מועצת הכבלים בחרה: ערוץ 20 יפעיל את ערוץ הכנסת בעשור הקרוב

ערוץ 20, שעלה לאוויר לפני כשלוש שנים וטרם החל לשדר חדשות, זכה במכרז אחרי שגבר על חדשות ערוץ 2 וקבוצת RGE ■ הערוץ נוטה באופן מובהק לצד הימני של המפה הפוליטית, ותומך במוצהר בראש הממשלה בנימין נתניהו

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

הפסד קשה לערוצים 2 ו-10: השחקן החדש בשוק, ערוץ 20, הוא הזוכה בהפעלת ערוץ הכנסת בעשור הקרוב, אחרי 12 שנה שבהן חדשות ערוץ 2 הפעיל את הערוץ. ערוץ 20 יחליף את המפעיל הנוכחי עם סיום מושב האביב של הכנסת, בחודש יולי השנה.

ערוץ 20, שעלה לאוויר לפני כשלוש שנים וטרם החל לשדר חדשות, זכה במכרז של מועצת הכבלים והלויין, בין היתר, מול חדשות ערוץ 2, קבוצת RGE (בעלי ערוץ 10) וקבוצה המורכבת מחברות ההפקה יסמין טיוי ותיא תקשורת (אולפני הרצליה). עלות ההפעלה היא 25 מיליון שקל בשנה. כ-100 עובדים המועסקים כיום בערוץ הכנסת מטעם חדשות 2 יפוטרו כנראה במסגרת החלפת המפעיל, אלא אם ערוץ 20 יבחר לגייס חלק מהם מחדש.

ערוץ 20 נוטה באופן מובהק לצד הימני של המפה הפוליטית, ותומך במוצהר בראש הממשלה בנימין נתניהו. בין השאר זכור הראיון האוהד שהתקיים בו באחרונה עם שרה נתניהו. עם זאת, גורמים המקורבים להליכי המכרז אומרים כי הצעת ערוץ 20 היתה המושקעת ביותר בפרמטרים מקצועיים, והבחירה בו התקבלה ללא קשר לשיקולים פוליטיים. כך, בין השאר, הציע הערוץ אריזה גרפית עדכנית לערוץ הכנסת, מיתוג מחדש שלו, והקמת אתר אינטרנט ייעודי, כמתחייב מתנאי המכרז.

עבור ערוץ 20 הצעיר מדובר בציון דרך משמעותי, ולא לחינם הוא השקיע במכרז משאבים רבים. זאת, משום שמדובר לא רק בפעילות בעלת הכנסה גבוהה וקבועה - גבוהה יותר מכל התקציב הנוכחי של הערוץ - אלא גם בכזו העשויה להסב לו הכרה ציבורית ותדמית ממלכתית.

ממועצת הכבלים והלוויין נמסר כי ההצעה זכתה ב-930 נקודות (מתוך 1,000 אפשריות כפי שמפורט במכרז), הצעת RGE זכתה ל-822 נקודות, הצעת חברת החדשות של ערוץ 2 זכתה ל-814 נקודות והצעתה של שידורי העם קיבלה 751 נקודות".

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, אמר כי "בחירת הזוכה היום מסיימת כמעט שנה תמימה בה המועצה השקיעה את כל כולה במכרז בשל נסיבות שנוצרו שלא בשליטתה. למרות זאת, המכרז התנהל על פי הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר, ועדות לכך היא הרמה הגבוהה של ההצעות שהתקבלו. המועצה בחרה בהצעה הטובה ביותר, ואני מאחלת הצלחה רבה לזוכה בהפעלת הערוץ – ערוץ החיוני לדמוקרטיה ולהשקפת הפרלמנט לציבור".

מנכ"ל ערוץ 20, אבי ברצילום: יוסי צבקר
מליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"