יגאל סרנה: "הסכם בין שרה לבנימין נתניהו בעקבות הקלטת הלוהטת"; נתניהו: "שקרים והסתה"

בכתב הגנה שהגיש לבית המשפט תוקף סרנה במילים חריפות את בני הזוג נתניהו, וטוען כי קיים הסכם לפיו רה"מ מוגבל בפעולות מסוימות - "בעקבות הודאתו של נתניהו בפומבי כי בגד בשרה נתניהו וקיים מערכת אינטימית עם אישה אחרת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנימין ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהוצילום: אלכס קולומויסקי

האם עיתונאי "ידיעות אחרונות", יגאל סרנה, עומד מאחורי הפרסום בחשבון הפייסבוק בנוגע לבני הזוג בנימין ושרה נתניהו והאירועים בכביש מס' 1? בכתב ההגנה שהגיש היום סרנה במענה לתביעת בני הזוג טוען סרנה כי הפרסום אמת או עיקרו אמת. עם זאת, הוא טוען כי יש לשפוט את הפרסום על פי ז'אנר הפרסום בפייסבוק שבו יש "כר נרחב לתיאוריות קונספירציה, לדמיון יוצר, למשלים ומהתלות שנועדו להדגיש נקודת מבט ביקורתית חריפה, שלעתים מתחפשת למהתלה ספרותית".

בכתב ההגנה סרנה גם מעלה שחור על גבי לבן את השמועה שקיימת מזה זמן רב על הסכם סודי שנחתם על ידי עו"ד יעקב נאמן בין בנימין נתניהו לרעייתו לאחר פרשת הקלטת הלוהטת, שלפיה יש לראש הממשלה מגבלות רבות ופעולות שאינו יכול לבצע ללא אישור רעייתו. העלאת הטענות במסגרת הליך משפטי מגנה על סרנה מפני תביעת דיבה.

בני הזוג נתניהו הגישו במרץ, באמצעות עו"ד יוסי כהן, תביעת לשון הרע נגד סרנה לאחר פוסט שפירסם סרנה. בפוסט רמז סרנה כי אירע מקרה שבו שרה נתניהו גרמה לעצירת שיירת ראש הממשלה בכביש מס' 1 ואילצה את ראש הממשלה לצאת מהרכב. בתביעה על סך 280 אלף שקל שהוגשה לבית המשפט השלום בתל אביב, טענו בני הזוג כי מדובר בעוולה שביצע סרנה כלפיהם "באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות והכל מתוך מטרתו (המוצהרת כמעט) לנסות ולבייש את התובעים, לשפוך את דמם ולהלבין את פניהם ברבים באמצעות פרסום כזבים מכוערים, שאין בהם ולו שמץ של אמת".

סרנה, המיוצג מיוצג על ידי עורכי הדין ליאור אפשטיין ואביגדור פלדמן, הגיש היום (ג') כתב הגנה לתביעה. "לא הפרסום מעניין את התובעים הנכבדים (נתניהו ורעייתו - נ"ט וי"ג), אלא האדם שמאחוריהם, יגאל סרנה, אותו סימנו כמי שעוין אותם ומבקר אותם ללא הפסקה, ועתה לכאורה נמצאה להם תואנה לחסל אותו כלכלית ואולי גם פיזית, באמצעות צבא האמת של ביבי נתניהו, וכך יפסיק לבקר את מדיניותו ודרכיו של ראש הממשלה ורעייתו ויעלם מן העולם", נכתב בכתב ההגנה. סרנה רמז גם לעובדה שנתניהו נאבק מול עיתונו של סרנה, "ידיעות אחרונות" - "עיתון שהוא ובעליו נוני מוזס כפי הנראה מוקצים מחמת מיאוס בעיני התובעים לא פחות", כתב סרנה.

הפוסט של יגאל סרנה. צילום מסך

בכתב ההגנה תוקף סרנה במילים חריפות את נתניהו ורעייתו שרה על התנהלותם. הוא גם מציין כי קיים הסכם "בעקבות הודאתו של בנימין נתניהו בפומבי, בשידור טלוויזיה, כי בגד בשרה נתניהו וקיים מערכת אינטימית עם אישה אחרת (פרשת הקלטת הלוהטת)". סרנה כתב כי לפי ההסכם, נתניהו מוגבל בפעולות מסוימות, כולל מינוי בכירים, ואינו יכול לבצעם ללא אישורה של שרה נתניהו.

עוד טען סרנה כי "לא רשאי נתניהו לנסוע לחו"ל גם במשימות לאומיות אלא בליווי רעייתו, שהיא בעלת זכות ווטו למצטרפים למטוס ראש הממשלה, ומכוח זה מנעה מהשרה איילת שקד להצטרף למטוס ראש הממשלה". לפי סרנה, "התופעה של ראש מדינה הנשלט או משתף בשלטונו את רעייתו אינה זרה בעולם הפוליטי בינלאומי וראה ניקולאי צאוצ'שקו מנהיג רומניה ורעייתו וראה חואן פירון ורעייתו אוויטה".

סרנה סבור כי לפרסום היה עניין ציבורי משום ש"לא מסתבר על הדעת שכל כך הרבה מקרי קיצון מתרחשים בקשר לתא המשפחתי של בני הזוג נתניהו שיש להם השפעה מידית על תהליכים שבגורל ובנפש האומה והמרחב".

האם סרנה עומד לחלוטין מאחורי הפרסום? לא ברור, וסרנה לא צירף אף אסמכתא. בכתב ההגנה הוא כותב כי "הפרסום הוא אמת ותמים, פורסם בתום לב בהתבסס על מקורות ראויים ואמינים ובהיותו נושא מאפיינים דומים או זהים לאפיזודות ידועות בחיי משפחת התובעים". סעיף לאחר מכן כותב סרנה כי "בעיקרו הפרסום הוא אמת וכי אם יש בו פרטים לא מדויקים הרי שהם נבלעים באמת הכללית של הפרסום, וכי גרעינו הקשה של הסיפור הוא אמת, בין אם התרחש בפרטי פרטים באופן המתואר בפרסום או בפרטים דומים לו".

בסוף כתב ההגנה מעלה סרנה טענה אחרת, שלפיה הפרסום בפייסבוק כלל אינו חייב להיצמד למציאות. "הרשת החברתית מתירה פרסום פחות מוקפד ומרוסן מן העיתונות המסורתית... האירוניה העצמית של הרשת החברתית ומעמדה כעיתונות פוחזת במקצת המטילה ספק בכל, ולוקחת עצמה לא לגמרי ברצינות, מתירה כתיבה מסוג פרודיה ומשל. קוראי פוסטים בפייסבוק אינם מתייחסים ברצינות תהומית לכל מה שמתפרסם שם... יש לשפוט את הפרסום על פי כללים אלה, שמכוחם ניתן לראות בפרסום דנן גם משל, היפרבולה, הגזמה, הגחכה ולא בהכרח שיקוף מדויק של מציאות ריאלית, אלא של מציאות אפשרית".

בא כוחה של משפחת נתניהו עו"ד, יוסי כהן, מסר בתגובה: "השקרים הבוטים, ההשמצות הפרועות ודברי ההסתה שפירסם יגאל סרנה על ראש הממשלה ורעייתו חצו באופן מסוכן כל גבול אפשרי. במקום להתנצל ולהביע חרטה, סרנה מנצל באופן מרושע וזדוני כעת את החסינות שמוקנית לו בכתב ההגנה, כדי להוציא שוב דיבה מכוערת ורוויית ארס, תוך פגיעה בכל אמת מידה מוסרית ושימוש ציני בחופש הביטוי. אנו בטוחים כי בית המשפט יקבע שסרנה דובר שקר, יקבל את התביעה ויטיל עליו פיצוי כספי והוצאות גבוהות, שיביעו את מורת רוחו מהתנהגות פוגענית, נטולת יושרה וחסרת אנושיות שכזו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון