המפרסמים הכי מתקדמים: הטוטו ופרוקטר אנד גמבל

לפי נתוני יפעת בקרת פרסום, המועצה להסדר הימורים פירסמה בטלפונים סלולריים בהיקף של כמיליון שקל מתחילת השנה ■ פרוקטר אנד גמבל היא החברה המובילה בפרסום בווידיאו, בהיקף של 6.4 מיליון שקל

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

מי הם המפרסמים הישראלים החלוציים שמאמצים את הפלטפורמות החדשות בהיקף הנרחב ביותר? בדיקה מיוחדת על בסיס מערכת ניטור מידע חדשה של יפעת בקרת פרסום מגלה כי פרוקטר אנד גמבל היא המובילה בפרסום בווידיאו, ואילו בפרסום במכשירי המובייל מובילה המועצה להסדר הימורים בספורט (הטוטו).

לפי הנתונים, המועצה להסדר הימורים בספורט פירסמה בטלפונים הסלולריים בהיקף ריאלי של כמעט מיליון שקל מתחילת השנה. הנתונים הם לגבי הפרסומות במעברונים באתרים במכשירים הניידים ובאנרים שונים באתרים שמותאמים למובייל. הטוטו מקדם באופן נרחב הימורים על ספורט באמצעות מעברונים ובאנרים באתרי ספורט ייעודים 
ובמדורי הספורט.

המפרסמים הנוספים שאימצו את המובייל הם המשביר לצרכן, סופר־פארם, ישראכרט ושטראוס - שנמנים גם כך על המפרסמים הגדולים בישראל. באופן במפתיע דומינוס פיצה דורגה במקום השביעי, למרות תקציב פרסום לא גדול. זו הפעם הראשונה בישראל שפרסומות במובייל מנוטרות וניתן לאמוד את היקפן.

חברת יפעת ניטרה גם את הפרסום בווידיאו (במחשבים שולחניים וניידים, לא כולל מובייל), ומהבדיקה עלה כי מתחילת השנה פרוקטור אנד גמבל מובילה בפרסום בווידיאו, עם היקף כספי ריאלי של 6.4 מיליון שקל. על פי המדיניות הגלובלית של פרוקטר, החברה משקיעה סכומים מהותיים יותר בפרסום בווידיאו ברשת על חשבון פרסום בטלוויזיה - אסטרטגיה שבאחרונה עוברת בחינה מחדש בתאגיד הבינלאומי.

חברות נוספות שמקדישות נתח נרחב לווידיאו הן מהמפרסמות הבולטות בישראל, כמו שטראוס וסופר־פארם, אך גם פורום פילם - שמקדמת סרטים בקולנוע. פרטנר, שהקצתה השנה תקציבים נרחבים להשקה המחודשת, פירסמה בהיקף של 1.6 מיליון שקל בווידיאו בדסקטופ וכ-650 אלף שקל במובייל.

נתי יעקביצילום: צחי שמש

ניטור הפרסום בווידאו באינטרנט נעשה באמצעות פאנל של 1,000 גולשים. המדידה החלה ב-2014. הנתונים המוצגים הם מאתרים מותאמים, ובשבועות הקרובים יצטרפו גם נתוני 
הפירסום באפליקציות.

נתי יעקובי, מנכ"ל יפעת בקרת פרסום, מסר: "מחקרי הפירסום בעולם מצביעים על כך שכוחו של הווידאו אונליין ושל הפרסום במובייל בעלייה, גם ביחס לעוגת הפרסום וגם ביחס לנתח הדיגיטל. מהנתונים שלנו עולה כי יש חפיפה של כ–40% בין המפרסמים המובילים בשתי הפלטפורמות - ושטראוס היא הבולטת ביותר בשתיהן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"