משרד המשפטים הורה ליועצי כחלון לא לעסוק בחוק בזק

לכחלון נאסר לטפל ב-HOT משום שאחותו מכהנת בתפקיד בכיר בחברת הכבלים, אך ראש מטהו של כחלון קידם בכנסת את הצעת חוק בזק שנועדה להגביר את התחרות בתחום התשתיות ולהוזיל מחירים

נתי טוקר
נתי טוקר
נדב שיינברג
נדב שיינברגצילום: דודו בכר
נתי טוקר
נתי טוקר

יועציו של שר האוצר משה כחלון יימנעו מעתה מלעסוק בהליכי החקיקה של חוק ההסדרים הקשורים לבזק ול-HOT, לאחר הנחיה בעניין של משרד המשפטים. אתמול אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת את סעיפי התקשורת בחוק ההסדרים הנוגעים לשימוש בתשתיות בזק.

הנחיית משרד המשפטים באה בעקבות ניגוד העניינים בו מצוי שר האוצר כחלון, במסגרתו נאסר עליו, עוד בתקופת כהונתו כשר התקשורת, לעסוק בסוגיית HOT, וזאת משום שאחותו, עמליה זרקא, מכהנת בתפקיד סמנכ"לית משאבי האנוש של HOT. למרות זאת, עד היום היו יעציו של השר היו מעורבים בחוקים הנוגעים ב-HOT.

בימים אלה קידם משרד האוצר את ההצעה שזכתה לכינוי "חוק בזק", שלפיה חברות תשתיות אחרות יוכלו גם הן להשתמש בתשתיות בזק. אחרי מאבקים רבים אישרה אתמול ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) את סעיפי החוק בנושא. לפי הפשרה שהושגה בוועדה, HOT תוכל להיכנס לתשתיות בזק ב-1 באוקטובר 2017, ושרי התקשורת והאוצר יצטרך לקבוע מחיר חדש לשימוש בתשתיות עד 1 באפריל 2018. אם אלה לא יקבעו מחיר עד אז, יצטרכו השרים להגיע לוועדת הכלכלה כל ארבעה חודשים ולדווח על הסיבה לכך.

יועציו של כחלון פעלו כדי לקדם את הצעת החוק, שנועדה לסייע להגברת התחרות ולהורדת מחירים. בדיוני ועדת הכלכלה נכח ראש מטה שר האוצר, נדב שיינברגר, וניהל מגעים עם הח"כים והפקידות המקצועית במטרה להעביר את החוק.

שר האוצר משה כחלוןצילום: אוליבייה פיטוסי

אלא שאתמול, לאחר בירור שנערך מול משרד המשפטים, הורה המשרד כי גם יועציו של כחלון שנבחרו במשרות אמון לא יוכלו לעסוק בענייני HOT, ובמקום זאת הפקידות המקצועית של האוצר היא זו שתנהל את המגעים מול חברי הכנסת. מי עשויה להרוויח מהפחתת המעורבות של יועצי כחלון היא בזק, אם אכן קידום הרפורמה בכנסת ייתקל כעת בקשיים.

מלשכתו של כחלון נמסר: "אתמול בערב, לאחר בדיקת הנושא בייעוץ המשפטי של משר האוצר מול משרד המשפטים, הוחלט כי אפילו מחשש למראית עין יועצי השר לא יעסקו מעתה ואילך בנושאים הקשורים ל-HOT".

ממשרד המשפטים נמסר: "הנושא לא היה מוכר לנו עד כה. ככל שיעלה הצורך, ננחה את נושאי משרות האמון בלשכת שר האוצר להימנע מלטפל בעניינים שבהם השר מנוע מלטפל".

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"