ניגוד עניינים? |

האיש שמייצג לקוחות בתחום הגז – נבחר לייעץ למשרד האנרגיה

מוטי שרף יקבל כ–300 אלף שקל בשנה עבור ייעוץ אסטרטגי והסברה בנושא מתווה הגז וקידום תחום הגז בישראל ■ בין היתר מייצג שרף את עידן עופר, בעל השליטה בכיל שצפוי ליהנות ממישום מתווה הגז, ואת דודי ויסמן שעתיד רכוש את חברת הדלק סונול

מוטי שרף
מוטי שרףצילום: יח"צ

משרד האנרגיה בחר במוטי שרף לשמש יועץ אסטרטגי שיוביל את פעילות ההסברה הממשלתית בנושא מתווה הגז וקידום תחום הגז בישראל, תמורת סכום של עד 300 אלף שקל בשנה. שרף נבחר לתפקיד אף שהוא מייצג כמה בעלי הון בעלי אינטרסים רבים בשוק האנרגיה.

כך למשל, שרף מייצג את איש העסקים עידן עופר, בעלי השליטה בחברה לישראל, שמעורב בשוק האנרגיה דרך אחזקותיו בחברת כיל, בבית הזיקוק בחיפה (בזן) ובתחנת הכוח OPC. למעשה, עופר הוא הלקוח הפרטי הגדול בישראל של גז טבעי, ומי שצפוי ליהנות ממתווה הגז אם ייושם במלואו. בנוסף, פועל עופר בימים אלה מול משרד האנרגיה בניסיון להרחיב את פעילותו בתחום פצלי השמן, דרך חברת רותם אמפרט שבשליטתו. עופר זכה באחרונה בגיבוי המשרד למהלכיו — בסתירה לעמדתה של ועדת הריכוזיות.

שרף מייצג גם את דודי ויסמן, שעתיד לרכוש את השליטה בחברת הדלק הקמעוני סונול. לקוח נוסף של שרף הוא איש העסקים שאול אלוביץ', שמחזיק בחברת אנלייט, הפעילה בתחום האנרגיה המתחדשת.

יובל שטייניץצילום: בלומברג

אין זו הפעם הראשונה שבו מייעץ שרף למשרד המצוי תחת ניהולו של יובל שטייניץ. במהלך כהונתו של שטייניץ כשר האוצר, נשכר שרף לסייע בשורה של מהלכים, בהם ההתמודדות עם מסקנות דו"ח מבקר המדינה על אסון השריפה בכרמל. ב-2014, תחת שר האוצר יאיר לפיד, נבחר שוב שרף לייעץ למשרד האוצר, אך בחירתו בוטלה בשל הסערה התקשורתית סביב ניגודי העניינים שבהם היה נתון. דאז, נטען כי שרף מעניק ליווי צמוד למנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, ומספק ייעוץ תקשורתי לעידן עופר, שאול אלוביץ', דוד עזריאלי ומוטי זיסר ולפיכך ישנה בעייתיות במינוי.

שרף סירב להגיב לדברים.

ממשרד האנרגיה נמסר: "משרד הייעוץ מוטי שרף תקשורת נבחר במסגרת מכרז פומבי, בהתאם לדיני המכרזים ולכללים המפורטים בהוראות החשב הכללי (הוראות התכ"מ), ללוות את פעילות המשרד בתחומי הגז הטבעי והגפ"מ (גז הבישול והסקה), ניו מדיה ופעילויות שונות. שרף וצוותו חתמו על התחייבות למניעת ניגוד עניינים כנדרש. היקף ההתקשרות לשנה הוא עד 250 אלף שקל, פלוס מע"מ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?