מנכ"ל משרד הבריאות: "בשום אופן לא הייתי אוכל את המעדן החדש של תנובה"

בתגובה להשקת המעדן, שבו 39% שומן, אמר משה בר סימן טוב בראיון לתוכנית חיסכון: "כשחברות המזון מצפצפות עלינו, אנחנו הנאמנים של הצרכנים. אני חושב שזה באמת חמור מאוד"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות
משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות צילום: עופר וקנין
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כועס על חברות המזון הגדולות שמשיקות מוצרי מזון לא בריאים - חודש לאחר שהמשרד קבע המלצות מרוככות בוועדת הרגולציה לקידום תזונה בריאה.

בהמשך לידיעה ב-TheMarker על כך שחברת תנובה משיקה בימים אלה את מעדן החלב השמן בישראל – יולו גנאש עם 39% שומן – וכי שטראוס תשיק ביום שישי סדרת מעדנים חדשה המכילה 6 כפיות סוכר- התראיין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בתוכנית חיסכון בערוץ 2 ואמר: "כשחברות המזון מצפפות עלינו, אנחנו הנאמנים של הצרכנים. אני חושב שזה באמת חמור מאוד. היום כשאנחנו יודעים מה המשמעות של הסוכר והשומן הרווי".

מעדן חלב יולו גנאשצילום: עדי דברת

בתשובה לשאלה "האם היה אוכל את המעדן החדש של תנובה המכיל 39% שומן" ענה: "בשום אופן לא, גם לפני הוועדה, ברור שלא. לא הייתי אוכל גם דברים עם תכולת סוכר הרבה יותר נמוכה, ובאמת אין סיבה שהציבור יצרוך כאלה דברים. לכן עשינו את ההמלצות. כשיהיו את הסימונים האדומים, הציבור גם יידע שהדבר הזה לא מומלץ".

תגובת תנובה: "מיומו הראשון יולו הוגדר ופורסם כמוצר למבוגרים, כפינוק מתוק, בדומה לשוקולד, גלידה ועוגה ממאפייה, ולא כמוצר צריכה יומיומי. קהל הצרכנים הבין זאת וזה ניכר בהרגלי הצריכה של מעדני יולו, כמו גם של שוק המעדנים כולו. אנו חושבים שיש להשאיר לצרכנים להחליט איזה קינוח הם בוחרים לאכול ובאיזו תדירות".

בתשובה לשאלה "האם יכול להיות שמשרד הבריאות הקל מדי עם חברות המזון ולכן הן מרשות לעצמן להשיק כעת מוצרי מזון לא בריאים", ענה בר סימן טוב: "לא הקלנו עליהן יותר מדי. לכן אנחנו גם רוצים שתהיה רגולציה שתהיה קבועה בחקיקה, לא עשייה וולנטרית, לא אמנה, לא נעשה ונראה - אלא שאנחנו קובעים את הדברים בחוק".

המלצות הועדה לקידום רגולציה תזונה של משרד הבריאות, שפורסמו בסוף נובמבר, יחייבו את חברות המזון לשים מדבקה אדומה על מוצרי מזון המכילים כמות גבוהה מהרצוי של סוכר, נתרן ושומן רווי - רק החל מתחילת 2018. בנוסף, רף הסימון הראשון, שיחל בעוד כשנה, יאפשר למוצרים לא בריאים רבים להיות משווקים ללא סימון במדבקה אדומה. הרף השני והמחמיר יותר בסימון ייכנס לתוקף רק החל ביולי 2019 או לאחר מכן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל