לאחר פניית TheMarker: קרא ביטל נסיעה לארה"ב בעלות 200 אלף שקל

שר התקשורת הטרי תיכנן לצאת מחר לסיור בן 10 ימים בוושינגטון ובניו יורק, למרות שורת נושאים בוערים בתחום התקשורת שעדיין לא טופלו ■ לשכת השר: "הנסיעה תידחה למועד אחר עקב אילוצים של הרגע האחרון"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שר התקשורת, איוב קרא. "מוכנים לרמוס נכה צה"ל ברגל גסה"
שר התקשורת, איוב קרא. "מוכנים לרמוס נכה צה"ל ברגל גסה"צילום: אמיל סלמן
נתי טוקר
נתי טוקר

חודשיים וחצי בלבד לאחר מינויו לשר התקשורת, ובעוד שורת נושאים בוערים בתחום התקשורת בישראל עדיין לא טופלו, התכוון איוב קרא לצאת מחר (ב') למסע בן עשרה ימים בארה"ב - בעלות כוללת של 200 אלף שקל. לאחר פניית TheMarker אודות עיתוי הסיור ועלותו, אחר הצהריים הודיעה לשכתו כי השר קרא דחה את הנסיעה.

קרא מונה לתפקידו בסוף מאי על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, אחרי עתירות שהוגשו לבג"ץ וטענות לניגוד עניינים של נתניהו בשל קשריו עם בעלי בזק שאול אלוביץ' והשותף בערוץ 10 ארנון מילצ'ן - כוכב תיק 1000. בשל כך המליץ היועמ"ש אביחי מנדלבליט לנתניהו למנות שר קבוע.

מאז שנכנס לתפקיד, קרא ולשכתו מקפידים להעביר לעיתונאים הודעות רבות על סיורים שהוא מקיים ברחבי הארץ - חלקם כלל אינם קשורים לתחום התקשורת. קרא עצמו גם קיים באחרונה מסיבת עיתונאים דחופה בנוגע למאמציו לפגוע בפעילות ערוץ אלג'זירה בישראל.

ואולם במשרד הצטברו בחודשים האחרונים שורה של נושאים בוערים שכלל אינם מטופלים. בשנים האחרונות אין במשרד שר קבוע, וכעת גם המנכ"ל שלמה פילבר נמצא בנבצרות. עוד לפני כן היה פילבר עסוק בעיקר בניסיונות לסגירת התאגיד ובהתמודדות מול דו"ח מבקר המדינה בפרשת בזק. במשרד התקשורת חסרים גם שורה של תקנים בכירים לאחר גל פרישות בשנה האחרונה.

בינתיים שוק התקשורת נמצא במצב ביניים ובחוסר בהירות. קרא נוהג להתהדר בתחרות המתגברת בתחום השידורים - שהחלה לפני כניסתו לתפקיד ונבעה רק מפעילות של שרים קודמים, בעיקר גלעד ארדן - אך הוא נמנע מלקדם את מסקנות הוועדה שקבעה כיצד ומתי להחיל רגולציה על מיזמי הטלוויזיה החדשים באינטרנט. הוא גם לא פועל לקדם הקלות נחוצות לזכייניות ערוץ 2 שעומדות בפני פיצול. בתחום הטלקום קרא לא טיפל ביישום התחרות לטלפונייה בבזק - מהלך שטרם יצא לפועל. המשרד גם טרם יישם את ההקלות הקשורות לייבוא מכשירי סלולר.

קרא היה אמור אמור להמריא מחר בבוקר מנתב"ג לוושינגטון. ביום שלישי הוא אמור היה להיפגש עם יו"ר ה-FCC (הרשת הפדרלית האמריקאית לתקשורת), עם הסוכנות הלאומית לתקשורת ומידע NTIA ועם מנכ"לית הדואר האמריקאי TBC ולקיים פגישות נוספות בוושינגטון.

ביום חמישי אמור היה קרא לנסוע לניו יורק ולהיפגש עם שגריר ישראל באו"ם דני דנון ועם ארגונים יהודיים אמריקאים ולקיים סיורים בחברות תקשורת. לשר לא נקבעו פגישות או פעילויות כלשהן בימי שבת וראשון, שבהן אמור היה לשהות בניו יורק. קרא אמור היה לשוב לישראל רק ביום רביעי, 23 באוגוסט.

מלשכת השר קרא נמסר בתגובה: "נסיעת שר התקשורת איוב קרא לארצות הברית תידחה למועד אחר וזאת עקב אילוצים של הרגע האחרון. במסגרת נסיעתו לארה״ב, שתיערך בהקדם, מתכוון השר להיפגש עם גורמי מקצוע מענף הטלקום והשידורים במגמה לגבש תוכנית אסטרטגית למשרד התקשורת הנחוצה במיוחד לאור השינויים הטכנולוגיים הצפויים העומדים על הפרק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט