עוד שלב בפירוק ההיסטורי של ערוץ 2: גם קשת הגישה בקשה לרישיון

הזכיינית המתחרה רשת הגישה גם היא בקשה לרישיון לפני כשבועיים ■ אבי ניר: "מדובר בפרק חדש, מסעיר ואף מטלטל בחיי החברה ובתולדות הטלוויזיה המסחרית, אותה הובילה שידורי קשת בשני העשורים האחרונים"

נתי טוקר
נתי טוקר
עובדי קשת
עובדי קשתצילום: פיני סילוק
נתי טוקר
נתי טוקר

שנה לפני היום ההיסטורי של סגירת ערוץ 2: זכיינית ערוץ 2 קשת, גוף השידור הדומיננטי ביותר בישראל, הגישה היום את הבקשה למעבר לערוץ חדש ברישיון, וזאת במסגרת יישום חוק הרישיונות ופיצול ערוץ 2. היום, ביום האחרון להגשת הבקשות, שיגרה קשת את ארגזי הבקשה למשרדי הרשות השנייה בירושלים.

הזכיינית המתחרה, רשת, הגישה גם היא בקשה לרישיון לפני כשבועיים. משמעות הבקשה היא שבנובמבר 2017 אפיק 22 יבוטל, ושתי הזכייניות המאכלסות אותו כיום – קשת ורשת – יעברו כל אחת מהן לשדר בערוץ חדש במשך שבעה ימים בשבוע. אפיק 22 בממירי HOT ו-yes יוחשך, והערוצים המסחריים – כולל ערוץ 10 – יעברו לאפיקים 12-16 בממירים.

במקרה כזה צפויה להיות תחרות קשה בשוק הטלוויזיה, עם שלושה שחקנים שייצרו יחד 21 ימי שידור בשבוע. ההערכות בשוק הן שמצב כזה יגרור הפסדים קשים לגופי השידור. בעקבות כך, נערכים בחודשים האחרונים מגעים למיזוג בין השאר בין קשת לרשת ובין רשת לערוץ 10 – שלא עלו יפה.

כמו רשת, גם קשת מתכוונת לעשות שימוש בסעיף בחוק המאפשר לה להמשיך להחזיק בחדשות 2 במשך שלוש שנים לאחר המעבר לרישיון. המשמעות היא ששני ערוצים הטלוויזיה של קשת ורשת ישדרו יחד את אותה מהדורה בכל ערב.

בקשת, שנוסדה לפני 23 שנה עם הקמת ערוץ 2, שמים דגש על שורת חוזקות של החברה שאיפשרו לה את המעבר לרישיון – בעלי מניות בעלי תפיסה ארוכת טווח, יחסי אמון עם הצופים ונוכחות משמעותית בזירה הדיגיטל עם אתר מאקו ופעילויות בחו"ל.

הדירקטוריון ובעלי המניות מסרו לרגל המעבר לרישיון: " ההחלטה לעבור למסגרת הרישיון, היא בראש ובראשונה ביטוי של אמונת בעלי המניות והדירקטוריון באנשי החברה ובהמשך הישגיה של קשת, בעשיה החדשנית, המגוונת והמובילה של החברה. החלטה זו מתקבלת תוך הבנת האתגרים בעולם התקשורת בכלל, ובישראל בפרט. גם בתנאי אי הוודאות בהם נתונה הטלוויזיה המסחרית בישראל. בעלי המניות , הדירקטוריון וההנהלה מאמינים ביכולתה של שידורי קשת להוביל את התעשייה ולהמשיך לפרוץ דרכים לעולמות חדשים ולהצלחות תכניות ומסחריות".

יו"ר קשת דרורית ורטהיים, מסרה: "אנחנו נחושים לבנות את קשת כאלטרנטיבה עצמאית, איתנה כלכלית ואיכותית, בעולם של ריבוי ערוצים ותחרות גוברת".

אבי ניר, מנכ"ל קשת, מסר: "המעבר לשבעה ימים הוא רגע חשוב ומאתגר מאין כמותו ברמה המקצועית והעסקית. מדובר בפרק חדש, מסעיר ואף מטלטל בחיי החברה ובתולדות הטלוויזיה המסחרית, אותה הובילה שידורי קשת בשני העשורים האחרונים. רק חברה עם ראיה ועשיה לטווח ארוך תוכל להתמודד בעשור הבא. התמורות בשוק התקשורת ידרשו מאתנו להמשיך להוביל ובה בעת להמציא את עצמנו מחדש בדרך החדשה הנפתחת לפנינו. הובלנו את הטלוויזיה מסחרית בשני העשורים האחרונים. בזכות הצלחות התוכן הטלוויזיוני, הדיגיטלי והיכולות הבינלאומיות, נמשיך בהובלה גם בעידן הרישיונות".

מהרשות השנייה נמסר כי בהמשך התהליך תתקיים בחינה משפטית, הנדסית ותוכנית של הבקשות על מנת לוודא את עמידתן בכל הקריטריונים ולאפשר להן להגיש השלמות ותיקונים במידת הצורך. לאחר מכן, מועצת הרשות השניה תדון בבקשות שיעמדו בכל התנאים ותקבל החלטה לקראת מועד סיום הזיכיון.

אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות השניה לטלוויזיה ורדיו, מסרה: "אנחנו מוציאים לדרך תהליך חשוב שישנה את פניה של הטלוויזיה בישראל. אני מברכת את רשת ואת קשת ומאחלת לשתיהן הצלחה בדרך לרישיון קבע לשידורים. אני גאה לעמוד בראש המועצה שהעניקה את רישיון השידורים לערוץ 10 וכעת עתידה לדון גם בשתי בקשות נוספות. אנו רואים לנגד עינינו טלוויזיה מקורית, איכותית, פלורליסטית ורבגונית, לטובת כלל הצופים בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?