מכה ל-RGE? חיים סלוצקי יפיק ל-yes ערוץ ילדים חדש

החברה תעלה בינואר ערוץ ילדים חדש שמאחוריו עומדת חברת ההפקות של חיים סלוצקי ■ בשלב זה ערוץ הילדים חתום עם HOT, אך ההורדה האפשרית של ערוץ הילדים מ-yes והעלאת הערוץ החדש עשויה לגרום גם ל-HOT לשקול לעבור לערוץ במחיר נמוך יותר

נתי טוקר
נתי טוקר
"גאליס". הרפתקאות מיסטיות למחצה
"גאליס". הרפתקאות מיסטיות למחצהצילום: פיני סילוק
נתי טוקר
נתי טוקר

ערוץ הילדים הוותיק שהוקם לפני יותר מ-25 שנה עשוי לרדת בקרוב משידור בחברת הלוויין yes, וזאת בשל מחלוקת כספית קשה בין הצדדים. החברה תעלה בינואר ערוץ ילדים חדש שמאחוריו עומדת חברת ההפקות של חיים סלוצקי.

ערוץ הילדים, שנמצא כיום בבעלות קבוצת RGE, הוקם בסוף שנות ה-80 יחד עם הקמת הטלוויזיה הרב ערוצית בכבלים. במשך שנים הוא היה הערוץ המרכזי להפקות המיועדות לילדים, ונהנה משיעורי צפייה גבוהים. אך בשנים האחרונות, בעיקר עקב התגברות התחרות, שיעורי הצפייה בו הולכים ויורדים - בעיקר ב-yes, שבה משודרות רק חלק קטן מהפקות המקור של הערוץ.

בינואר 2017 מסתיים החוזה של RGE עם yes סביב הערוץ, ובינתיים yes כבר הזמינה ערוץ חדש מחברת ההפקות של סלוצקי. כיום סלוצקי מפיק ערוצי סרטים, וכן את ערוץ הבידור וערוץ 8 עבור HOT. זו תהיה הפעם הראשונה שסלוצקי יפיק ערוץ עבור yes.

בשלב זה yes ו-RGE עדיין במו"מ כספי, ותיתכן אפשרות שבה ערוץ הילדים המקורי יישאר ב-yes - אך במחיר נמוך משמעותית ולאחר שחלקו בתקציבי הפקות המקור ייחתך עוד יותר.

חיים סלוצקי

בשלב זה ערוץ הילדים חתום עם HOT, אך ההורדה האפשרית של ערוץ הילדים מ-yes והעלאת הערוץ של סלוצקי עשויה לגרום גם ל-HOT לשקול לעבור לערוץ של סלוצקי במחיר נמוך יותר. משבר דומה בין RGE ל-HOT פרץ בחודשים האחרונים סביב ערוצי ספורט 5 של RGE, אך בסופו של דבר הגיעו הצדדים להסכם ארוך טווח.

הפגיעה בערוץ הילדים הוותיק מגיעה על רקע מתיחות בצמרת קבוצת RGE, ששולטת גם בערוץ 10. בעלי המניות בקבוצה הם לן בלווטניק, אביב גלעדי ומשפחת רקנאטי. באחרונה עזב את תפקידו מנכ"ל RGE, מודי פרידמן, על רקע חילוקי דעות בצמרת הקבוצה.

ההערכות בענף הן כי ייתכנו שינויים משמעותיים יותר בקבוצת RGE. באחרונה ניהלה הקבוצה מו"מ לרכישה או למיזוג עם זכיינית ערוץ 2 רשת. בעסקה הזו, שאותה הוביל פרידמן, גלעדי לא היה אמור להיכלל בין בעלי המניות של הערוץ הממוזג.

מקבוצת RGE סירבו להתייחס. מ-yes נמסר: "אנו לא מתייחסים מעל גבי העיתון לחוזים והסכמים של החברה אל מול הספקים השונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"