הרפורמה תקועה - ערוץ הכנסת ייצא למרכז

הרפורמה שיזם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בערוץ, הכוללת בין היתר את הסעיף 
השנוי במחלוקת האוסר על הערוץ לבזות את הכנסת - תידחה לפחות עד הקיץ הקרוב

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

מועצת הכבלים תצא במכרז חדש להפעלת ערוץ הכנסת במתכונת הנוכחית בקיץ הקרוב — כך הודיעה בשבוע שעבר יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי־שגב ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. המשמעות היא שהרפורמות שתוכננו לבצע בערוץ לא ייכנסו לתוקף בקרוב.

ערוץ הכנסת, שעלותו הפקתו היא כ–19 מיליון שקל בשנה, מופעל זה יותר מעשור על ידי חדשות ערוץ 2. בנובמבר השנה יסתיים הזיכיון של חדשות 2. מועצת הכבלים אמורה היתה לצאת למכרז להפעלתו כבר לפני חודשים, אך לבקשת אדלשטיין הוארכה תקופת הזיכיון של חדשות 2 בחצי שנה, כדי לבחון שינויים בערוץ.

יפעת בן חי-שגב
יולי אדלשטייןצילום: אבי אוחיון / לע"מ

אדלשטיין יוזם שורה של שינויים משמעותיים בערוץ הכנסת. ועדה שהקים הגישה המלצות בפבוראר — שחלקן עוררו ביקורת חריפה מצד עיתונאים בכירים בערוץ ואף מצד חברת הוועדה עצמה, ד"ר רויטל עמרן. הוועדה המליצה בין היתר, למקד את שידורי הערוץ בדיוני הכנסת ולמנוע סיקור של נושאים חדשותיים אחרים. הסעיף הבעייתי ביותר היה זה האוסר על הערוץ לשלב תכנים שיש בהם ביזוי לכנסת. סעיפים אלה עוררו חשש כי הכוונה היא להשתיק קולות ביקורתיים נגד הכנסת ולהפוך את הערוץ לאמצעי יחסי ציבור לח"כים, ללא חופש עיתונאי.

ואולם הנושא עדיין לא קודם להצעת חוק, ואדלשטיין עדיין לא אימץ את מסקנות הוועדה. בינתיים יצאה הכנסת לפגרה שממנה תשוב רק במאי — כלומר הסיכוי שהחוק יאושר בתקופה הקרובה הוא קלוש. בעקבות כך, החליטה בן חי־שגב כי לא תעניק הארכה נוספת, ואם הצעות החקיקה לא יאושרו עד יולי, בקיץ תצא המועצה במכרז חדש להפעלת ערוץ הכנסת.

עד כה הודיעו גם ערוצים 10 ו–20 על כוונתם להתמודד במכרז. הפעלת ערוץ הכנסת היא רווחית עבור חדשות 2 לא רק בשל שיעור הרווח הישיר, אלא גם בגלל הוצאות תפעול שונות שמתחלקות בין חדשות 2 לערוץ הכנסת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו