אחרי "לילה כלכלי": גם "תוכנית חיסכון" בערוץ 2 עשויה לרדת מהאוויר

"תוכנית חיסכון" אינה מוגדרת תוכנית חדשות אלא תוכנית תעודה ■ בחדשות 2 מתכוונים להיאבק בעניין והגישו בקשה להמשיך לשדרה

נתי טוקר
נתי טוקר
קרן מרציאנו
קרן מרציאנוצילום: צילום מסך מתוך "חדשות 2"
נתי טוקר
נתי טוקר

אחרי הירידה מהאוויר של "לילה כלכלי" בערוץ 10, גם התוכנית הכלכלית של חדשות 2, "תוכנית חיסכון", עשויה לרדת מהאוויר בנובמבר בשל מגבלות רגולטוריות. ואולם, בחדשות 2 מתכוונים להיאבק בעניין והגישו בקשה להמשיך לשדרה.

"תוכנית חיסכון", שעוסקת בענייני כלכלה וצרכנות שעל סדר היום, עלתה לאוויר ב-2008 בהגשתה של ראש הדסק הכלכלי בחדשות 2, קרן מרציאנו, שיצאה השבוע לחופשת לידה. המגיש הנוסף הוא גדעון אוקו.

באופן חריג התוכנית אינה מוגדרת כחדשות וענייני היום, אלא דווקא כתוכנית תעודה. שתי הזכייניות המפעילות את ערוץ 2, קשת ורשת, העדיפו לסווג את התוכנית כתעודה כדי שהיא תוכר להם כהוצאה לסוגה עילית בתחום הדוקו. זו דוגמה נוספת לאופן שבו הרגולציה לא באמת מיושמת בטלוויזיה.

הסיווג של "תוכנית חיסכון" כתעודה הוא כעת בעוכריהן של קשת, רשת וחדשות 2. בנובמבר צפוי ערוץ 2 להתפרק ולהתפצל. קשת ורשת, החולקות כיום את שבוע השידורים בערוץ 2, יעזבו את אפיק 22 ויעברו לשדר כל אחת באפיק נפרד (12 ו-13, בהתאמה) שבעה ימים בשבוע.

כחלק מהסדר שהתקבל בחטף ב-2011, נקבע כי בשלוש השנים הראשונות לאחר הפיצול, כמעט עד 2021, יוכלו קשת ורשת להמשיך לשדר את תוכנית החדשות של חברת החדשות שבבעלותן. כלומר, בשעה 20:00 בערב תשודר מהדורת חדשות 2 במקביל בקשת וברשת. אבל לא רק המהדורה המרכזית – כל תוכניות חדשות 2 המשודרות לאורך הפרה-פריים אמורות להמשיך להיות משודרות גם בשני הערוצים של קשת ורשת. במשך שעות ארוכות שני הערוצים שאמורים להתחרות זה בזה ישדרו את אותו התוכן.

כפי שפורסם ב-TheMarker, רשות ההגבלים עורכת באחרונה בדיקה מקיפה בנוגע לשידורים המשותפים של קשת ורשת באמצעות חדשות 2 – כולל "מהדורה ראשונה", "שש עם" ו"תוכנית חיסכון" והחשש לפגיעה בתחרות ביניהן. הבדיקה נעשית בעיקר לקראת פיצול ערוץ 2 והיקף התוכניות המשותפות שישודרו הן בערוץ קשת והן בערוץ רשת.

החוק קובע כי חברת החדשות תוכל לשדר לאחר הפיצול בהיקף שעות ובאותה מתכונת שידורי חדשות שהיו עם תיקון החוק (2011). כלומר, החוק עצמו מאפשר לחדשות 2 לשדר תוכנית חדשות שהיו ב-2011, למשל "שש עם" או "מהדורה מוקדמת".

ואולם כאמור, "תוכנית חיסכון" אינה מוגדרת תוכנית חדשות אלא תוכנית תעודה שמופקת על ידי חדשות 2. בשל כך, עמדת רשות ההגבלים כרגע היא שלא ניתן לאפשר את המשך השידור המשולב של "תוכנית חיסכון" בקשת וברשת, והיא עשויה לרדת מהאוויר.

מנגד, בחדשות 2 הגישו בקשה לאפשר את המשך השידור המשותף וטענו כי מדובר בשידור חדשות לכל דבר. הנושא תלוי ועומד כעת בהחלטתה של רשות ההגבלים. אפשרות אחרת היא החלטה של מועצת הכבלים וועדת הכלכלה של הכנסת שתאפשר את שידורה.

בערוץ 10 תשודר מול "תוכנית חיסכון" התוכנית "הכל כלול" עם סיון כהן מהשעה 19:00 - במקומו של גיא פינס שעבר לקשת וישדר תוכנית של חצי שעה ב-19:00.

בחדשות 2 נמסר: "הנושא נמצא בדיונים". מרשות ההגבלים נמסר כי "הוגשה בקשה והיא נמצאת בבדיקה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?