דרור שטרום נגד ערוץ 10: מנסה לסכל התחרות ולפגוע בחברת ייעוץ למפרסמים

לאחר שפנה לרשות ההגבלים, המשנה למנכ"ל ערוץ 10 פנה היום למפרסמים הגדולים במשק והזהיר אותם כי העברת מידע לחברת בקרה, המספקת מידע לגבי מחירי הפרסום, הנה הסדר כובל ■ שטרום, המייעץ לחברת בקרה: "מכתבו של ערוץ 10 חסר בסיס"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרור שטרום
דרור שטרוםצילום: תומר אפלבאום
נתי טוקר
נתי טוקר

"שנים שאני עוסק בדיני הגבלים עסקיים, יישומם ואכיפתם, וטרם נתקלתי בהתנהלות מסוג זה של ניסיון לעשיית דין עצמי" – כך כתב אתמול עו"ד דרור שטרום, המייעץ לחברת בקרה והממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר, בתגובה לפעילות של ערוץ 10 נגד חברת בקרת המדיה בקרה.

המאבק בין ערוץ 10 לבין חברת הבקרה החריף היום (ג'). חברת בקרה, בבעלות גלית ליבר, מספקת שירות ייעוץ לשורה של מפרסמים גדולים במשק ומאפשרת להם לקבל מידע לגבי המחיר הממוצע של הפרסומות בשוק.

כפי שדווח ב-TheMarker, באחרונה פנה ערוץ 10 לרשות ההגבלים ודרש להפסיק את הפעילות הזו, בטענה כי החברה מקבלת מידע מהמפרסמים ומסייעת למעשה לבצע הסדר כובל בין לקוחותיה מול אמצעי המדיה.

היום שיגר המשנה למנכ"ל ערוץ 10, ציון פרץ, לשורה של מפרסמים גדולים הנעזרים בייעוץ מחברת בקרה, והודיע כי "על פי ייעוץ משפטי שקיבל ערוץ 10, התנהלות החברה עשויה על פני הדברים להוות הסדר כובל אסור ובכך להפר את חוק ההגבלים העסקיים, האוסר על אדם להיות צד להסדר כובל שלא הותר". פרץ הוסיף כי "ככל שהנכם מעורבים באופן כלשהו בקבלת או מתן נתונים המשמשים את בקרה לקביעת 'מדד ייחוס' אנו מציעים כי תבחנו שאין בהתנהלותכם הפרה של חוק ההגבלים העסקיים".

שטרום דחה את טענות ערוץ 10. בחוות דעת של שטרום שהועברה למפרסמים נכתב: "בקרת מדיה אינה מעבירה שום נתון פרטני של מפרסם אחד למפרסם אחר, אלא מוסרת לכל רוכש מדיה שהוא לקוח שלה אם הצעת המחיר שקיבל ממוכר מדיה כלשהו היא מעל מחירי השוק הממוצעים או באזור הממוצע. בכך אין כל הסדר כובל, אלא רק שיקוף של מחיר שוק ממוצע שבנסיבות עולם המדיה קשה ללקוח הבודד להבינו ולנתחו. לפיכך, אין פה כל הפרה או חשש להפרה של דיני ההגבלים העסקים, וממילא אין כל חשש בקבלת שירותים אלה, המשכללים את התחרות (למגינת ליבם, כנראה, של ספקי המדיה)".

שטרום תקף את ערוץ 10 וטען כי "מכתבו של ערוץ 10 הוא חסר בסיס, אבל הוא גם חריג ביותר. הוא נשלח במקביל לפנייה אל הממונה על ההגבלים עוד בטרם אמרה הממונה דבר וחצי דבר בנושא. במצב זה מכתבו של ערוץ 10 הנו התערבות חמורה ביותר ביחסים שבין בקרה ללקוחותיה וניסיון לסכל את מנגנון השוק התחרותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט