תשכחו מ-22 ו-10: המספרים החדשים של ערוצי הטלוויזיה - וכמה שילמו על זה קשת וערוץ 10?

קשת שילמה 25 מיליון שקל עבור אפיק 12, רשת - 7.7 מיליון שקל וערוץ 10 שילם סכום סמלי של 1.5 שקל

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבא ובן צופים בסרט
נתי טוקר
נתי טוקר

נסגר המכרז לאפיקים החדשים בממירים של HOT ו-yes אחרי פיצול ערוץ 2: קשת זכתה בהתמחרות לשידור באפיק 12 תמורת 25 מיליון שקל. הזכיינית רשת תעבור לאפיק 13 תמורת 7.7 מיליון שקל, ואילו ערוץ 10 הציע סכום סמלי של 1.5 שקל על אפיק 14. השינויים ייכנסו לתוקף ב-1 בנובמבר 2017.

המכרז בוצע על ידי הרשות השנייה כחלק מההכנות לפיצול ערוץ 2 באוקטובר 2017. שתי הזכייניות המאכלסות כיום את ערוץ 2, קשת ורשת, יעברו כל אחת לשידור באפיק נפרד, ואפיק 22 יהיה ללא תוכן ישראלי למשך כשנה. במקביל, גם ערוץ 10 יעבור לאפיק חדש.

.

בשלב הראשון, שתי זכייניות ערוץ 2 רצו את אפיק 12, גם משום שהוא יהיה הערוץ המסחרי הראשון (אחרי תאגיד כאן, אם יקום, שישדר באפיק 11 כמו ערוץ 1), גם משום שהוא נוח יותר ללחיצה על השלט - וגם משום שהספרה 2 תהיה מזוהה עם אפיק 22 העוצמתי. בקשת קיבלו החלטה אסטרטגית ושילמו את המחיר הגבוה ביותר על האפיק, מתוך מחשבה כי ההשקעה תהיה כדאית. ההחלטה התקבלה בעקבות מחקר מקיף, באמצעות עמדות מחקר בקניונים, שממנו עלתה עדיפות ברורה לאפיק 12. מנגד, רשת כלל לא הציעה הצעה תחרותית לאפיק 12 והלכה באופן מודע על אפיק 13.

הזכייה באפיקים כעת היא לא זיכיון לזמן קצוב, אלא כחלק מהמעבר למשטר רישיונות כל אחד מהערוצים יהיה באפיק שבו זכה לטווח רחוק. ההכנסות מהתמורה עבור האפיקים יופנו להפקות מקור במנגנון שעליו תחליט הרשות השנייה.

צילום: קשת

בהודעה שנשלחה לעובדי קשת נכתב: "הערוץ הזה 12 הולך להיות הבית הקבוע שלנו. הפעם זה לא זיכיון, לא בשכירות, ללא שותפים ולא באופן זמני. זה הערוץ שלנו לתמיד". עוד נכתב כי קשת הציעה את הסכום הגבוה ביותר לאחר מחקר וניתוח מקיפים. "ההשקעה היא חלק מראייה לטווח רחוק והאמונה של בעלי המניות והדירקטוריון בחברה, בדרכה ובכישרון עובדיה".

גם רשת שיגרה הודעה שלפיה "רשת ובעלי מניותיה שמחים ונרגשים על האופק שניתן היום עם פרסום מספר הערוץ שיוביל את רשת בשנים הבאות. ערוץ 13 יהווה למעשה את הבית החדש של מותגי הטלוויזיה המובילים. אנו נרגשים לקראת המעבר לשדר 7 ימים ושמחים על הבית החדש למותגי הטלוויזיה המנצחים. ערוץ 13 יהווה עבור צופי הטלוויזיה בישראל את מדורת השבט החדשה כבר מנובמבר הקרוב".

צילום: רשת

יו"ר הרשות השנייה, אוה מדז'יבוז', מסרה: "אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך היסטורי וחשוב בעולם התקשורת הישראלי, שישנה מן היסוד את הרגלי הצפייה כפי שהכרנו אותם ב-20 השנים האחרונות. אני גאה לעמוד בראש מועצת הרשות השנייה שמובילה תהליך זה בשקיפות, במקצועיות ומתוך דאגה לאינטרס הציבורי. אפיקים 22 ו-10 הפכו חלק בלתי נפרד מהטלוויזיה בישראל, וכעת יעמדו בפניו אלטרנטיבות צפייה חדשות, שיסייעו גם בריענון המסך וגם ביצירת יציבות ותחרותיות בענף. אני מאמינה שעם השלמת התהליך, בסוף 2017, נהנה כולנו מטלוויזיה מסחרית מגוונת, מעניינת ואיכותית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב