מנכ"ל לשכת העיתונות לדוברים ממשלתיים: אסור להוציא הודעות בשבת

בעקבות תלונה של דוברים בגופי ממשלה לגבי נורמת העבודה בשבת שנפוצה בתחום, הבהיר מנכ"ל לשכת העיתונות הממשלתית כי אסור לדוברים לבצע פעילות בשבת - למעט ב"עיתות חירום"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

האם דוברי גופים ממשלתיים צריכים להגיב לשאלות עיתונאים במהלך שבתות וחגים או להוציא הודעות לעיתונות? נושא זה מעורר לא מעט דיונים פנימיים בין דוברי הגופים הממשלתיים לבין עצמם, ובינם לבין העיתונאים. בפועל, העבודה העיתונאית נעשית במהלך השבת ולא פעם נדרשים דוברי גופים ממשלתיים להגיב במהלך השבת.

ניצן חן

באחרונה פנו דוברים של גופים ממשלתיים לוועדת האתיקה של הדוברים בשירות הציבורי. חלק מהדוברים התלוננו על כך שישנם דוברים של גופים ממשלתיים שמוציאים הודעות במהלך השבת, ובכך למעשה מייצרים נורמה שבה דוברים מחויבים לעבוד בשבת.

במכתב ששיגר מנכ"ל לשכת העיתונות הממשלית ניצן חן לדוברי הגופים הממשלתיים, הוא הזכיר כי הוראת התקשי"ר (תקנון שירות המדינה) - שלפיה השבת מוגדרת כיום שבתון ואין לבצע במהלכה כל פעילות במשרדי הממשלה - רלוונטיות גם לדוברי גופים ממשלתיים, אלא אם מדובר במקום או ביחידה הפועלים לאורך כל ימות השבוע. כל העסקה של עובד במהלך השבת דורשת אישור של שר הכלכלה.

"דוברי הגופים הממשלתיים רשאים לפרסם הודעות לתקשורת בשבת רק בעיתות חירום ובמקרים של חשש לביטחון המדינה ולסכנת חיים", כתב חן לדוברים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב