עקפה את אלאור אזריה: יותר מ-1,000 מצטרפים להגנה על שרון שפורר - בתוך יממה

המצטרפים התחייבו כי במקרה שבו תחויב שפורר בתשלום, הם ישתתפו בתשלום של 560 שקל כל אחד ■ שפורר פירסמה שורת תחקירים ב"הארץ" ו-TheMarker שעסקו בחברת הנדל"ן שבבעלותו של סוחר הנשים דוד דגמי

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

בתוך פחות מיממה כ-1,100 איש, עיתונאים ואזרחים, חתמו על יוזמת ארגון העיתונאים והצטרפו למיזם "גם אני שרון שפורר", שנועד להעניק הגנה לעיתונאית מול תביעת ההשתקה שמנהלת נגדה חברת אורבן, שהיתה בבעלותו של סוחר הנשים דוד דגמי. המצטרפים התחייבו כי במקרה שבו תחויב שפורר בתשלום, הם ישתתפו בתשלום של 560 שקל כל אחד.

הסכום המצרפי של התחייבות הציבור לשלם הוא כ-620 אלף שקל. לשם השוואה, בקמפיין מימון ההמונים האחרון שזכה לתהודה, עבור החייל היורה מחברון אלאור אזריה, הושגו תוך יממה 400 אלף שקל בלבד. עם זאת, במקרה של שפורר מדובר על התחייבות לתשלום והגבייה עצמה טרם בוצעה.

שרון שפוררצילום: ליוי וינטר

תביעת ההשתקה הוגשה על ידי חברת הנדל"ן אורבן (לשעבר מיזמים), שהיתה בבעלותו של העבריין המורשע שהיה סוחר נשים דודו דגמי. סכום התביעה הוא 1.68 מיליון שקל, בעקבות כמה פוסטים שפירסמה בדף הפייסבוק שלה ובו כינתה את החברה "מפוקפקת" וקראה לציבור שלא לרכוש את שירותיה. כל אחד מהחותמים התחייב לסייע לשפורר ב-560 שקל כאשר יצטרפו 3,000 חותמים. שפורר פירסמה שורת תחקירים ב"הארץ" ו-TheMarker שעסקו בדגמי ובשותפיו.

כל אחד מהחותמים הצהיר כי "אני לוקח על עצמי התחייבות כספית אפשרית זו מתוך רצוני לתמוך בחופש העיתונות בישראל, בזכות הציבור לדעת ומתוך כוונה להציב כוח ציבורי נגדי לאיום הנשקף לעיתונאים המבקשים לבקר בעלי הון, באמצעות תביעות השתקה כגון זו".

גם ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) הצטרף למיזם. רוזנטל עמד גם הוא מול תביעת דיבה סביב הסרט "שיטת השקשוקה" בתביעה שהגישה נגדו משפחת עופר, וגם אז יצאה לדרך יוזמה לתרומה תחת הסיסמה "גם אני מיקי". לדברי רוזנטל, "אני ממליץ לכל שוחרי חופש העיתונות להצטרף ליוזמה ולתת כתף לעיתונאית שרון שפורר במאבק בתביעת ההשתקה שהוגשה נגדה על ידי חברת הנדל"ן 'אורבן'.

"מול הניסיון המכוער להפחיד עיתונאים על ידי תביעות ענק, יש בידינו הכוח להשיב מלחמה. כאשר אוימתי על ידי משפחת עופר בעקבות 'שיטת השקשוקה', יוזמת 'גם אני מיקי רוזנטל' היתה בין הסיבות שגרמו לטיקונים לסוג מתביעת הסרק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"