קרן התחקירים גייסה כמעט 70 אלף שקל - 40% יותר ממה שהתכוונה לגייס

מנהל המיזם: "הצפה של תוכן שיווקי, פרסום סמוי, תעמולה בתשלום וסיקור מוטה: כל אלה חברו לניסיונות הציניים של הפוליטיקאים להכפיף את העיתונות לצרכיהם באמצעות חוק התקשורת המתהווה. קרן התחקירים מציעה מודל עצמאי"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום מסך מההדסטראט של קרן התחקירים
צילום: צילום מסך מההדסטארט של קרן התחקירים
נתי טוקר
נתי טוקר

קרן התחקירים גייסה בהדסטארט – יותר מ- 70 אלף שקל – 40% יותר משהתכוונה לגייס עבור שנת הפעילות של 2017, לביצוע תחקירים עיתונאיים עצמאיים. לקרן תרמו אישי ציבור ועיתונאים בכירים. מודל הפעילות של הקרן הוא שיתוף הגולשים בעשייה העיתונאית. הקרן מציעה לגולשים כתבות עומק בביצוע עיתונאים עצמאיים, הציבור מציע ומדרג את הנושאים לתחקיר – והעיתונאים יוצאים לעבוד.

הקרן כוללת את הגופים "המקום הכי חם בגיהנום", "100 ימים של שקיפות" של תומר אביטל, "חדר המצב – צדק חברתי", "העין השביעית", "הפלוג" של טל שניידר, הבלוג "הכלכלה האמיתית" ואתר "החיבור".

לקרן תרמו אנשים פרטיים באמצעות paypal, והם אלה שקבעו את זהות התחקיר. עד כה פירסמה הקרן תחקיר נרחב אחד על הסכם הסחר טיס"א. הסכום הנוכחי, לפי הקרן, יאפשר להם לעבוד על שלושה תחקירים עיתונאיים עצמאיים ב-2017. התחקיר הבא ייקבע על ידי תומכי ההדסטארט, מבין חמישה נושאים שעלו לגמר: לוביסטים, קבלני קולות, בנק ישראל, עו"ד שמעון מזרחי והון-שלטון בתחום הסביבה.

גיא מרגלית, מנהל המיזם, מסר: "בשנים האחרונות, חופש העיתונות בישראל הידרדר לפי המדדים הבינלאומיים הבולטים. גם האמון הציבורי בתקשורת נמצא בשפל. הצפה של תוכן שיווקי, פרסום סמוי, תעמולה בתשלום וסיקור מוטה: כל אלה חברו לניסיונות הציניים של הפוליטיקאים להכפיף את העיתונות לצרכיהם באמצעות חוק התקשורת המתהווה. קרן התחקירים מציעה מודל עצמאי תוך שיתוף הציבור בתהליך העבודה העיתונאי: הציבור מציע את הנושאים לתחקירים, והעיתונאים העצמאיים המובילים בישראל, חברי קרן התחקירים, יוצאים לעבוד עליהם. כך, אנחנו מבטיחים שהנושאים שבאמת חשובים לציבור יקבלו במה ציבורית".

הפגנה של פעילי גרינפיס נגד כמה הסכמי סחר, בז'נווה, בספטמבר. עד כה פירסמה הקרן תחקיר נרחב אחד על הסכם הסחר טיס"אצילום: REUTERS/Denis Balibouse

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה