בלי דברי הסבר: הופץ תזכיר החוק לביטול ההקדמה של תאגיד השידור

משרד התקשורת הפיץ היום (ה') התזכיר, בו נכתב כי "שר התקשורת ושר האוצר הסכימו לבטל את האפשרות הנתונה להם להקדים את יום תחילתו של החוק" - אך מבלי לנמק מדוע ■ במקביל, הוחלט בבג"ץ כי העתירה לתחילת שידורי התאגיד תובא לדיון דחוף

נתי טוקר
נתי טוקר
מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, והיו"ר גיל עומר
מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, והיו"ר גיל עומרצילום: אמיל סלמן
נתי טוקר
נתי טוקר

משרד התקשורת הפיץ היום (ה') את תזכיר החוק לתיקון החמישי בחוק השידור הציבורי. התזכיר נועד להתמודד עם העתירות לבג"צ שדרשו לחייב את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואת שר האוצר, משה כחלון, להורות על הקמת תאגיד השידור הציבורי כבר בינואר. ואולם, בדברי ההסבר של החוק אין כל נימוק לשינוי בחוק.

החוק קובע כי תאגיד השידור יוקם לכל המאוחר ב-30 באפריל 2017, אך לשרים תהיה אפשרות להקדים את ההקמה כבר ב-1 בינואר 2017 וזאת אם התאגיד יצהיר על מוכנות לשידור. התאגיד אכן הצהיר על מוכנות, וגם משרד התקשורת ערך בדיקה והודה כי התאגיד ערך קרוב למוכנות לשידור. למרות זאת, נתניהו סירב לאפשר את הקמת התאגיד.

לאחר אי הסכמות בין כחלון לנתניהו, סיכמו השניים כי ידחו את הקמת התאגיד וימנעו באמצעות חקיקה את האפשרות להקדים את ההקמה ל-1 בינואר. המשמעות היא כרגע שהתאגיד יוקם ב-30 באפריל. עלות הדחייה עשויה להגיע לכ-160 מיליון שקל.

היום הפיץ משרד התקשורת את תזכיר החוק שמבטל את אפשרות ההקדמה. בדברי ההסבר לא נכתב אף הסבר מדוע לבטל את ההקדמה, אלא צוין רק כי "שר התקשורת ושר האוצר הסכימו לבטל את האפשרות הנתונה להם להקדים את יום תחילתו של החוק אם הודיעה להם מועצת תאגיד השידור הישראלי כי התאגיד ערוך להתחיל בשידוריו לפני יום התחילה".

יחד עם זאת, שופטת בג"צ דפנה ברק-ארז החליטה היום כי העתירה לתחילת שידורי תאגיד השידור הציבורי תובא לדיון דחוף בפני הרכב שופטים עוד במהלך דצמבר. בתגובה מסרו עו"ד יובל יועז ועו"ד אלעד מן: "אנו שמחים על כך שבית המשפט העליון ער לחשיבותו של ממד הזמן בנושא תחילת שידורי התאגיד, ובכוונתו לבחון בהקדם את התנהלות שר התקשורת בנימין נתניהו, שכל מטרתו לדחות, למסמס ולעכב את תחילת שידורי התאגיד".

את העתירה הגישו ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) עו"ד אלדד יניב ועמותת הצלחה באמצעות עוה"ד יובל יועז ואלעד מן. עתירה נוספת של ארגון העיתונאים אוחדה יחד עם העתירה הזו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"