רשות המסים דורשת 19 מיליון שקל מבנו של הרב עובדיה יוסף

לפי דיווח של עמית סגל בחדשות 2, השומה נעשתה על כספים שנוהלו בחשבונו האישי של הרב משה יוסף ■ הרב בתגובה: "הכספים שימשו לגמילות חסדים ואינם חייבים במס"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

רשות המסים דורשת תשלום מיידי של מס בגובה 19 מיליון שקל מהרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, וזאת בגין כספים שנוהלו בחשבונות האישי. כך חשף הערב עמית סגל בחדשות 2. מנגד, עורך דינו של הרב אומר כי מדובר בכספים שהוחזקו בחשבונות האישי אך שימשו לגמילות חסדים ולכן אינם חייבים במס.

משה יוסף הוא בנו הצעיר של הרב עובדיה יוסף והוא נשוי ליהודית יוסף. הוא מחזיק בין השאר בפעילות בד"צ בית יוסף, גוף הכשרות הפרטי של ש"ס, בכולל אברכים ובפעילויות נוספות.

הרב עובדיה יוסף

רשות המסים הגישה דרישת תשלום מיידי של 19 מיליון שקל בחשבונות האישי של יוסף המנוהל בבנק הבינלאומי בסניף קרית משה בירושלים. לא ברור האם השומה נעשתה על בסיס הכנסות נוכחיות של יוסף כאדם פרטי או כחברה.

מנגד, עו"ד ישראל באך ממשרד מאיר מזרחי ושות' המייצג את הרב יוסף טען כי "מדובר בפעילות של גמילות חסדים ומתן הלוואות ללא רווח (גמ"ח), אשר נוסדה על ידי הרב עובדיה יוסף ונוהלה על ידי בנו. פעילות זו היתה ידועה ומפורסמת באופן שאינו ניתן להכחשה, ומועטי יכולת רבים נהנו ממנה. על פי חוק, פעילות צדקה זו אינה חייבת במס, ואכן היא לא מוסתה על ידי רשות המסים במשך שנים, על אף שהרשות היתה מודעת לה".

עוד טען באך כי "הסכום שצוין על ידכם, הינו מחזור ההלוואות והפירעונות שבוצעו בגמ"ח, בעוד שהקרן מהוה אחוזים בודדים מהיקף הפעילות. כמו כן, סכום זה כולל ריביות שנצברו מלפני כ-16 שנה. זאת ועוד, רק לאחרונה ניתן על ידי ביהמ"ש המחוזי בת"א פסק הדין בעניין פולק יהודה נחום, בו נקבע כי לא ניתן לראות במי שהעמיד את חשבונו לטובת ניהול גמ"ח כבעל הכספים, ולפיכך לא ניתן לחייבו במס בגינם.

"כיון שהפעילות מגובה במסמכים ברורים", טוען באך, "והעניין צפוי להיבחן פעם נוספת על ידי רשות המיסים, לאחר שימסרו לידיהם מלוא העובדות, אנו מאמינים כי יתברר לבסוף, שאין להטיל חבות במס בגין הפעילות".

בסביבתו של הרב מציגים גם מכתב שכתב הרב עובדיה יוסף לפני 18 שנה, בו כתב כי נתן לרב משה יוסף כספים "אשר ישמשו לצדקה וחסד לפי שיקול דעתו המלא ולצורך פעילות זו נפתח על ידו חשבון בנק על שמו".

סגל דיווח כי על פי הסכם הירושה של משפחת יוסף שנחתם באחרונה, משה ויהודית צפויים לקנות את בית הרב בשכונת הר נוף בירושלים בסכום גבוה של 11 מיליון שקל. במשפחת יוסף טוענים כי הסכום ישולם מכספי תרומות.

מרשות המסים נמסר: "איינו מתייחסים לנושא בשל חובת הסודיות בחוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?