מחאת רשתות האופנה: קסטרו-הודיס יעזבו קניונים של עזריאלי

"אנחנו לא יכולים להמשיך להפסיד כסף כדי לממן את עזריאלי. שיפסיקו לעשוק אותנו" ■ צ'מנסקי בן שחר: "עוד רשתות ידרשו לסגור חנויות בקניונים נוספים. בעלי קבוצות הקניונים יידרשו להתאים את מחירי שכר הדירה למצב בו גם הרשתות מרוויחות ולא רק הם"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חנות של קסטרו בתל אביב. אצל קסטרו השינוי צפוי להוביל לגידול של כמעט 800%
חנות של קסטרו בקניון עזריאלי בתל אביבצילום: אייל טואג
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

היחסים בין רשתות האופנה לקבוצות הקניונים הגדולות מגיעים לנקודת רתיחה. קבוצת קסטרו-הודיס שכוללת את הרשתות קסטרו, הודיס, טופ טן, אקססוריז, אורבניקה וקרולינה למקה, הודיעה כי היא צפויה לסגור חנויות בחמישה קניונים של קבוצת עזריאלי. זאת לאחר שבחודשים האחרונים ניהלה משא ומתן שלא צלח מול עזריאלי להורדת שכר הדירה. כך לדברי בכיר בקבוצה.

הקניונים המדוברים הם קניון עכו, קניון קרית אתא, קניון חיפה, קניון הנגב בבאר שבע וקניון מרגליות בהוד השרון. באם לא יחול שינוי, החנויות צפויות להיסגר בשנה הקרובה - בהתאם למועדי סיום חוזי השכירות.

לדברי הבכיר בקבוצת קסטרו-הודיס, בקבוצה שוקלים לסגור את כל החנויות שלהם בכלל קניוני קבוצת עזריאלי. "כרגע לא בטוח לאן הסיפור הזה יתגלגל, ויכול להיות שנעזוב בכלל את כל קניוני הקבוצה. הכל תלוי בנכונות של עזריאלי, הם לא יכולים להמשיך לעשוק אותנו", אמר. לדברי, "אנחנו לא יכולים להמשיך להפסיד כסף בשביל לממן את קניוני עזריאלי. אנחנו נמצאים היום במצב שאנחנו צריכים להיות תחרותיים במחיר, עקב עודף שטחי המסחר, התגברות המכירות מחו"ל באינטרנט ועוד. אנחנו לא יכולים להמשיך לפמפם את הבועה הזאת ולעצום עין בעוד אנחנו לא מרוויחים אצלם.

"צריך גם לזכור שהרשתות הבינלאומיות משלמות שכר דירה מופחת בעוד אנחנו משלמים מחירים גבוהים. למרות העוצמה והפרישה של עזריאלי, יש להם הרבה קניונים חלשים ואנחנו לא יכולים להמשיך לפעול בהם רק כדי להיות בקניונים החזקים - וזאת כאשר גם בחזקים אנחנו בקושי מרוויחים. אז החלטנו - איפה שנרוויח נישאר ואיפה שלא לא – לא חייבים. יש היום חלופות להכל. עזריאלי צריכים להבין שהמצב השתנה, ואי אפשר ששיעור שכר הדירה מהמחזור יהיה כל כך גבוה". בתשובה לשאלה האם הוא מקבל תנאים טובים יותר מקבוצות הקניונים האחרות, כמו קניוני עופר וביג מרכזי קניות, ענה הבכיר: "אם אני לא יוצא משם אז אפשר להבין שכן".

לדברי תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צמנסקי בן שחר, קסטרו ירתה את יריית הפתיחה לשינוי היחסים הצפוי בין בעלי הקניונים לרשתות: "אנחנו רואים ירידה ברמת הרווחיות של הרשתות הנגזרת מירידה בפדיונות וגידול בהוצאות. הירידה בפדיונות נובעת מהשינויים בהתנהגות הצרכנים, עודף שטחי מסחר ומעבר קניות לאינטרנט ובחו"ל. אני צופה שעוד רשתות ידרשו לסגור חנויות בקניונים נוספים ובעלי קבוצות הקניונים יידרשו להתאים את מחירי שכר הדירה למצב שבו גם הרשתות מרוויחות ולא רק הם".

בקבוצת עזריאלי סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות