ביצת הפרסום סוערת: המשרדים נגד דירוג המובילים

איגוד חברות הפרסום: הדירוג של יפעת - פיקטיבי ופוגעני ■ יפעת בתגובה: "דלתנו פתוחה לנסות להגיע לפתרון, אך עמיתנו בחרו באיומים ובביריונות"

נתי טוקר
נתי טוקר
ג'ורג' קלוני בפרסומת ישנה לנספרסו
ג'ורג' קלוני בפרסומת ישנה לנספרסוצילום: בלומברג
נתי טוקר
נתי טוקר

סערה בביצת הפרסום: איגוד חברות הפרסום פותח במלחמה נגד יפעת בקרת פרסום, החברה המנטרת את שוק הפרסום ומדרגת את המשרדים. באיגוד פנו ליפעת במכתב התראה מפני הוצאת לשון הרע, וטוענים כי דירוג משרדי הפרסום של יפעת הינו פיקטיבי ופוגעני. האיגוד פנה היום, באמצעות עו"ד סער פלינר, לראשי חברת יפעת בקרת פרסום, ודרש להפסיק את דירוג המשרדים.

יפעת בקרת פרסום היא הגוף היחיד, מזה שנים רבות, שמנטר את תעשיית הפרסום בישראל. על פי הניטור של יפעת מתפרסמים דירוגי הפרסום השונים - המפרסמים המובילים, המשרדים ואפילו עוגת הפרסום כולה. דירוג עוגת הפרסום מתפרסם בשיתוף פעולה עם המפרסמים עצמם, כלומר, עם איגוד השיווק, המאגד את המפרסמים הגדולים בישראל.

אלא שמשרדי הפרסום מתרעמים מזה שנים על הפרסומים וטוענים כי דירוגי יפעת, שנעשים על פי הפרסום בפועל שהניתן לניטור, שגוי. כעת הצדדים פותחים במלחמה.

בנכתב כתבו באיגוד למנכ"ל יפעת, נתי יעקובי ולבעלי החברה, קרלוס וגבי בגס, כי באיגוד מנסים לשמור על המוניטין של חברות הפרסום, אך דירוג יפעת הינו "דירוג פוגעני", שכן "אינו כולל מידע באשר לאופן איסוף הנתונים או הבסיס לעריכת ה'דירוג'".

באיגוד טוענים כי ערכו בדיקה אקראית עם משרדי פרסום החברים באיגוד. לטענתם, הבדיקה כי "קיימים מקרים בהם אין כל התאמה בין הנתונים 'כביכול אמיתיים' המפורסמים על ידי יפעת לבין נתוני האמת הפיננסיים של המשרד. בנוסף, דווח על מקרים בהם שונו, לכאורה, תוצאות ה'דירוג' עקב סיבות בלתי רלוונטיות או עימות עם נתוני אמת ששמטו את הקרקע מתחת ל'דירוג' האמור".

באיגוד טוענים כי נתוני יפעת אינם נכונים ומטעים את הלקוחות. לשיטת האיגוד, הדברים נכונים במיוחד כיום בשל השינויים שעברו על תעשיית הפרסום וחוסר היכולת לנטר חלק מהפרסום בדיגיטל, תוכן פרסומי באינטרנט או פרסום בחו"ל.

"מדובר בדירוג פיקטיבי, אשר מוצג על ידכם באופן מטעה לחלוטין לקהל כ'אמין' ואמיתי, בשעה שהינו דירוג מטעמכם בלבד", טוענים באיגוד. "פירסומו של הדירוג הפוגעני הנעשה על ידכם מהווה לא רק משום פגיעה במרשנו ובחברים בו ואף ניסיון להתעשר שלא כדין על חשבון חברות הפרסום אלא, אף הטעיית הצרכנים לחשוב כי הנכם מציגים 'דירוג' אמין ואובייקטיבי של משרדי הפרסום בשעה שידוע לכם היטב שבפועל דירוג זה אינו אמין או מבוסס כפי שאתם מציגים אותו".

מיפעת בקרת פרסום נמסר: "יפעת בקרת פרסום מספקת מערכות מידע המשמשות את עולם הפרסום. מערכות המידע מכילות מידע על הפרסום בישראל במגוון מקורות: טלוויזיה, אינטרנט, עיתונות, רדיו, שילוט חוצות וקולנוע. החברה מפרסמת את דירוגי הפרסום התקופתיים כשירות לענף ולבקשת רוב המשרדים.

"לצערנו, ישנם מספר משרדים - הפעילים מאוד בתוך איגוד חברות הפרסום, שמסיבות מובנות מאליהן לא היו מרוצים מתוצאותיהם השנה. נפגשנו בעבר עם נציגי איגוד חברות הפרסום, ונשמח לשבת עמם שוב על מנת לנסות להגיע לפתרון.

"יפעת בקרת פרסום מעולם לא התיימרה למדוד נתוני פרסום בחו"ל, ונושא התוכן השיווקי הינו בעייתי וצריך להיות מוסדר מול הרגולטור. צר לנו על הדרך שעמיתינו בחרו לנהוג, ובמקום לחתור לפתרון הבעיה עליה הם מלינים, בחרו לנהוג באיומים ובבריונות. אנו מודעים לשינוי שעובר עולם הפרסום ודלתנו פתוחה ותמשיך להיות פתוחה עבור כל חבר באיגוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?