רמי לוי משיב מלחמה: "אייל רביד הורשע במספר עבירות בנייה ושילם כופר מס"

הדברים באים בתגובה לכתב ההגנה החריף של ויקטורי, בו נטען כי "רמי לוי הוא עבריין סדרתי ויש עלבון לאומה בכך שהדליק משואה ביום העצמאות"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

המלחמה בין רמי לוי לאייל רביד מויקטורי נמשכת: בכתב תשובה לכתב ההגשה שהוגש מטעם רביד ורשת ויקטורי, טוענים לוי והרשת שבבעלותו כי "אייל רביד ורשת ויקטורי שבבעלותו הורשעו במספר עבירות בנייה ושילמו כופר מס".

עוד נטען, באמצעות עוה"ד רון רוה וסיגל בנימין, כי הניסיון להציג את רמי לוי כעבריין סדרתי, מכיוון שלדבריהם הורשע ב"בהרשעות פליליות חמורות" בתחום הבנייה, הינו "הזוי, מופרך ומשולל כל יסוד". לטענתם, "הנתבעים נאלצו להודות בכתב ההגנה - ועשו זאת בקול ענות חלושה - כי התובע 2 (רמי לוי - עד"מ) לא הורשע מעולם בעבירות אלה, אך הם אינם מניחים לסתירות עובדתיות לבלבל אותם".

רמי לוי בביתו בירושליםצילום: אמיל סלמן

לכתב התשובה מצורפים נספחים כמו החלטת כופר מע"מ ומכס משנת 2012, אז הושת כופר בסך 340 אלף שקלים על אייל רביד וחברת ויקטורי בגין חשד בניכוי מס תשומות שלא כדין בשנים 2006 עד 2010 בסכום של 696 אלף שקל; פסק דין המרשיע את ויקטורי בהעסקה אסורה של שעות עבודה מעל למותר ועוד.

לטענתו של לוי, רביד והרשת שבבעלותו ניצלו את הכלל המעניק הגנה מוחלטת מלשון הרע לדברים הנכללים בכתבי טענות, ובכך השתמשו לרעה בהליכי משפט. בכתב ההגנה, באמצעות עוה"ד איתן ארז ורז מנגל, נכתבו דברים חריפים נגד לוי. כך, למשל, נכתב מטעם רביד כי "רמי לוי הוא עבריין סדרתי, אשר באמתחתו מספר הרשעות פליליות חמורות - ואשר בעזרת מניפולציות תקשורתיות מתוחכמות, כמו קשרים שלטוניים פסולים וניצול קשרי הון-שלטון, הצליח לשטות בציבור לאורך שנים", וכי "יש משום עלבון לאומה בכך שרמי לוי הדליק משואה ביום העצמאות".

לפני כחודשיים הגיש רמי לוי תביעה בסך 10 מיליון שקל נגד רשת ויקטורי ורביד, וכן נגד היחצ"ן של ויקטורי, גל בייסברג, בה טען כי רקמו תוכנית פעולה לפגוע בו וברשת הסופרים שלו וניהלו קמפיין תקשורתי נגדו. בין היתר, נטען אז כי בייסברג (שהיה גם היחצ"ן של חברת משוב חקלאות, המארגנת כנסים בנושאי חקלאות) וויקטורי הסיתו את אמצעי התקשורת ואת מנהיגי החקלאים נגד רמי לוי והרשת שלו.

הפרשייה נחשפה ב-TheMarker, כאשר פורסמו תמלילי הקלטות מפגישה שהתקיימה בין בייסברג לתחקירנית סמוייה של חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב, שנשכרה על ידי רמי לוי שיווק השקמה. בייסברג אמר לתחקירנית, שהתחזתה ללקוחה פוטנציאלית מתוקף היותה כביכול נציגה של רשת בינלאומית שמעוניינת להיכנס לישראל, כי ניהל קמפיין שלילי נגד לוי. לאחר מכן, טען בייסברג בפני TheMarker כי המציא את הדברים כדי להרשים לקוחה פוטנציאלית.

בין היתר אמר בייסברג בפגישה: "אנחנו חיממנו במשך חודשים את החקלאים על הסופרמרקטים.. against rami levy?. התחלנו לחמם את, לחמם את החקלאים..השתלנו להם מסרים.. נחנו השלנו להם מסרים שרמי לוי הוא זה שגונב אותם", וכשנשאלו להסבר מדוע עשו זאת, ענה אלמוג, אחיו של גל בייסברג, שנכח בפגישה: "בגלל שרמי לוי הוא מתחרה של אייל רביד, ויקטורי", ואילו גל בייסברג הוסיף "אנחנו רצינו שאייל רביד יהיה מלך החקלאים, מלך הסחורות".

בנוגע לוועידת ישראל לחקלאות, אמר בייסברג בפגישה: "אז ארגנו את ועידת ישראל לחקלאות.. בירושלים. הגיעו לשם אלף חקלאים וכל אמצעי המדיה. והזמנו גם את רמי לוי, שהיה מספיק טיפש להגיע". מי שנכח בפגישה על תקן מתורגמן הרחיב ואמר: "אחרי כל הפרסום השלילי הם הזמינו אותו כדי לדבר איתם ולהסביר מה הוא עשה, אבל למעשה זאת היתה מלכודת".

צילום: דניאל בר און

על טענתו של בייסברג נכתב בכתב התשובה של לוי כי "טענתו שבסך הכל התרברב בפני לקוחה פוטנציאלית על כך שניהל קמפיין שלילי נגד התובעים היא בלתי הגיונית, וכמובן מופרכת. האמת היא זו: הנתבע ועוד שני אנשים העובדים עמו , זימרו בהחלטיות אותן זמירות ממש בהקשר למהלך הנפשע שהם ניהלו נגד התובעים. ...יש לציין כי הנתבעים לא טוענים כלל ששיקרו למי ששוחחו עמה, הם טוענים רק כי "הגזימו" בשיחה".

מויקטורי נמסר בתגובה: "תביעת לוי הינה תביעת סרק שנדונה לכישלון. ויקטורי חוזרת על כל מה שטענה בכתב הגנתה שהוא אמת לאמיתה. הדברים יוכחו בביהמ"ש"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008