בניגוד לנהלים - המשטרה זימנה לחקירה עיתונאי לאחר שפירסם תחקיר

עיתונאי גל"צ, מיכאל שמש, זומן לחקירה לאחר שפירסם כתבה על חבר מועצת עיריית ירושלים מאיר תורג'מן

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

משטרת מחוז ירושלים זימנה לחקירה באזהרה את עיתונאי גל"צ, מיכאל שמש, לאחר שפירסם כתבה על חבר מועצת עיריית ירושלים מאיר תורג'מן. העיתונאי זומן לחקירה בניגוד מוחלט לנהלים של משטרת ישראל בנוגע לחקירות עיתונאים.

שמש פירסם לפני שבוע כתבה שבה נטען היועץ המשפטי של עיריית ירושלים הורה לממלא מקום ראש העיר, מאיר תורג'מן, לא להשתתף בדיונים הנוגעים לרמי לוי, בעל רשת המרכולים וחבר מועצת העיר, ולעו"ד שלמה דרעי, איש נדל"ן ואחיו של השר דרעי, וכן בעניינים הנוגעים ליזם הנדל"ן דוד קליינר. ההוראה ניתנה בעקבות חשש לניגוד עניינים. תורג'מן הוא חבר סיעתו של ראש העיר ניר ברקת.

לפי הכתבה, קליינר היה יזם שאמור היה לשפץ את מבנה הדואר ברחוב יפו בירושלים – מבנה שמיועד לשימור. תורג'מן הוקלט בדיון שבו הוא תקף את אנשי מחלקת השימור בשל דרישות שהעלו לגבי שיפוץ הבניין.

באותו יום שבו פורסמה הכתבה הגיע תורג'מן למשטרת מחוז ירושלים והגיש תלונה נגד הכתב שמש בטענה כי הטריד אותו ופירסם כתבה שאינה נכונה. המשטרה היתה הפעם זריזה מתמיד, וכמה שעות לאחר מכן התקשר חוקר ממשטרת מחוז ירושלים לזמן את שמש לחקירה. לאחר ששמש סירב, החוקר איים עליו כי ניידת משטרה תגיע לעצור אותו לחקירה.

לפי הנוהלים של משטרת ישראל, אם התעורר צורך לחקור עיתונאי בנוגע לעבודתו, ראש מחלקת החקירות צריך להעביר בקשה מוסדרת, בצירוף חוות דעת, לראש האגף לחקירות במשטרה. ראש האגף יחליט האם להיוועץ בנושא עם פרקליט המדינה, פרקליט המחוז או נשיא מועצת העיתונות. לאחר מכן, על ראש האגף לעדכן את המפכ"ל בנוגע להחלטתו.

במקרה הזה, בניגוד לנהלים, רק לאחר שעות ספורות מהגשת התלונה, זומן שמש לחקירה ללא התייעצות בדרך בכיר יותר. ההחלטה הזו היתה מורכבת יותר, שכן שמש הוא חייל בשירות סדיר בתחנה. רק לאחר התערבות גלי צה"ל והפרליט הצבאי הראשי חזרה בה המשטרה מדרישתה לחקור את שמש.

תורג'מן עצמו הכחיש בתחילה כי הגיש תלונה נגד שמש. "הגשתי תלונה על משהו אחר. זה לא עניינכם". לאחר מכן אמר כי"הגשתי תלונה בנושא אחר ואני מותיר למשטרה לעשות את מלאכתה. הוא (העיתונאי) הטריד אותי ועל זה הגשתי תלונה. אגיש גם תביעה לבית המשפט על ידיעה שקרית".

ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה.

מיכאל שמש וגל"צ סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?