קשרי נתניהו-אלוביץ': לשכת רה"מ מסרבת לחשוף מידע

עו"ד שחר בן מאיר הגיש עתירה לחשוף את פרטי פגישותיהם של נתניהו ואלוביץ' ■ עמותת הצלחה פנתה ליועמ"ש בדרישה לחשוף אילו סמכויות של נתניהו עבר הועברו ולאילו גורמים במשרד התקשורת

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיכה להסתיר מידע בנוגע ליחסיו עם בעלי בזק שאול אלוביץ'. הלשכה מסרבת למסור פרטים לגבי הפגישות בין נתניהו ואלוביץ', וכן מידע לגבי הסוגיות שבהן נתניהו מנוע מלטפל בשל ניגוד עניינים.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט קבע באחרונה כי נתניהו מנוע מלטפל בעניינים הקשורים לאלוביץ' וזאת בשל יחסי ידידות בין הצדדים. במכתב ששיגר מנדלבליט לנתניהו נכתב בין השאר כי חלק מהסמכויות הקשורות לנתניהו הועברו כבר כעת לעובדי משרד התקשורת, ובעיקר למנכ"ל המשרד שלמה פילבר.

מימין: בנימין ושרה נתניהו; שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג, מרק ישראל סלם

בחו"ד נכתב כי רשימה עדכנית של הסמכויות נמצאים בידי יועמ"ש משרד התקשורת. ברשומות של הממשלה התפרסמו באופן שוטף הודעות של ראש הממשלה על העברת הסמכויות למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. אלא שעמותת הצלחה, באמצעות עוה"ד אלעד מן ויובל יועז, פנתה בבקשת חופש מידע ממשרד התקשורת בדרישה לקבל את המסמך הפנימי במשרד התקשורת שמרכז את תחומי הפעילות שהועברו.

בתחילה במשרד השיבו כי מדובר ב"מסמך עבודה פנימי" וכי זו טיוטה שמתעדכנת כל העת. ואולם בהצלחה הגיבו כי "יגענו וחיפשנו את החריג שענייניו מסמך עבודה פנימי אך לשווא", וציינו גם כי מדובר בפרשנות "בלתי סבירה באופן קיצוני", ודרשו ממנדבליט לחשוף בפניהם את רשימת הסמכויות. בכל מקרה, בקרוב אמורות לעבור סמכויות נתניהו בנושאים שבהם הוא בניגוד עניינים לידיו של השר צחי הנגבי, שמכהן כיום כשר בלי תיק.

במקביל, עו"ד שחר בן מאיר הגיש עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לחשוף את המידע לגבי פגישותיהם של נתניהו ואלוביץ'. מנגד, בלשכת נתניהו ולאחר מכן גם בפרקליטות טענו כי מדובר במידע פרטי שאין חיוב לחשוף אותו.

ואולם בן מאיר טוען כי "העובדה כי ראש הממשלה נפגש עם אלוביץ' אינה עוד דבר פרטי של שני המשיבים כאנשים פרטיים. נהפוך הוא. העובדה הזו היתה מושא חוות דעת של היועמ"ש, והעובדה הזו עצמה היתה הנימוק שעליו התבסס היועמ"ש בנותנו הנחיה לראש הממשלה לא לעסוק עוד בנושאי בזק".

בן מאיר גם מציין כי "חו"ד היועמ"ש ניתנה לאחר שנתניהו שימש בתפקיד וטיפל והפעיל סמכויו תעל בזק יותר משנה. זהו עניין ציבורי פר אקסלנס שהציבור יידע כמה פעמים ומתי נפגש ראש הממשלה עם אלוביץ' בעוד שהוא ראש ממשלה מתפקד כשר תקשורת המפעיל סמכויות על בזק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות