ניגוד עניינים בערוץ הכנסת: אחראי הלובינג של חברות הביטוח מראיין חברי כנסת

עו"ד גיל סלומון מונה בדצמבר 2016 לאחראי על הלובינג של חברות הביטוח ■ סלומון גם מגיש בערוץ הכנסת את התוכנית דיון נוסף" ומראיין באופן תדיר חברי כנסת - חלקם כאלה שהוא פוגש במסגרת אחריותו על פעילות הלובינג

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל סלומון
גיל סלומוןצילום: יוסי זמיר
נתי טוקר
נתי טוקר

לחברות הביטוח יש שפע של אינטרסים לקדם מול חברי והכנסת והרגולטורים – החל בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, סוגיות שקשורות למבנה ההון של חברת ביטוח, האם יוכלו לחלק דיווידנד וכמובן תחום ביטוחי הבריאות. האיש שאחראי על תחום הלובינג של חברות הוא עו"ד גיל סלומון, שמונה בדצמבר 2016 לתפקיד סמנכ"ל הרגולציה והתקשורת של איגוד חברות הביטוח.

במסגרת עבודתו אחראי סלומון על הלובינג שעושות חברות הביטוח מול הח"כים להעברת חוקים שייטיבו עמן. חברות הביטוח נעזרות בשירותי הלובינג של חברת פוליסי של בוריס קרסני. סלומון משתתף בעצמו בדיונים בכנסת בנושאים הקשורים לחברות הביטוח יחד עם אנשי פוליסי ומייצג את האינטרסים של חברות הביטוח.

במרחק לא רב מחדרי הוועדות בכנסת שוכנים אולפני ערוץ הכנסת, שממונן בכ-23 מיליון שקל בשנה מכספי ציבור. אותו סלומון מגיע פעם בשבוע לאולפני ערוץ הכנסת ומגיש שם את התוכנית "דיון נוסף". בתוכנית מרואיינים באופן תדיר חברי כנסת – חלקם כאלה שסלומון פוגש במסגרת פעילות הלובינג של חברות הביטוח. למרות זאת, סלומון וערוץ הכנסת סבורים כי סלומון לא שרוי בניגוד עניינים – וממשיכים את העסקתו בערוץ.

סלומון היה בעבר עו"ד וכן עיתונאי, אך בעבר שימש יועץ תקשורת. הוא כיהן בעבר גם כמנכ"ל לשכת עורכי הדין. רק לפני חצי שנה הוא הוצג באתר של משרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים & SRFF כמי שעומד בראש מחלקה חדשה לניהול משברים, ליווי הליכים רגולטורים וייעוץ במסגרת הליכים משפטיים.

ב-2016 החריף עוד יותר ניגוד העניינים. כפי שפורסם ב-TheMarker, סלומון המשיך להגיש את תוכניתו גם כאשר מונה ב-2016 לתפקיד היועץ של יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג בנושאים משפטיים-תקשורתיים, כלומר בטיפול בעניין החקירה המתנהלת בענייני הרצוג בנוגע לתרומות בפריימריז. למרות זאת, הוא לא חתום על מסמך ניגוד העניינים במסגרת עבודתו בערוץ הכנסת - ערוץ שממומן מכספי ציבור.

סלומון נכנס לתפקיד באיגוד חברות הביטוח באחרונה, לאחר מינויו של יאיר המבורגר ליו"ר האיגוד. הוא משתתף בדיונים ובפגישות עם רגולטורים וח"כים ונוכח בדיונים בכנסת שעוסקים בחברות הביטוח. כך למשל, בדיון בהצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים שהתקיים ב-2 בינואר 2017 השתתף סלומון ונאם בפני חברי הכנסת על עמדת חברות הביטוח ופירט על דיונים מאחורי הקלעים שקיים בנושא.

במקביל, סלומון גם מראיין חברי כנסת. בתוכניות האחרונות של תוכניתו הופיעו בין השאר ח"כ יעל גרמן וחיים ילין (יש עתיד), ח"כ עיסוואי פריג' ותמד זנדברג (מרצ), ח"כ איל בן ראובן, מירב מיכאלי וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני), יוסף ג'אברין (חד"ש) ונורית קורן (הליכוד). חלק מהחכ"ים מעלים את הראיונות עמם לאחר מכן לדפי הפייסבוק שלהם.

סלומון סירב להגיב. מערוץ הכנסת נמסר: "הטענות המועלות אינן נכונות. התכנית 'דיון נוסף' בהגשת גיל סלומון (בפרט מאז מונה לסמנכ"ל איגוד חברות הביטוח) לא עסקה בנושאי ביטוח ואנו מקפידים על כך הקפדה יתרה. כמו כן, סולומון לא הציע מעולם שירותי לובינג לאף חברה. משום כך, אין ולא היה כל ניגוד עניינים".

עם זאת, גם אם התוכנית לא עסקה במישרין בתחום הביטוח, העובדה שסלומון נמצא בעמדת כוח כזו של שבאפשרותו להעניק חשיפה לפוליטיקאים, מאפשרת לו נגישות גבוהה יותר לפוליטיקאים – וזאת באמצעות כספי ציבור המממנים את ערוץ כנסת. כאמור, סלומון גם הוצג כמי שמעניק שירותים ללקוחות נוספים, אך הוא לא חתום על מסמך ניגוד עניינים המפרט מהם האינטרסים שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה