אתר וואלה קיבל 600 אלף שקל מלשכת סוכני הביטוח תמורת כתבות חיוביות

וואלה: מאשרים כי אכן יש לאתר הסכם עם לשכת סוכני הביטוח ■ באחד המקרים שודר ראיון עם ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) כחלק מהתוכן השיווקי סביב הצעת חוק שקידמו סוכני הביטוח

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אולפן וואלה
אולפן וואלהצילום: ניב אהרונסון
נתי טוקר
נתי טוקר

לשכת סוכני הביטוח שילמה לאתר וואלה news כמעט 600 אלף שקל עבור תוכן שיווקי, שיקדם את סוכני הביטוח ויציגם באור חיובי. העסקה נחתמה לתקופה של שנה, עד פברואר 2017. מדו"ח רואי החשבון של הלשכה עולה גם כי הוצאות התוכן השיווקי עשויות לגדול באופן שיחרוג מהתקציב.

וואלה news הוא אחד האתרים הבולטים בשילוב תוכן שיווקי בתוך התכנים המערכתיים, באופן שקשה להבדיל בין ידיעה עיתונאית לתוכן ממומן. גורמים מסחריים רבים משלמים לאתר תמורת ידיעות שנחזות לידיעות עיתונאיות אוביקטיביות. בכמה מקרים בשורת הקרדיט מופיע שם הכתב ולצדו נכתב "בשיתוף" גורם כלשהו, אבל לא נכתב במפורש כי זה תוכן ממומן.

מבדיקה באתר וואלה עולה כי פורסמו בו כתבות שקידמו את האינטרסים של לשכת סוכני הביטוח וראיונות עם נשיא הלשכה, אריה אברמוביץ'. כך, פורסמו כתבות אוהדות תחת הכותרות "למה סוכני הביטוח ימשיכו להתקיים גם בעשורים הקרובים", או "כך ישפיע המיצוב החדש של סוכני הביטוח על הכיס שלנו". באחד המקרים אפילו שודר ראיון עם ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) כחלק מהתוכן השיווקי סביב הצעת חוק שקידמו סוכני הביטוח, והכותרת באתר היתה: "סוכני הביטוח יחזרו למלא את התפקיד האמיתי שלהם".

אריה אברמוביץ

לשכת סוכני ביטוח היתה בעין הסערה השנה סביב דרישתה, שהתקבלה, מבית המשפט לאסור את פרסומות "שוקה" של חברת 9 מיליון (ביטוח ישיר). חלק מהסיקור של הפרשה היה באמצעות תוכן שיווקי מטעם לשכת סוכני הביטוח, שהיו צד בפרשה.

במקרים רבים מעין אלה, סימן השאלה הגדול הוא לא רק אילו כתבות תוכן שיווקי אכן פורסמו, אלא אם היו כתבות אחרות שנמתחה בהן ביקורת על סוכני הביטוח, או שעסקת התוכן השיווקי כללה גם אי פרסום ביקורת על סוכני הביטוח, או לשם שינוי כתבה אוהדת למתחרים - חברות הביטוח הישיר.

העסקה בין וואלה ללשכה היתה על סכום של 582 אלף שקל בשנה, לא כולל הפקות שונות. לפי דו"ח הביקורת, הסכום לא הגיע כלל לאישור ועדת הכספים או כל ועדת אחרת, אף שמדובר בסכום מהותי המהווה חריגה מהוצאות הפרסום ויחסי הציבור של הלשכה. עד כה שולמו 300 אלף שקל. לפי ההסכם, הלשכה יכולה להודיע 60 יום מראש על הפסקת ההתקשרות. ועדת הכספים קבעה כי על הלשכה אכן להודיע על הפסקת ההתקשורת, "אך כפי הנראה הדבר לא יצא לפועל".

בוואלה אישרו כי אכן יש לאתר הסכם עם לשכת סוכני הביטוח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו