הסערה בגל"צ לא שוככת: ראש מחלקת החדשות משתיק תחקיר על התפקדות במחנה הציוני

זאת למרות שהתחקיר אושר על ידי יועצים משפטיים וכבר היה מיועד לשידור פעמיים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי ברזילי
אבי ברזיליצילום: אסף עברון
נתי טוקר
נתי טוקר

הסערה בגל"צ לא שוככת: ראש מחלקת החדשות בגלי צה"ל, אבי ברזילי, מונע כבר כשבוע שידור של תחקיר בנוגע להתפקדויות במפלגת המחנה הציוני. גורמים הקשורים למפלגה אומרים כי התחקיר אושר על ידי יועצים משפטיים וכבר היה מיועד לשידור פעמיים, אך לאחר לחצים שהופעלו על ברזילי הוא הורה לבטל את השידור.

את התחקיר ערך ראש מחלקת התחקירים של גל"צ אבנר הופשטיין, והוא עסק בהתפקדות למפלגה שבוצעה על ידי עמיר פרץ. התחקיר כולל מסמכים והקלטות שונות הנוגעים לאופן מימון ההתפקדות של חברי המפלגה. התחקיר נערך על רקע המאבקים הפנים-מפלגתיים בימים אלה, וכאמור הוא אושר על ידי היועצים המשפטיים של גל"צ.

התחקיר כבר אמור היה להיות משודר פעמיים ואף ניטלו תגובות לו מגורמים במפלגה. אלא שלדברי גורמים הקשורים למפלגה, כבר פעמיים בוטל השידור ברגע האחרון. מאחורי ביטול השידור עומד ברזילי. גורמים בתחנה מותחים ביקורת חריפה על התנהלותו של ברזילי בעניין זה ובכלל, וטוענים כי הוא נענה ללחצים שמופעלים עליו ואינו מגבה את העיתונאים.

ברזילי כבר הסיר מאתר גל"צ תחקיר אחר של הופשטיין לאחר ששודר, ועסק באוניברסיטת בר אילן ובטענות כי פרופסור בכיר באוניברסיטה קידם עובדת שניהלה עמו רומן מתמשך. בתחנה לא נימקו מדוע הוסר התחקיר מהאתר לאחר שידורו. הפעם התחקיר כלל לא עלה לאוויר ושידורו נדחה שוב ושוב – למרות שאושר על ידי היועצים המשפטיים.

הרוחות בגל"צ סערות סביב ברזילי גם בעקבות ההדחה הפתאומית של עורך "יומן הערב", דן דובין והמפיקה הראשית של התוכנית. ברזילי הדיח את השניים לאחר עימות מול המגיש החדש של היומן, איש העסקים יעקב ברדוגו, וזאת לאחר שברדוגו צעק עליהם כי "זו התוכנית שלי ואני אחליט מי יהיו המרואיינים בה".

מלבד זאת, שוררים בתחנה יחסים עכורים מאוד. בכירים בגל"צ, בהם מגישים ועיתונאים בכירים, כלל לא מדברים עם ברזילי בשל התנהלותו האישית. גורם בתחנה סבור כי דחיית התחקיר לא נובעת ממניעים פוליטיים, אלא רק מחוסר יכולת לעמוד בלחצים. גורמים אחרים בתחנה מאשימים את מפקד גל"צ ירון דקל, משום שלדבריהם אינו מעורב בנעשה במחלקת החדשות ואינו מגבה את העיתונאים.

מגל"צ נמסר: "בדומה לכלל מערכות התקשורת, אין אנו נוהגים לשתף בהחלטות עריכה עיתונאיות". הופשטיין מסר: "לא נראה לי נכון שאגיב על התנהלות פנימית במערכת״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות