מה הם מסתירים? המלצה סודית לאישור מינויו של רמי סדן ליו"ר חדשות 10

כפי שנחשף ב-TheMarker, סדן - מקורבו של נתניהו - מעולם לא כיהן בתפקיד ניהולי בכיר ■ למרות זאת, יועמ"ש הרשות השנייה כתבה בחוות דעת כי הוא עומד בתנאי הכשירות ■ הרשות השנייה: נפרסם החלטות בסיום הדיון

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

הרשות השנייה החליטה להטיל חובת סודיות על כל חברי המועצה והרשות השנייה בכל הנוגע לחוות הדעת ולדיונים השונים סביב כשירותו של רמי סדן לכהן בתפקיד יו"ר חדשות 10. בדיון שהתקיים היום הוצגה חוות דעת של יועמ"ש הרשות השנייה, עו"ד הילה שמיר, שלפיה סדן כשיר לתפקיד - אך ברשות השנייה מסרבים לחשוף את הפרטים לגבי הניסיון הניהולי שלו וכשירותו לתפקיד.

מועצת הרשות השנייה לא הכריעה היום בנושא, והיא צפויה להתכנס שוב בקרוב לדיון שבו ישתתפו סדן וכן דירקטור נוסף, עמית זיגנר, ויענו על שאלות חברי המועצה. רק לאחר הדיון הנוסף יכריעו חברי המועצה לגבי כשירותם של השניים לתפקיד.

רמי סדןצילום: מתוך ערוץ היוטיוב

כפי שנחשף ב-TheMarker, סדן דיווח לרשות השנייה כי הוא כשיר לכהן בתפקיד יו"ר חדשות 10 על אף שמעולם לא כיהן בתפקיד ניהולי בגוף גדול ולכאורה אין לו את הניסיון הדרוש בחוק לכהן בתפקיד דירקטור בחברת חדשות מטעם הציבור. חוק הרשות השנייה קובע כי כל אחד מארבעת הדירקטורים מטעם הציבור צריכים להיות בעלי כשירות של יו"ר דירקטוריון חברה ממשלתית. כלומר, כבר בשלב שבו מונה לסדן לתפקיד דירקטור מטעם הציבור על ידי הרשות השנייה, לפני כמעט שנה, הוא אמור היה לעמוד בתנאי הסף של יו"ר.

אלא שספק גדול אם סדן עומד בתנאים אלה. החוק דורש שהמועמד יהיה בעל ניסיון של חמש שנים לפחות בתפקיד בכיר בתחום הניהול העסקי של תאגיד בעל היקף נכסים משמעותי. סדן דיווח כי עבד בשערי צדק ב–1986–2006. לפי דיווחיו, הוא היה דובר בית החולים וחבר הנהלת בית החולים, ממונה על כל הפרסומים של בית החולים ואחראי לפרסומים שהופצו בעולם. אלא שבפועל, סדן שימש דובר שערי צדק במשרה חלקית במשך שלוש שנים בלבד - ב–1986–1990, בתקופה שפעילות בית החולים היתה נמוכה מאוד, ומעולם לא היה חבר הנהלת בית החולים. בכל אותם שנים הוא עבד לבדו בתחום הדוברות, ולא ניהל אנשים תחתיו.

מבדיקת TheMarker עלה כי בניגוד לדברי סדן, הוא מעולם לא היה קשור לפעילות גיוס התרומות לבית החולים. ב-1990 הועבר סדן מתפקידו כדובר לאחר ביקורת על התנהלותו. בבית החולים הוחלט לאפשר לו להמשיך לעבוד בתפקיד זוטר ובמשרה חלקית. סדן מונה לתפקיד האחראי על עבודות הדפוס של שערי צדק. ההגדרה הרשמית של תפקידו היתה אחראי על רכש שירותי דפוס, והוא פעל תחת אחריותו של מנהל הרכש של בית החולים.

במקביל, טען סדן כי יש לו ניסיון ניהולי במסגרת עבודתו עם חברות כמו הארגז, GCK וחברות נוספות, וזאת במסגרת משרד פרסום קטן שהיה בבעלותו. אלא שסדן מעולם לא כיהן בתפקיד ניהולי בחברות אלה אלא היה ספק חיצוני של שירותי פרסום. בחברת הארגז הופסקה עבודתו ב-1999. במקביל, הוא שימש באותן שנים במשרה חלקית כאחראי על הדפוס בבית החולים שערי צדק. למרות שלא מילא כל תפקיד ניהולי, שמיר המליצה כי סדן כשיר לתפקיד יו"ר חדשות 10.

הפגנה נגד מינוי סדן לאחר הפרסום על ההתבטאויות הגזעניות נגד ש"סצילום: עופר וקנין

בעקבות חשיפת TheMarker ביולי, פתחה הרשות השנייה בהליך נוסף לבדיקת מועמדות סדן. במקביל, נפתחה בדיקה לגבי הדירקטור זינגר שלא דיווח לרשות כי התמודד ברשימת יש עתיד למועצת עיריית תל אביב.

היום התכנסה הרשות השנייה לדון בנושא. אלא שבהליך חריג, המועצה קבעה כי הדיון ייהפך לדיון סגור, בהתאם לסעיף 93 בחוק. המשמעות היא שכל מי שמדליף פרטים מהדיון או לגבי חוות הדעת צפוי לשנת מאסר. לחברי המועצה גם לא ניתן לעיין בחוות הדעת של שמיר, אלא בגירסה מודפסת בחדר צדדי לפני הישיבה.

הרשות השנייה החליטה להטיל איפול מלא על ההליך בכל הנוגע לרמי סדן, על אף שהיא רשות ציבורית והתפקיד שאותו הוא נושא בחדשות 10 הוא תפקיד ציבורי. כעת הרשות השנייה מסרבת לחשוף פרטים לגבי הכשירות של סדן לכהן בתפקיד וחוות הדעת בעניין.

כאמור, ל-TheMarker נודע כי שמיר המליצה לחברי המועצה לאשר את כשירותו של סדן לתפקיד, ככל הנראה, בטענה כי הניסיון המצטבר שלו בחברת הארגז ובייעוץ לחברות נוספות מעניק לו תנאי כשירות מספקים לתפקיד. שמיר טענה כי דווקא התלבטה יותר לגבי המשך כהונתו של זינגר לאחר שלא דיווח כי התמודד ברשימה פוליטית, אך החליטה כי היא סבורה כי למרות זאת הוא כשיר לתפקידו.

סדן שימש בקדנציה הראשונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו כיועץ מיוחד לענייני חרדים, והיה צמוד לרעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו. כאשר הוא נבחר לתפקידו הוא טען כי אין לו כל קשר עם לשכת ראש הממשלה מזה 15 שנה, אך באחרונה הוא נכח בטקס מצומצם של משפחת נתניהו בהר הרצל באזכרה למותו של יוני נתניהו. גורמים בשוק התקשורת העריכו כיבלשכת ראש הממשלה מפעילים לחץ להותיר את סדן בתפקיד.

סדן גם הסתבך בהתבטאויות שהואשמו כגעזניות בישיבת הדירקטוריון של חדשות 10, כפי שנחשף ב"הארץ". גם אז הרשות השנייה הכשירה את מועמדותו וטענה כי לאחר בדיקה התברר כי הדברים שצוטטו מפיו לא נאמרו, וזאת למרות שמנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז ומנכ"ל חדשות 10 יוסי ורשבסקי הצהירו כי הדברים נאמרו, וחלק מחברי הדירקטוריון מטעם הציבור אישרו חלקית את הציטוטים. סדם גם התברר כלא דובר אמת, לאחר שאמר בעדות בבית המשפט כי הוא בעל תואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת הרווארד, על אף שמעולם לא למד בה.

מהרשות השניה נמסר בתגובה: "הרשות מקיימת הליך בדיקה מקיף ומעמיק באשר לטענות שהועלו בקשר לכשירותם של חלק מנציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10. היום החלה מועצת הרשות את הדיון בנושא, וכחלק מהדיון הוגשה לעיון חברי מועצת הרשות חוות דעת משפטית. בסיום הדיון יתקבלו החלטות אשר יפורסמו לציבור, כפי שמתפרסמות כל החלטות המועצה. לאור האמור, ברור כי 'העובדות', לכאורה, שצוינו בשאלה שהופנתה לרשות אינן מדויקות, בלשון המעטה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"