודי סגל. נתונים אלה מייצרים גם מקפצת צפייה למהדורה עצמה.

בשל כך החליט צבי להתמקד במחויבותו לרשת ולעזוב את דירקטוריון חברת החדשות. עם זאת, בשלב זה לא ברור אילו השלכות יהיו לפרישה, אם בכלל, על עתיד היחסים בין צבי ורשת לבין חברת החדשות ועל ההסכמים בין הצדדים.

ברשת סירבו להגיב לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?