צפו בטבלה: למה "ערב חדש" שילמה למרואיינים עשרות אלפי שקלים?

בטלוויזיה החינוכית, הממומנת מכספי ציבור, עיתונאים מקבלים תשלום עבור ראיונות ■ העיתונאי שקיבל את השכר הגבוה ביותר: יואב קרקובסקי, הכתב הפוליטי של רשת ב', שהרוויח 9,380 שקל

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

הטלוויזיה החינוכית שילמה יותר מ-50 אלף שקל לעיתונאים מכלי תקשורת אחרים עבור ראיונות שלהם בתוכנית "ערב חדש", המשודרת בערוץ 1. ברוב גופי השידור לא נהוג לשלם לעיתונאים שמתראיינים לתוכנית טלוויזיה, אך בחינוכית, הממומנת מכספי ציבור, עיתונאים מקבלים תשלום עבור ראיונות של דקות ספורות.

"ערב חדש" היא תוכנית ותיקה, בהגשת דן מרגלית, אראל סג"ל, שרה ב"ק ועידן קוולר. הרייטינג של התוכנית נמוך במיוחד, כאשר אתמול למשל נרשם 0.9% בלבד.

דן מרגליתצילום: אורן זיו

מעבר לשכר המשולם למגישים ועלות ההפקה, החינוכית גם משלמת 268 שקל לא כולל מע"מ לכל עיתונאי שמגיע להתראיין בתוכנית. על אף שאמנים המופיעים בטלוויזיה מקבלים תשלום, ברוב תוכניות האקטואליה, בערוצי הטלוויזיה המסחריים או בערוץ 1, לא נהוג כלל לשלם לעיתונאים מכלי תקשורת אחרים - שמגיעים בעיקר כדי לקדם את הכתבות שלהם או את כלי התקשורת שאצלם הם מועסקים.

מדו"ח ההתקשרויות של החינוכית עולה כי העיתונאי שקיבל את השכר הגבוה ביותר עבור הופעות ב"ערב חדש" הוא יואב קרקובסקי, הכתב הפוליטי של רשת ב' של רשות השידור. על אף ש"ערב חדש" משודרת גם היא בפלטפורמה של רשות השידור, קיבל קרקובסקי תשלום נפרד של 9,380 שקל על הופעותיו ב"ערב חדש" ב-2015.

עיתונאים נוספים שהופיעו פעמים רבות הם כתב "מקור ראשון" זאב קם, עם כ-7,900 שקל; כתב וואלה אבי אשכנזי, עם 7,273 שקל; דנה סומברג עם 7,000 שקל; ואחרים. התשלום של החינוכית הוא עבור 2015 כולה. ל"ערב חדש" אין מערכת עיתונאית עצמאית, ולכן היא נוהגת להזמין עיתונאים קבועים שמשמשים סוג של מערכת קטנה לתוכנית.

מהחינוכית נמסר: "החינוכית לא משלמת למרואיינים. במקרה זה, מדובר באנשים אשר מועסקים על ידי גופי תקשורת שונים. מכיוון שלתכנית ערב חדש אין מערכת כתבים היא מזמינה עיתונאים שמכינים את האייטם לצורך הספציפי של התכנית ומציגים אותו במסגרת ראיון. יצוין, כי הם אינם מקבלים החזר נסיעות ו/או כלכלה ו/או תשלום נוסף/אחר מעבר למצוין לעיל". עוד נמסר כי "שהדבר אינו חריג ומקובל בתעשייה - יחד עם זאת, במקרה של החינוכית השימוש הוא מינימאלי והשכר נמוך בהשוואה למקומות אחרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה