ניגוד עניינים? |

האיש שמייצג לקוחות בתחום הגז – נבחר לייעץ למשרד האנרגיה

מוטי שרף יקבל כ–300 אלף שקל בשנה עבור ייעוץ אסטרטגי והסברה בנושא מתווה הגז וקידום תחום הגז בישראל ■ בין היתר מייצג שרף את עידן עופר, בעל השליטה בכיל שצפוי ליהנות ממישום מתווה הגז, ואת דודי ויסמן שעתיד רכוש את חברת הדלק סונול

מוטי שרף
מוטי שרףצילום: יח"צ

משרד האנרגיה בחר במוטי שרף לשמש יועץ אסטרטגי שיוביל את פעילות ההסברה הממשלתית בנושא מתווה הגז וקידום תחום הגז בישראל, תמורת סכום של עד 300 אלף שקל בשנה. שרף נבחר לתפקיד אף שהוא מייצג כמה בעלי הון בעלי אינטרסים רבים בשוק האנרגיה.

כך למשל, שרף מייצג את איש העסקים עידן עופר, בעלי השליטה בחברה לישראל, שמעורב בשוק האנרגיה דרך אחזקותיו בחברת כיל, בבית הזיקוק בחיפה (בזן) ובתחנת הכוח OPC. למעשה, עופר הוא הלקוח הפרטי הגדול בישראל של גז טבעי, ומי שצפוי ליהנות ממתווה הגז אם ייושם במלואו. בנוסף, פועל עופר בימים אלה מול משרד האנרגיה בניסיון להרחיב את פעילותו בתחום פצלי השמן, דרך חברת רותם אמפרט שבשליטתו. עופר זכה באחרונה בגיבוי המשרד למהלכיו — בסתירה לעמדתה של ועדת הריכוזיות.

שרף מייצג גם את דודי ויסמן, שעתיד לרכוש את השליטה בחברת הדלק הקמעוני סונול. לקוח נוסף של שרף הוא איש העסקים שאול אלוביץ', שמחזיק בחברת אנלייט, הפעילה בתחום האנרגיה המתחדשת.

יובל שטייניץצילום: בלומברג

אין זו הפעם הראשונה שבו מייעץ שרף למשרד המצוי תחת ניהולו של יובל שטייניץ. במהלך כהונתו של שטייניץ כשר האוצר, נשכר שרף לסייע בשורה של מהלכים, בהם ההתמודדות עם מסקנות דו"ח מבקר המדינה על אסון השריפה בכרמל. ב-2014, תחת שר האוצר יאיר לפיד, נבחר שוב שרף לייעץ למשרד האוצר, אך בחירתו בוטלה בשל הסערה התקשורתית סביב ניגודי העניינים שבהם היה נתון. דאז, נטען כי שרף מעניק ליווי צמוד למנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, ומספק ייעוץ תקשורתי לעידן עופר, שאול אלוביץ', דוד עזריאלי ומוטי זיסר ולפיכך ישנה בעייתיות במינוי.

שרף סירב להגיב לדברים.

ממשרד האנרגיה נמסר: "משרד הייעוץ מוטי שרף תקשורת נבחר במסגרת מכרז פומבי, בהתאם לדיני המכרזים ולכללים המפורטים בהוראות החשב הכללי (הוראות התכ"מ), ללוות את פעילות המשרד בתחומי הגז הטבעי והגפ"מ (גז הבישול והסקה), ניו מדיה ופעילויות שונות. שרף וצוותו חתמו על התחייבות למניעת ניגוד עניינים כנדרש. היקף ההתקשרות לשנה הוא עד 250 אלף שקל, פלוס מע"מ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר