סקר: פיצול ערוץ 2 ידחוף יותר צופים לתכנים בדיגיטל

40.8% מהמשתתפים בסקר צופים לפחות פעם בשבוע בתוכניות פריים טיים בטלוויזיה. במקרה של חפיפה בשידורים בין הערוצים 33% כי יצפו באחת בשידור חי ובאחרת ב-VOD, ואילו 16% השיבו כי יצפו בשנייה במחשב או בסלולר

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תלמידי בית ספר זיו בשיעור עם טאבלט
תלמידי בית ספר זיו בשיעור עם טאבלטצילום: אמיל סלמן
נתי טוקר
נתי טוקר

לוח השידורים בטלוויזיה המסחרית ביום רביעי הקרוב, היום הראשון אחרי הפיצול של ערוץ 2, יהיה עמוס מאוד: בערוץ 12 של קשת ישודר פרק פתיחת העונה של "ארץ נהדרת", באפיק 13 של רשת תשודר תוכנית הריאליטי "המרוץ למיליון", בערוץ עשר באפיק 14 תשודר תוכנית התחקירים "המקור" וגם בתאגיד כאן באפיק 11 ישודר פרק של תוכנית התחקירים "שטח הפקר".

עומס התכנים הזה יביא ככל הנראה לגידול משמעותי בהיקף הצפייה המאוחרת. חברת ארטימדיה, שפיתחה פלטפורמה למכירת פרסומות ווידיאו באתרי התוכן הישראליים, יצאה למחקר שבוחן את השפעות הפיצול. נקודת המוצא היתה שצופים שעד כה היו רגילים לצרוך את כל התכנים שלהם בשידור חי בטלוויזיה הליניארית, יצטרכו לבחור בתוכנית אחת, ואת יתר התכנים שפיספסו יצטרכו להשלים. חלקם ישלימו בטלוויזיה הליניארית (VOD, הקלטה), וחלקם בפלטפורמות הדיגיטליות.

בארטימדיה אומרים שכבר כיום המדיה הדיגיטלית מהווה נתח משמעותי מהיקף הצפייה הכולל בתכנים טלוויזיוניים. כך למשל, פרק ממוצע של האח הגדול נהנה ממוצע של 900 אלף צופים לפרק בטלוויזיה ואילו בדיגיטל צפו בו 420 אלף צופים בממוצע. פרק של "הישרדות" רשם 800 אלף צופים והגיע בדיגיטל לחצי מיליון צופים.

בסקר הצהירו 40.8% מהנשאלים כי הם צופים לפחות אחת לשבוע בתוכניות פריים טיים בטלוויזיה. בנוגע לשאלה מה תעשה במידה ששתי תוכניות פריים טיים אהובות ישודרו באותו הזמן השיבו 33% מהנשאלים כי יצפו באחת בשידור חי ובאחרת ב-VOD, ואילו 16% השיבו כי יצפו בשנייה במחשב או בסלולר.

בקבוצות הגילאים 18-40 סקר העלה כי קיים רוב לנשאלים שצפו בתכנים בדיגיטל באופן קבוע או מדי פעם לעומת כאלו שצפו רק בטלוויזיה או ב-VOD. הסקר נערך על ידי מכון פאנלס במדגם מייצג של 502 משיבים בגילאי 18 ויותר.

"פיצול ערוצי הטלוויזיה מייצר באופן טבעי גידול בתכנים הפופולריים, וכפי שניתן ללמוד מתוצאות המחקר עומד לייצר גם מספר הולך וגדל של צופים בתכנים אלו בדיגיטל - תופעה שגם כך צומחת בשנים האחרונות בישראל ובעולם כולו", אמר , אמר גל תורג'מן מנכ"ל ארטימדיה "המפרסמים יכולים להפוך את הטלוויזיה בדיגיטל לחלק אינטגרלי מהפרסום הטלוויזיוני ולנצל את ריבוי התכנים והערוצים כיתרון להגיע לקהל ממוקד ומפולח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב