לא רק "גזען": יו"ר חדשות 10 לא דיווח על התמודדתו לתפקיד דובר משרד הביטחון

אחרי שנחשפו התבטאויות גזעניות של רמי סדן במהלך ישיבת דריקטריון של ערוץ 10, ולצד חששות של עיתונאים בכירים לגבי פגיעה בחופש העיתונאי לנוכח הקרבה לזוג נתניהו - סדן מפתיע עם עוד פרט ביוגרפי שנעדר מעיני הרשות השנייה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

הלוביסט והיחצ"ן רמי סדן, שנבחר אתמול (ב') ליו"ר חדשות ערוץ 10, נמצא בשלבים מתקדמים במרוץ לתפקיד דובר משרד הביטחון. אתמול, בדיוק ביום שבו בחר בו דירקטוריון חדשות 10 ליו"ר חברת החדשות, הגיע סדן לריאיון בוועדת האיתור לתפקיד דובר משרד הביטחון.

סדן לא דיווח לרשות השנייה או לדירקטוריון חדשות 10 כי הוא מתמודד לתפקיד דובר משרד ממשלתי – מידע שלכאורה היה אמור להיות גלוי בפני מקבלי ההחלטות. אם אכן מינוי כזה ייצא לפועל, הרי שסדן לא יוכל לשמש במקביל כיו"ר חדשות 10 מטעם הציבור.

רמי סדןצילום: מתוך ערוץ היוטיוב של מכון קשר הכנה לבר מצווה

סדן הגיע לחמישייה האחרונה מבין המועמדים לתפקיד הדובר, לאחר סינון של עשרות מועמדים. בפתח הריאיון שהתקיים אתמול בוועדת האיתור הוא אמר לנוכחים: "אני לא צריך להציג את עצמי. אתם יכולים לעשות עלי גוגל ולקרוא הכל". סדן עצמו לא השתתף בישיבת הדירקטוריון בחדשות 10 שבחרה בו כיו"ר הערוץ.

בנוסף עולה כי סדן גם לא דיווח לרשות השנייה, שמינתה אותו לדירקטור מטעמה לפני כחצי שנה, על מועמדותו לתפקיד דובר משרד הביטחון. ברשות השנייה היו מודעים לכך שסדן עדיין עוסק בתחום יחסי הציבור והלובינג, אך הוא טען בפניהם שוב ושוב כי היקף לקוחותיו מצומצם ולא תהיה לכך השפעה על עבודתו כיו"ר חדשות 10. בעקבות כך, ברשות סברו כי ניתן למנותו לתפקיד, ולאחר מכן להחתימו על מסמך ניגוד עניינים שימנע ממנו לעסוק בענייני לקוחותיו בערוץ. אילו המידע היה נחשף בפני הרשות השנייה ייתכן כי מועמדתו לתפקיד דירקטור מטעם הציבור ויו"ר חדשות 10 היתה נשקלת מחדש.

היום חשף גידי וייץ בעיתון הארץ התבטאויות חריפות של סדן שנאמרו במהלך ישיבת דירקטוריון בחדשות 10. סדן התבטא בחריפות נגד תנועת ש"ס ודרעי בישיבת דירקטוריון הערוץ בה הציג את מועמדותו. סדן אמר בישיבה: "בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי. אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש״ס, למסעודה משדרות".

ח"כ שלי יחימוביץ' כתבה בטוויטר בתגובה לדבריו, כי סדן הוא "גזען עלוב ממתיק סוד: שונא את מסעודה אבל צריך אותה. אוי לאצבעות שאישרו את המינוי".

שר הפנים דרעי בישיבת הממשלה ברמת הגולן, באפריל. "יש לשקול שוב את מינוי רמי סדן לתפקיד כל כך בכיר"צילום: אפי שריר

סדן מסר בתגובה: "אני אכן לא פעיל כיום בתחום הדוברות. זו המציאות. היתה פניה ממשרד הביטחון. ספק רב אם יש בכלל ניגוד עניינים עם גוף שאינו עסקי. הדברים בשלבי מיון ותחקיר. אם וכאשר יהיו מסוכמים, כמובן שאדווח לרשויות הרלוונטיות ואצטרך לקבל החלטות. כעת אין שום דבר ברור על הפרק".

רק לפני שנתיים הרשות השנייה לא אישרה מינוי סדן לדירקטור

רמי סדן ניסה כבר לפני כשנתיים להתמודד לתפקיד דירקטור בחדשות 10, דרך ועדת איתור בראשות יו"ר ועדת טלוויזיה דאז, יעקב שחם, לאיתור מועמדים לתפקידי דירקטורים בחברות החדשות. בוועדה בחנו את קורות חייו, ולאור העובדה כי ניסיונו היה בעיקר כיועץ לחברות בתחום התקשורת וקשרי הממשל, הוחלט שלא לבחור בו כמועמד לתפקיד דירקטור בחברות החדשות.

כשנה וחצי לאחר מכן הקימה המועצה החדשה של הרשות השנייה, בראשות אווה מדז'יבוז', ועדה חדשה למינוי דירקטורים, שהובילה יו"ר ועדת טלוויזיה דורלי אלמוגר. הוועדה הזו חשבה שסדן כן מתאים לתפקיד דירקטור ומינתה אותו לתפקיד. רק לאחר מינויו של סדן לדירקטור מטעם הציבור על ידי הרשות השנייה יכלו בעלי המניות, קבוצת RGE, למנותו ליו"ר.

שחם מסר בתגובה: "הוועדה בראשותי שבחנה את כל המועמדים אכן לא אישרה את מינויו של סדן, ובחרה במועמדים אחרים".

מהרשות השנייה טרם נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר