עיתונאי חדשות 2 לא יופיעו יותר בתוכניות קשת ורשת

הצוות שהקימו רשת וקשת לגיבוש מסגרת הפעולה של הערוצים החדשים, לקראת פיצול ערוץ 2, מציג את מסקנותיו ■ הזכייניות ישתמשו במשך 3 שנים בתוכנית החדשות של ערוץ 2, ובכל הקשור לפריצות לשידור באירוע חירום, ההחלטה תהיה בידיו של מנכ"ל חדשות 2

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא פלג. יפסיק להופיע בתוכניות של רשת וקשת?
גיא פלג. יפסיק להופיע בתוכניות של רשת וקשת?צילום: מוטי קמחי
נתי טוקר
נתי טוקר

עיתונאי חדשות 2 לא יופיעו בתוכניות של קשת ורשת לאחר פיצול ערוץ 2 – זו אחת המסקנות שאליה הגיע הצוות שמגבש את השימוש המשותף של קשת ורשת בחברת החדשות של ערוץ 2. עוד נקבע כי חדשות 2 לא תקדם כלל בשידוריה תוכניות של אף אחד מהגופים.

ב-1 בנובמבר ייסגר ערוץ 2, ושתי הזכייניות המפעילות אותו כיום, קשת ורשת, ייצאו לשידור כל אחת בערוץ חדש. קשת תשדר באפיק 12 ואילו רשת תעבור לאפיק 13. החוק מאפשר לשני הגופים להמשיך להחזיק במשך שלוש שנים בחברת החדשות של ערוץ 2 (שתשנה את שמה לחברת החדשות ללא הספרה 2).

המשמעות היא ששני הערוצים ישדרו את תכני חדשות 2 – כולל "המהדורה המוקדמת", "שש עם עודד בן עמי", "המהדורה המרכזית" ותוכניות החדשות בסוף השבוע. "חדשות הלילה", שמשודרת כיום רק ברשת, תרד מהאוויר. לגבי "תוכנית חיסכון", שמוגדרת תוכנית תעודה, טרם התקבלה החלטה ברשות ההגבלים.

כדי לתאם את השידור המשותף בין שני הערוצים, הקימו הצדדים צוות בראשות יו"ר החדשות, תמי רווה, ובליווי עו"ד בתחום ההגבלים העסקיים, שמנסה לגבש את מסגרת הפעולה של שני הערוצים בחברת החדשות.

בשלב זה נקבע כי אף עיתונאי מחדשות 2 לא יופיע בתוכניות השונות בערוצי קשת ורשת – למשל תוכניות בוקר או מהדורות אקטואליה בערב. עד כה, כתבים רבים של חדשות 2 נכחו באולפני קשת ורשת, למשל ניר דבורי או גיא פלג, אך הנוהג הזה ייפסק לאחר הפיצול לאחר שהצדדים הבינו כי הוא עלול להיות מתכון למאבקים בין קשת ורשת.

המשמעות היא שתוכניות הבוקר והערב של קשת ורשת ייאלצו להתבסס על דיווחים של עיתונאים מכלי תקשורת מתחרים או לגייס עיתונאים בעצמם. כך למשל, ב"וואלה" דווח כי עיתונאי "הארץ" ברק רביד יצטרף לצוות תוכנית הבוקר של ניב רסקין בקשת. עם זאת, ייתכן כי בהמשך, לאחר הפיצול, יימצא מתווה כלשהו שיאפשר חלוקה מוסדרת בהופעת עיתונאי חדשות 2 בקשת וברשת.

סיכום נוסף שאליו הגיע הצוות הוא שלא יהיו קידומים בחדשות 2 לתוכניות השונות של קשת ורשת. עד כה נהוג היה כי במהדורה יראיינו כוכבים מהתוכניות השונות של הזכייניות, אך נוהג זה ייפסק.

בכל הקשור לפריצות לשידור באירוע חירום, ההחלטה תהיה בידיו של מנכ"ל חדשות 2, אבי וייס. הוא זה שיכריע אם לפרוץ לשידור, ויודיע על כל לגופי השידור. עם זאת, כל ערוץ יכול לבחור האם הוא מושך את השידור מחדשות 2 או ממשיך בשידור העצמאי.

ההסדר בין שני הגופים עשוי להתגלות כמורכב הרבה יותר – וגם מעורר בעיות של הגבלים עסקיים - בכל הקשור לתיאומי הפסקות הפרסומות. הבעיה היא שכל צד עשוי לבקש הפסקת פרסומות ארוכה או קצרה יותר, בהתאם לכמות הפרסומות שבידיו בכל יום נתון. הנוהל המתגבש כעת הוא כי הצדדים ייפגשו אחת לעונה, או אחת לחודש, יגדירו את זמן הפרסום הדרוש להם בעונה הקרובה, ובהתאם לכך ייקבע על ידי וייס אורך הפסקות הפרסומות לכל אורך התקופה. שני הגופים ייאלצו להתאים את עצמם לזמן הפרסומות שייקבע, ולא ניתן יהיה לבצע שינויים יומיים באורך הפסקות הפרסומות.

מנגד, בערוץ 10 סבורים כי בכל הסדר כזה עשויה להיות בעיה הגבלית. מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, פנה באחרונה בעניין זה לרשות ההגבלים, וטען כי השולחן העגול שייצר בין שני המתחרים, קשת ורשת, יהווה בכל מקרה פגיעה בתחרות.

היום האחרון של השידורים, 31 באוקטובר, הוא יום שידורים של קשת. היום (א') פנתה יו"ר הרשות השנייה, אוה מדז'יבוז' למנכ"ל קשת, אבי ניר, והציעה כי ביום השידורים הזה יינתן ביטוי גם לרשת. בקשת מתכננים ערב שידורים מיוחד ובשלב זה לא מתוכננת להשתלב בו הזכיינית רשת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב