משרה נתניהו - לאודטה: ניר חפץ במו"מ למכירת תוכן שיווקי בערוץ 20

הקשר העסקי בין חפץ לערוץ 20 ומנגד העובדה שהוא מייעץ למשפחת נתניהו עשויים להוות ניגוד עניינים, בשל תלותו של הערוץ בהחלטות רגולטוריות משמעותיות הקשורות גם לנתניהו

נתי טוקר
נתי טוקר
ניר חפץ פגוש את העיתונות
ניר חפץ בתוכנית פגוש את העיתונות
נתי טוקר
נתי טוקר

ערוץ 20 מנהל מו"מ ליצירת קשר עסקי עם ניר חפץ, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה: הערוץ עשוי להעלות תוכנית לייף סטייל חדשה של אודטה שוורץ. חפץ מוצע להיות אחד השותפים בתוכנית ויקדם פעילות מול מפרסמים - שישתלבו באמצעות תוכן שיווקי בתוכנית. בכך עשוי הערוץ, שמזוהה גם כך עם נתניהו, להדק את קשריו עם גורם המקורב מאוד לראש הממשלה.

אודטה שוורץ היא מנחת טלוויזיה ותיקה, ובמשך שנים הגישה תוכניות בערוצים 2 ו-10. ב-2012 סיימה אודטה להגיש תוכניות ברשת ערוץ 2. במקביל, היא כתבה טורים פופולאריים בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"מעריב". ב-2015 חזרה אודטה לטלוויזיה עם תוכנית ייעוץ שבועית בשם "עצה טובה". התוכנית כבר ירדה מהאוויר. כעת מתכוון הערוץ לחזור ולהעלות תוכנית לייף סטייל בהגשת אודטה.

חלק גדול מהתוכנית אמור להתבסס על תוכן שיווקי. כיום, לפי הכללים החדשים של מועצת הכבלים והלוויין, ערוצים ייעודיים כמו ערוץ 20 יוכלו לשלב תוכן שיווקי תוך גילוי נאות. בכוונת ערוץ 20 לשלב תוכן מסחרי בתוכנית של אודטה.

מי שעשוי להיות שותף בהפקה הוא חפץ, שאמור גם להרוויח עמלה משמעותית מהפקת התוכנית ומכירת התוכן השיווקי. בעבר עסק חפץ בייעוץ תקשורתי, אך ככל הנראה בחר כעת לעשות שינוי ולעסוק יותר בתחום הפרסום. כך, כפי שפורסם ב-TheMarker, חפץ גם מונה ליועץ לקבוצת בית"ר ירושלים ועיקר עיסוקו היא ניסיון לגייס חסויות ופרסומות לקבוצה. עם זאת, מקורות הקרובים לצדדים אומרים כי חפץ יהיה שותף בהפקה ולא יעסוק בגיוס התוכן השיווקי - אלא ימונה אדם ייעודי לכך.

הקשר העסקי בין ערוץ 20 לחפץ עשוי להוות בעייתי. ערוץ 20 תלוי כעת בהחלטות רגולטוריות משמעותיות הקשורות גם לנתניהו – למשל קבלת רישיון כולל לשידורים מסחריים והגנות ינוקא שונות, כפי שהומלץ בוועדה בראשות מנכ"ל משרד התקשורת. הקשר העסקי בין חפץ לערוץ 20 ומנגד העובדה שהוא מייעץ למשפחת נתניהו עשויה להוות ניגוד עניינים. עם זאת, לחפץ יש הסדר ניגוד עניינים שעליו הוא חתום, ולפיו הוא אמור לעדכן בכל רשימת לקוחותיו ונאסר עליו לעסוק בעניינים אלה מול רה"מ.

אודטה מסרה: "יש קאמבק. אני עדיין לא מתחייבת על כלום אבל בקרוב מאוד נוכל לשתף. חפץ אכן מעורב בזה, בוודאי, אבל אני לא יודעת לתת פרטים נוספים. אני אחראית רק על התוכן".

מערוץ 20 נמסר: "בדומה להצעות רבות לתוכניות שמגיעות לערוץ 20 מדי חודש, קיבלנו גם הצעה לתוכנית לייף סטייל חדשה בכיכובה של אודטה. ניר חפץ השתתף בפגישה עם אנשי ההפקה של הערוץ, כשותף של אודטה. נושא של תוכן שיווקי כלל לא הוזכר בפגישה".

טרם נמסרה תגובת חפץ.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?