רשת פיטרה שני עובדים על רקע סרטון מבוים בבני ברק שהציג חרדי שובר את דגל ישראל

גיא הוכמן יצר סרטון שעלה בשבוע שעבר ובו נראה מסתובב בבני ברק כשבידו דגל ישראל, וזאת במטרה לבחון את תגובות תושבי העיר ■ בסרטון נטען כי ירקו עליהם והשליכו עליהם ביצים, וכי הם הרגישו "סכנה אמיתית לחייהם" ■ רשת: "רשת תמצה את הדין במלוא החומרה כדי שמעשים אלו לא ישנו"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני ברק
צילום: אייל טואג
נתי טוקר
נתי טוקר

חברת המדיה רשת, זכיינית ערוץ 2 ומפעילת אתר אינטרנט, פיטרה שני עובדים במערכת האתר, וזאת על רקע הסרטון שצולם בעיר בני ברק והתברר כמבוים. רשת פיטרה את הכתב גיא הוכמן והעורך שעבד עמו אורי שצ'יגובסקי.

בסרטון שעלה בשבוע שעבר, נראה הוכמן מסתובב בעיר בני ברק כשבידו דגל ישראל גדול, וזאת במטרה לבחון את תגובות תושבי העיר. בסרטון נטען כי ירקו עליהם והשליכו עליהם ביצים, וכי הם הרגישו "סכנה אמיתית לחייהם".

רגע השיא בסרטון היה כאשר נראים שני רוכבי אופנוע עוצרים ליד הוכמן, חוטפים ושוברים את הדגל. אלא שבאתר האינטרנט חרדי "כל הזמן" צוטטה עדות של האופנוען שטען כי האירוע היה מבוים, וכי הוא התבקש לעשות כך על ידי הוכמן לקטע סאטירי, בעוד בפועל הקטע הוצג כאקט אלים ואותנטי.

רשת הסירה מיידית את הסרטון והתנצלה על כך, והסבירה כי הוא מהווה פגיעה ברגשות באופן שאינו עולה בקנה אחד עם ערכיה של רשת. במקביל, ברשת המשיכו לטעון כי הסרטון אינו מפוברק.

במקביל, העיתונאי צביקה גרוניך העלה באתר בחדרי חרדים סרטון שבו תיעד שיחה בין האופנוען להוכמן שבה הוכמן לא הכחיש כי האירוע בוים.

היום (א') עלה סרטון ממצלמות אבטחה באתר מזבלה, שממנו עלה כי רוכבי האופנוע והוכמן שוחחו זה עם זה לאחר האירוע באופן שהוכיח כי האירוע היה מבוים והצדדים הכירו זה את זה ותיאמו את הצילום.

בעקבות כך, רשת ערכה בירור נוסף. ל-TheMarker נודע כי בעקבותיו הוחלט לפטר את שני העובדים שהיו אחראים לסרטון.

מרשת נמסר בתגובה: "רשת פועלת במלוא החומרה כדי לבדוק את הנושא ותמצה את הדין במלוא החומרה כדי שמעשים אלו לא ישנו. בין אם טעויות אנוש ובין אם טעויות אחרות הרי שכל הנוגעים בדבר מביעים חרטה ופועלים לתיקון. ביום הזיכרון ולפני יום העצמאות זה הזמן לקרב בין אדם לחברו".

מהוכמן לא נמסרה תגובה, ולא ניתן היה להשיג את תגובתו של שצ'יגובסקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר