החל באוגוסט: מדד אחיד לרייטינג בטלוויזיה ובאינטרנט

שיתוף פעולה של ועדת המדרוג עם ארטימדיה תיצור מדד לשיעורי הצפייה בתוכני וידיאו, בשקלול טלוויזיה ואינטרנט

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ועדת המדרוג לטלוויזיה צפויה להציג בתוך ארבעה חודשים מדד אחיד לצפייה בתוכני וידיאו בטלוויזיה ובאינטרנט, שיאפשר לדעת את מספר הצפיות הכולל בכל הפלטפורמות. המהלך עשוי להביא לשינוי משמעותי של שוק התוכן בווידיאו ותקציבי הפרסום שזורמים בו. מעורבת בו גם חברת ארטימדיה, שיצרה פלטפורמת פרסום בווידיאו לאתרים הישראליים.

מאז 1995 פועלת ועדת המדרוג של הערוצים המסחריים, והיא זו שאחראית על פאנל הפיפל מטר, שמספק את נתוני הרייטינג השוטפים על צפייה בתוכן בטלוויזיה. עד 2013, פעלה בישראל גם ועדת המדרוג לאינטרנט, שסיפקה נתונים על גלישה באתרים וצפייה בווידיאו באינטרנט, אך לאחר מאבקים בין חבריה - האתרים הגדולים בישראל - היא נסגרה. כיום נאספים נתונים על הצפייה בטלוויזיה בלבד, אף שלעתים תוכן טלוויזיוני נצפה באתרי הערוצים או ב-VOD על ידי צופים רבים יותר מאלה שצפו בו בטלוויזיה.

כחצי שנה בודקת ועדת המדרוג אפשרויות של מדידה בכל המסכים הנוספים - לרבות טאבלטים, מחשבים אישיים וסמארטפונים. בישיבת הוועדה לפני שבועיים הוחלט לקדם את ביצוע המדידה, וסוכמה סופית הפרוצדורה. המדידה תהיה שילוב של מדידת הטלוויזיה של החברה הקיימת, קאנטר מדיה, עם מדידת האינטרנט של גמיוס.

לדברי מנכ"ל ועדת המדרוג, שמוליק שם טוב, מבדיקת הוועדה עלה כי עד כה רק בהולנד יש מדד אחיד לצפייה בווידיאו בטלוויזיה ובאינטרנט, המשמש גם לתמחור של הפרסומות. "אצלנו זה יהיה בעיקר נתונים לידיעת חברי הוועדה והשוק", אומר בן טוב.

שמוליק שם טובצילום: דורון גולן/ג'יני

ועדת המדרוג תשתף פעולה עם פלפטורמת ארטימדיה. מבחינת ארטימדיה, ניתן כבר כיום לייצר "מטבע" משותף שלפיו יהיה ניתן לתמחר צפייה בכל אמצעי המדיה. הרשת השיקה בשבוע שעבר את מדד arTRP, המתקנן את מדדי החשיפה באמצעות מדד TRP לנקודת רייטינג לפי קהלי מטרה (target rating point). "במקום לתכנן ולתקצב את פרישׂת הקמפיינים בפריזמה של ערוצי המדיה - הפרישה צריכה להיעשות על פי קהלים: איך להגיע לקהל הרלוונטי ביותר", אומרים בארטימדיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר