בעקבות דיל התאגיד: ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בכל המגזר הציבורי

לדברי גורמים בהסתדרות, המייצגת הן את עובדי רשות השידור והן את עובדי התאגיד, הסכם נתניהו-כחלון מביא ל"התעללות בציבור עובדי רשות השידור והתאגיד, תוך שיסוי קבוצות עובדים אלו באלו"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורןצילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר
נתי טוקר

אחרי שורה של עיצומים נקודתיים, הודיע הבוקר (ב') יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על סכסוך עבודה כולל במגזר הציבורי, וזאת בשל אירועי השבוע החולף בעניין רשות השידור ותאגיד השידור הציבורי. עם זאת, ניסנקורן לא פירט מהי עמדתו או דרישותיו בנושא.

בהסתדרות מוחים על כך ששום גורם ממשלתי לא דן עם נציגויות העובדים לפני הפשרה שהושגה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון. "במרכז הסכסוך ניצבת רפורמה כוללת בשידור הציבורי, תוך הקמת גוף נוסף ויצירת השלכות בעניינים מובהקים הנוגעים לתחום יחסי העבודה, לרבות ביטחון תעסוקתי", מסרו בהסתדרות. הם הדגישו כי "אף שהשינויים המתוכננים הינם מרחיקי לכת ונושאים השלכות כבדות משקל על מערכת יחסי העבודה וזכויות העובדים, ההחלטות על השינויים האמורים התקבלו תוך התעלמות מוחלטת מנציגות העובדים".

עוד נמסר כי "ההסתדרות מלינה במסגרת הסכסוך על התעללות בציבור עובדי רשות השידור והתאגיד, תוך שיסוי קבוצות עובדים אלו באלו. ההסתדרות דורשת להגן על תעסוקת העובדים, גם ובפרט נוכח ריבוי הרפורמות והותרת ציבור העובדים בחוסר ודאות תמידי".

עילה נוספת לסכסוך שהוכרז היא דרישתה של ההסתדרות להפסיק את תופעת ההעסקה של עובדי הקבלן. בהודעה על סכסוך העבודה צוין כי מדובר במתכונת העסקה פוגענית שאינה מקובלת ביחסי עבודה קיבוציים בכלל, וביחסי עבודה קיבוציים בשירות הציבורי, בפרט.

בשבועיים האחרונים התקיימו עיצומים ושיבושי עבודה במשרדי ממשלה שונים, בהם משרד התחבורה, משרד הרווחה, משרד החינוך, משרד הבינוי והשיכון, משרד הכלכלה והתעשייה ומשרדים נוספים. עוד צעדי מחאה התקיימו ברשות המסים, רשות האכיפה, בתי הדין הרבניים ועוד. כעת יורחבו העיצומים לכל המגזר הציבורי ולכל החברות הממשלתיות.

בסאגת השידור הציבורי נמצאת ההסתדרות בין הפטיש לסדן, שכן היא מייצגת הן את עובדי רשות השידור והן את עובדי התאגיד. גם עיתונאי התאגיד מאוגדים בארגון העיתונאים שפועל תחת ההסתדרות. ניסנקורן עצמו היה חתום על מסמך הרפורמה לסגירה-פתיחה של רשות השידור, וספג בשל זה ביקורת חריפה מצד עובדי רשות השידור, שמפגינים נגדו בשבועות האחרונים.

גם כעת לא הבהיר ניסנקורן את עמדתו ולא פירט כיצד לדעתו יש לפתור את המשבר בשידור הציבורי, לאור דרישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להצר את תחומי פעילותו של תאגיד השידור.

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב