קשת ורשת הודיעו רשמית: נמשיך לשדר את חדשות 2

שני הערוצים החדשים של קשת ורשת ישדרו את אותה מהדורה בשעה 20:00 ואת אותם מבזקי חדשות

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חדשות ערוץ 2.
חדשות ערוץ 2צילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר
נתי טוקר

זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת הודיעו רשמית כי הן מעוניינות להמשיך להחזיק בחברת החדשות של ערוץ 2 גם לאחר המעבר של שתיהן לערוץ ברישיון. שתי הזכייניות העבירו הודעה משותפת היום ליועצת המשפטית של הרשות השנייה, עו"ד הילה שמיר – וזאת בהתאם לחוק הקובע כי ההודעה תימסר שבוע לאחר אישור הכשירות לקבל רישיון קבוע לשידורים.

באוקטובר 2017 ייכנס לתוקפו חוק הרישיונות שמאלץ את קשת ורשת לצאת מערוץ 2, ולהקים כל אחת מהן ערוץ נפרד באפיק חדש. ואולם החוק מעניק הגנת ינוקא ומאפשר לשתיהם להמשיך להחזיק בחברת החדשות של ערוץ 2 במשך שלוש שנים נוספות.

המשמעות היא ששני הערוצים החדשים, קשת ורשת, ישדרו את אותה מהדורה בשעה 20:00 ואת אותם מבזקי חדשות. המימון לחברת החדשות ימשיך להיות משותף בסכום של כ-88 מיליון שקל בשנה. לאחר שלוש שנים יבצעו שתי החברות הליך של במב"י (קנה אותי או אקנה אותך), ואחד מהגופים ייאלץ להקים חברת חדשות נוספת. עם זאת, ייתכן כי יהיה מיזוג כלשהו בין שלושת הגופים הקיימים כיום – רשת, קשת וערוץ 10.

הפעילות המשותפת של חדשות 2 בשני הערוצים, של קשת ורשת, עשויה לגרום קשיים פרוצדורליים לא מעטים. שני הערוצים הנפרדים ייאלצו למשל לתאם ביניהם את זמני היציאה לפרסומות בהתאם להפסקות המשותפות במהדורה. הם גם ייאלצו להיות מתואמים סביב קטיעת שידורים או הפסקת שידור חי.

אבל עוד יותר מכך, האחזקה המשותפת בחדשות 2 של שני ערוצים עשויה להעצים עוד יותר את כוחה של חברת החדשות הגדולה בישראל. כבר כיום היא מחזיקה בנתח של יותר מ-60% מהצפייה בחדשות בטלוויזיה, וכוחה יותר מכפול מזו של המתחרה חדשות 10 ושל חדשות ערוץ 1. אם אותה מהדורה תשודר בשני הערוצים השונים, ייתכן כי נתח השוק של חדשות 2 יגדל עוד יותר.

מבחינת חדשות 2, ההודעה הרשמית של קשת ורשת מעניקה לה ודאות להמשך פעילות לעוד שלוש שנים לפחות. ואולם בהמשך קיומה מוטל בספק, ותלוי בהסכמים שייוצרו בין קשת לרשת ובאופן ההתערבות של הרשות השנייה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב