קרן התחקירים גייסה כמעט 70 אלף שקל - 40% יותר ממה שהתכוונה לגייס

מנהל המיזם: "הצפה של תוכן שיווקי, פרסום סמוי, תעמולה בתשלום וסיקור מוטה: כל אלה חברו לניסיונות הציניים של הפוליטיקאים להכפיף את העיתונות לצרכיהם באמצעות חוק התקשורת המתהווה. קרן התחקירים מציעה מודל עצמאי"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום מסך מההדסטראט של קרן התחקירים
צילום: צילום מסך מההדסטארט של קרן התחקירים
נתי טוקר
נתי טוקר

קרן התחקירים גייסה בהדסטארט – יותר מ- 70 אלף שקל – 40% יותר משהתכוונה לגייס עבור שנת הפעילות של 2017, לביצוע תחקירים עיתונאיים עצמאיים. לקרן תרמו אישי ציבור ועיתונאים בכירים. מודל הפעילות של הקרן הוא שיתוף הגולשים בעשייה העיתונאית. הקרן מציעה לגולשים כתבות עומק בביצוע עיתונאים עצמאיים, הציבור מציע ומדרג את הנושאים לתחקיר – והעיתונאים יוצאים לעבוד.

הקרן כוללת את הגופים "המקום הכי חם בגיהנום", "100 ימים של שקיפות" של תומר אביטל, "חדר המצב – צדק חברתי", "העין השביעית", "הפלוג" של טל שניידר, הבלוג "הכלכלה האמיתית" ואתר "החיבור".

לקרן תרמו אנשים פרטיים באמצעות paypal, והם אלה שקבעו את זהות התחקיר. עד כה פירסמה הקרן תחקיר נרחב אחד על הסכם הסחר טיס"א. הסכום הנוכחי, לפי הקרן, יאפשר להם לעבוד על שלושה תחקירים עיתונאיים עצמאיים ב-2017. התחקיר הבא ייקבע על ידי תומכי ההדסטארט, מבין חמישה נושאים שעלו לגמר: לוביסטים, קבלני קולות, בנק ישראל, עו"ד שמעון מזרחי והון-שלטון בתחום הסביבה.

גיא מרגלית, מנהל המיזם, מסר: "בשנים האחרונות, חופש העיתונות בישראל הידרדר לפי המדדים הבינלאומיים הבולטים. גם האמון הציבורי בתקשורת נמצא בשפל. הצפה של תוכן שיווקי, פרסום סמוי, תעמולה בתשלום וסיקור מוטה: כל אלה חברו לניסיונות הציניים של הפוליטיקאים להכפיף את העיתונות לצרכיהם באמצעות חוק התקשורת המתהווה. קרן התחקירים מציעה מודל עצמאי תוך שיתוף הציבור בתהליך העבודה העיתונאי: הציבור מציע את הנושאים לתחקירים, והעיתונאים העצמאיים המובילים בישראל, חברי קרן התחקירים, יוצאים לעבוד עליהם. כך, אנחנו מבטיחים שהנושאים שבאמת חשובים לציבור יקבלו במה ציבורית".

הפגנה של פעילי גרינפיס נגד כמה הסכמי סחר, בז'נווה, בספטמבר. עד כה פירסמה הקרן תחקיר נרחב אחד על הסכם הסחר טיס"אצילום: REUTERS/Denis Balibouse

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב