ארגון העיתונאים ליועמ"ש: התנהלות נתניהו היא פגיעה קשה בחופש העיתונות

הארגון מלין על כך שאמירותיו של ראש הממשלה וגורמים בסביבתו מסכלות את תכליותיו של חוק התאגיד הציבורי, וכי הוא חוטא לתפקידו כראש הרשות המבצעת

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
ראש הממשלה, בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי
נתי טוקר
נתי טוקר

ארגון העיתונאים של ההסתדרות פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, בנוגע ל"התנהלות אסורה של ראש הממשלה וגורמים נוספים", בכל הקשור לתאגיד השידור הציבורי "כאן". בארגון דורשים כי היועץ יתערב באופן דחוף "לרבות מתן הנחיה ברורה, כי יינתן 'אור ירוק' ברור וחד-משמעי להמשך מהלכי הפתיחה של התאגיד הציבורי".

במכתב באמצעות עורכי הדין אמיר בשה וד"ר מורן סבוראי, נכתב כי האמירות בימים האחרונים נגד התאגיד הן "פגיעה בלתי מידתית ובלתי סבירה בתכליותיו של חוק השידור הציבורי, פגיעה קשה ובלתי מידתית בחופש העיתונות ובתוך כך ביסודותיה של הדמוקרטיה, וכן פגיעה קשה – ואולי גם אנושה – בזכויותיהם האישיות והקיבוציות של ציבור העובדים הן בתאגיד השידור הציבורי והן ברשות השידור".

לטענתם, "ראש הממשלה יכול להמשיך ולכרסם במעמד תאגיד השידור הציבורי ועובדיו ואף ביתר שאת, וזאת בהתעלם ממורת הרוח שהביע בית המשפט העליון לנוכח התנהלות המשיבים בפניו ובכלל זה, ראש הממשלה (...) בהתנהלותו מעביר ראש הממשלה מסר מצנן לעיתונאי התאגיד, כי עתידם בידיו ובתוך כך, הוא מביא לפגיעה בחוסן העיתונאי של העובדים, בכוונת מכוון".

עוד כתבו בארגון כי "ישנה חוסר סבירות קיצוניות בהתנהלות המבקשת למנוע את תחילת תוקפו של חוק ראשי של הכנסת – הרשות המחוקקת – על ידי גורם מהרשות המבצעת (ואף העומד בראש הרשות המבצעת), וכאשר אחת מתכליותיו הראשיות של החוק היתה ליצור הפרדה בין הרשות המבצעת לבין הרשות המבקרת – ובענייננו, התקשורת הציבורית החופשית (...) התנהלות זו, בבחינת הכלבים נובחים והשיירה עוברת, מסכלת ללא הצדקה של ממש את תכליותיו של חוק התאגיד הציבורי, שהן תכליות מוצדקות, ראויות וסבירות ואשר נבחנו לא אחת ואושררו כראויות ביותר, על ידי ערכאות שיפוטיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו