"להקפיא את המלצות ועדת פילבר"

קשת, רשת וערוץ 10 דורשים מהיועמ"ש כי ההמלצות לא יקודמו כל עוד אין מחליף לנתניהו, המצוי בניגוד עניינים בשל קשריו עם בעלי בזק

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

המאבק בין הערוצים המסחריים לראש הממשלה בנימין נתניהו מחריף. הערוצים דורשים כעת להקפיא את יישום מסקנות ועדת פילבר, משום שנתניהו שרוי בניגוד עניינים בנוגע לחלק ממסקנות הוועדה, בשל קשריו עם בעלי בזק, שאול אלוביץ'.

אתמול שיגרו הערוצים המסחריים — קשת, רשת וערוץ 10, — מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה שמסקנות הוועדה לא יקודמו כל עוד אין מחליף לנתניהו כשר התקשורת.

שלמה פילברצילום: מוטי מילרוד

מסקנות הוועדה, בראשות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, כוללות סעיפים שיגבירו את האיום הכלכלי על השחקנים הקיימים בשוק הטלוויזיה המסחרית. כך, הוועדה המליצה להוריד את חסמי הכניסה במטרה להגביר את התחרות בשוק; המלצה נוספת כופה על גופי השידור להעניק זכויות שוות ביצירות גם למפיקים; וההמלצה המשמעותית ביותר מבחינת גופי השידור היא אי־התערבות ביחסיהן עם HOT ו–yes — כלומר המשך האסדרה הקיימת, שבה HOT ו–yes לא מחויבות לשלם מאומה לקשת, רשת וערוץ 10 עבור השידורים.

לפי חוות דעתו של של מנדלבליט, נתניהו שרוי בניגוד עניינים בנוגע לחלק מהסוגיות שעלו על שולחנו של פילבר. לפי הערוצים, המשמעות היא שכרגע לכאורה לא ניתן לאמץ את מסקנות פילבר. זאת אף שפילבר אמר בשבוע שעבר כי "כבר התנענו את צוותי העבודה ליישום המסקנות בכל התחומים... אנחנו עובדים על תזכירי חקיקה".

את המכתב שיגרה עו"ד נגה רובינשטיין — שייצגה בוועדה שלושה גורמים אחרים, וכעת מייצגת את הערוצים המסחריים נגד יישום המסקנות. לדבריה, "מדובר בהליך מהותי הדורש את הפעלת שיקול דעתו של השר... טרם הגיעה העת לנסח תזכירי חוק".

נתניהו מתכוון למנות את השר צחי הנגבי לטיפול בתחומים שבהם הוא עצמו מנוע מלטפל בשל ניגוד עניינים. לפי הערוצים, "פיצול הסמכות בין שני שרים אינו מאפשר לשקול באופן יסודי את אימוץ המלצות הוועדה כמכלול... יש הכרח שבחינת אימוץ ההמלצות תועבר לסמכותו של שר אחד בלבד".

ממשרד התקשורת נמסר: "צוותי העבודה מכינים מסמכי שימוע והצעת חוק רלוונטיים. עם מינויו של השר הנגבי יובאו ההמלצות עם מסמכי הביצוע לראש הממשלה ולהנגבי, בהתאמה. הנושא סוכם עם היועץ המשפטי לממשלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות