נאמני מגה ביטלו את המכרז: "ההצעות נמוכות ולא מספקות"

הנאמנים מתכננים להפעיל את 127 סניפיה של רשת מגה עד שיימצא רוכש ראוי שיציע עבורה מאות מיליוני שקלים ■ שתי ההצעות היחידות שהוגשו עד כה היו בסכום של 150-140 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאמני חברת מגה החליטו הערב (ב') לבטל את המכרז למכירת רשת הקמעונאות לאחר שקיבלו הצעות נמוכות עבורה. הנאמנים הודיעו שאין בכוונתם להמליץ על אף לא אחת מהן. הנאמנים גם הודיעו כי בכוונתם להפעיל את הרשת עד שיימצא רוכש איכותי שיציע עבורה מאות מיליוני שקלים.

הנאמנים - רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב - ציינו כי רשת מגה שמונה 127 סניפים היא נכס בעל ערך רב, מחזיקה בסניפים מצוינים במיקומים עירוניים הטובים ביותר ובעלת עובדים מקצועיים ולקוחות מסורים.

אביגדור קפלןצילום: מוטי מילרוד

עוד אמרו הנאמנים כי מגה ערוכה לחג הפסח ובדעתם להפעילה עד שיימצא לה רוכש ראוי ובתמורה נאותה שתשרת את החובות לנושיה.

נאמני מגה קיבלו הערב הצעה שלישית של קבוצה של 13 רשתות שיווק שהציעה לרכוש 77 סניפים מ-127 הסניפים של רשת מגה תמורת 140 מיליון שקל. קודם לכן הוגשה הצעה של חברת רמי לוי בתמורה מוערכת של 150 מיליון שקל בעוד שהקבוצה המשותפת לביכורי שדה אחזקות - שבבעלות אילן וששי שבע - ועוזי מחלב בעליה של משחטת עוף עוז, נסוגה וככל הנראה לא תגיש הצעה מחייבת.

אם רמי לוי ירכוש בסופו של דבר את מגה, הוא יצטרך לעבור את משוכת רשות ההגבלים העסקיים - שכבר הביעה התנגדות למהלך, בנימוק שאם ירכוש את מגה יחזיק לוי בנתח גדול מדי מהמכירות בענף, דבר שעלול לפגוע בתחרות.

עם זאת, לוי עמל בימים אלה על הכנת עבודה שתפריך את חוות הדעת המקדמית של הרשות ותגרום לבכירי הרשות לשנות את דעתם. לשם כך אף גייס כיועץ את הממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום.

המרכז הסיטוני של ביכורי השדהצילום: אילן אסייג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב