"כאן" מסיים את כל פעילות מיקור החוץ בתחום האקטואליה

אחרי הביקורת הציבורית על העברת חלק מפעילות הליבה של תאגיד השידור הציבורי לידי מפיק חיצוני - רצועת השידור של 20:00-17:00 תופעל על ידי כאן ■ בעוד כשבועיים ישוב התאגיד להעביר את שידורי החינוכית

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תאגיד השידור כאן
צילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר
נתי טוקר

אחרי מחלוקות קשות סביב העברת חלק מפעילות החדשות והאקטואליה למיקור חוץ, מחר (ג') יהיה היום האחרון שבו תאגיד השידור הציבורי כאן ייעזר בשירותים חיצוניים בשידורי החדשות. כל רצועת השידורים בשעות 20:00-17:00, שהופעלה עד כה על ידי חברת אולפני הרצליה, תופעל על ידי התאגיד עצמו.

עד כה הפיקו אולפני הרצליה עבור התאגיד את רצועות השידור אחר הצהריים. הרצועה כללה את התוכנית "חמש מקורי", בהגשת דרור פויר וענת קורול; "שש כלכלי", בהגשת דב גיל-הר; ו"שבע אקטואלי", עם מיכל רבינוביץ' ויועז הנדל. עד כה לא הצליחו התוכניות להשיג נתוני רייטינג גבוהים ואף נמתחה עליהן ביקורת - כולל של מועצת התאגיד - על חוסר הגיוון בעמדות המגישים.

העברת השידורים למיקור חוץ לוותה בוויכוח ציבורי נוקב. בדיונים השונים בכנסת סביב הקמת התאגיד התעקש המנכ"ל, אלדד קובלנץ, לאפשר בחוק העברה של חלק מפעילות החדשות למיקור חוץ - וזאת, לטענתו, בשל חוסר מוכנות של התאגיד לשידורים מלאים בטווח הזמן הקצר. מנגד נמתחה ביקורת חריפה על הכוונה להעביר חלק מפעילות הליבה של התאגיד - החדשות - לידי מפיק חיצוני.

בתחילה התאפשר לתאגיד להפעיל חדשות במיקור חוץ במשך שנתיים, אך בהמשך קיצרה ועדה מיוחדת, בראשות ח"כ דוד ביטן (ליכוד), את התקופה עד לאמצע אוגוסט בלבד. עם זאת, סעיף החוק הזה הוקפא לחלוטין על ידי בג"ץ, במסגרת העתירות שהוגשו נגד פיצול התאגיד.

אלדד קובלנץצילום: איה אפרים

כעת, עם סיום החוזה עם אולפני הרצליה, רצועות השידור המדוברות ישודרו מאולפני מודיעין ותל אביב של התאגיד. כ-20 עובדים שעסקו בקצועות השידור האלו באולפני הרצליה ייקלטו כעובדי תאגיד השידור.

סיום מיקור החוץ מביא עמו גם רענון ברצועת השידור. בשעות 19:00-17:00 תשודר התוכנית "ערב ערב" בהגשה זוגית של דב גיל-הר ושל רינת ספיבק וקרן אוזן (לסירוגין). התוכנית צפויה לכלול מוסף כלכלי, במקביל לירידת התוכנית "של כלכלי" משידור.

בשעה 19:00 תשודר התוכנית "שבע אקטואלי" בהגשת אמיר בר שלום, לשעבר הכתב המדיני של התאגיד. שינוי נוסף נרשם בגזרת החדשות בשבת. התוכנית "רואים עולם" תידחה לשעה 21:00, ובשעה 20:00 ישודר מגזין חדשות בהגשת מיכל רבינוביץ'.

שובה של רצועת החינוכית

במקביל, התאגיד יחזור לשלב בשידוריו תוכניות בהפקת "החינוכית". מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, וממלאת מקום מנכ"ל החינוכית, ד"ר אורנה שמחון נפגשו וסיכמו על חידוש שיתוף הפעולה. בעבר שודרו בערוץ 1 תוכניות של החינוכית, כמו "ערב חדש", אך עם הקמת התאגיד הופסק שיתוף הפעולה, בשל מאבק בין קובלנץ לבין עובדי החינוכית.

הרצועה של החינוכית תשודר בימים א'-ה' משעות הצהריים ועד 16:30. בימי ו' תשודר הרצועה עד 15:00. שידורי החינוכית בכאן יחלו ב-22 באוקטובר - עם פיצול ערוץ 2, שיסיים על פי חוק את שידורי החינוכית באפיקו.

ד"ר שמחון בירכה על שילוב תכני החינוכית בכאן ואמרה כי "זהו הישג בראש ובראשונה לשידור הציבורי, באמצעות שמירה על רצף של שידור תכני איכות ותכנים חינוכיים בתאגיד השידור כאן". מנכ"ל התאגיד, קובלנץ, הוסיף: "כאן הבית של השידור הציבורי והמקום הטבעי לתכנים המצוינים של החינוכית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט