חלוקת השלל בערוץ 2: "תוכנית חיסכון" תשודר בקשת - "תוכנית הלילה" ברשת

שתי התוכניות היו אמורות לרדת מהאוויר, מאחר ושידורן במשותף היה תלוי באישור רשות ההגבלים. ההסדר הנוכחי, שאינו כולל שידור משותף, אינו דורש אישור רגולטורי

נתי טוקר
נתי טוקר
קרן מרציאנו בערוץ 2
קרן מרציאנו בערוץ 2צילום: צילום מסך מתוך "חדשות 2"
נתי טוקר
נתי טוקר

זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת, שיוצאות בנובמבר להפעלת ערוצים נפרדים, הגיעו להסכמה ביניהן לגבי שידור תוכניות מחברת החדשות שבבעלותן. לפי הסיכום, קשת תשדר לבדה את התוכנית הכלכלית "תוכנית חיסכון" בשעות הערב, ואילו רשת תשדר לבדה את "תוכנית הלילה".

קשת ורשת יוצאות בנובמבר מערוץ 2 וכל אחת מהן תפעיל ערוץ נפרד במשך שבוע שידורים שלם. קשת תשדר באפיק 12 ואילו רשת באפיק 13. החוק מאפשר לקשת ולרשת להמשיך להחזיק במשך שלוש שנים בחברת החדשות המשותפת שלהם ולשדר את תכניה. בכל מקרה, חברת החדשות תאלץ לשנות את שמה ובמקום "חדשות 2" היא תיקרא "החדשות" בלבד.

מאחר והשידור המשותף מהווה לכאורה פגיעה בתחרות, המחוקק קבע מגבלה. לפי החוק, רק תוכניות שהיו באוויר ב-2011 - אז אושר החוק בכנסת - יוכלו להמשיך להיות משודרות במשותף בקשת ורשת. המשמעות היא שהתוכניות "המהדורה המוקדמת", "שש עם עודד בן עמי", המהדורה המרכזית - וכן תוכניות סוף השבוע - ישודרו במקביל בערוצי קשת ורשת.

שתי תוכניות אחרות היו עשויות לרדת מהאוויר. הראשונה היא "תוכנית חיסכון" בהגשת קרן מרציאנו. על אף שהתוכנית נוסדה לפני 2011, רשות ההגבלים סירבה לאשר את בקשת רשת וקשת להמשיך לשדרה. הסיבה: כחלק מתרגיל רגולטורי, "תוכנית חיסכון" הוגדרה כתוכנית תעודה בהפקת חדשות 2 ולא כתוכנית חדשות, ולכן לא חל לגביה החוק המאפשר שידור משותף.

תוכנית נוספת שהיתה אמורה לרדת מהאוויר היא "תוכנית הלילה", שעלתה לאוויר רק ב-2013. כבר כיום התוכנית משודרת בימי רשת בלבד (רביעי וחמישי) ואילו קשת ויתרה על שידורה. הורדת שתי התוכניות מהאוויר היתה גוררת פיטורים בחברת החדשות.

בעוד רשות ההגבלים מבצעת בדיקה לגבי בקשת הזכייניות, מאחורי הקלעים הצליחו קשת ורשת להגיע להסדר. לפי הסיכום, קשת תשדר לבדה את "תוכנית חיסכון" בהגשת מרציאנו בשעה הנוכחית, 19:30, ואילו רשת תשדר לבדה את "תוכנית הלילה" בהגשת למפל בכל ימות השבוע. ההסדר יסייע לחברת החדשות לשמור על מצבת העובדים ולהשאיר את הפעילות על כנה.

בעקבות הסיכום, פנו קשת ורשת לרשות ההגבלים ומשכו את הבקשה לשידור משותף של "תוכנית חיסכון". כעת, ההסדר הנוכחי, שאינו כולל שידור משותף, אינו דורש אישור רגולטורי.

עם זאת, חדשות 2 תאלץ להטיל על עצמה מגבלות. כך למשל, אייטמים מ"תוכנית חיסכון" ומ"תוכנית הלילה" לא יקודמו כלל על ידי חדשות 2 בתוכניות האחרות שישודרו בשידור המשותף. עדיין לא ברור כיצד תפעל חדשות 2 בכל הנוגע לפעילות המובייל העצמאית שלה והאם תוכל לקדם את התוכניות המפוצלות.

כפי שפורסם ב-TheMarker, ועדה משותפת בראשות יו"ר חדשות 2, תמי רווה, ונציגי הזכייניות, קבעה שורה של מגבלות נוספות לפעילות המשותפת: כתבים מחברת החדשות לא ישתתפו כלל בתוכניות של קשת ורשת ולא ייערכו קידומים בתוכניות החדשות לתוכני קשת ורשת.

עבור ערוץ 10 - שהשמיע את הקול הביקורתי החריף ביותר נגד ההסדר של שידור משותף - עלול ההסכם הנוכחי להחריף את המצב. המשמעות כעת היא שערוץ 10 ייאלץ להתמודד מול תחרות כפולה, מצד קשת ומצד רשת, בשעות נוספות במהלך שידורי הערב.

כך, בשעות הערב מול "תוכנית חיסכון" תשודר תוכנית אחרת של רשת, ככל הנראה בהגשת לוסי אהריש ואודי סגל. בשעות הפריים המאוחרות, מול "תוכנית הלילה" שתושדר ברשת, תשדר קשת את "חי בלילה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?