"הרשימות השחורות של ידיעות אחרונות": רביב דרוקר מסביר את פליטת הפה על משה איבגי

וגם: מה חושב דרוקר על הסערה סביב שדרן גלי צה"ל, רזי ברקאי

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

"ידיעות אחרונות הוא עיתון שרשימות שחורות ולבנות הם חלק מה-DNA שלו", כך כתב הבוקר עיתונאי ערוץ 10, רביב דרוקר, בעמוד הפייסבוק שלו. דרוקר התייחס לפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות" על כנס בבאר שבע שבו השתתף והתייחס לדיווח השגוי בערוץ 2 לפני כמה שבועות על אירוע ירי שהתברר כאירוע שווא.

לפי הפרסום ב"ידיעות אחרונות", דרוקר התייחס בכנס למבזקנית שיר אפשטיין שהגישה את המבזק ואמר: "לאחר שהתברר שלא היה ירי ולא הייתה בת ים, אני חושב שאפשטיין היתה מעדיפה להיות מוטרדת על ידי משה איבגי מאשר לדווח על כותרת שלא הייתה". בהמשך הוא אמר: "אני זוכר את התקופה שהיינו רואים במסדרונות ערוץ 10 את שרון גל, ינון מגל ועמנואל רוזן ולא ידענו מזה. טוב שיצאנו מזה טוב".

הבוקר פירסם דרוקר פוסט בעמוד הפייסבוק שלו והסביר: "אתמול הרציתי בבאר שבע. דיברתי על תופעת הגלים הפתוחים הבעייתית וניסיתי להסביר לאיזה מקומות היא מביאה אותנו. אמרתי את מה שצח קומה כותב ב'ידיעות' וגם סיפרתי לו על זה בטלפון. פליטת פה? ממש לא. האמת, אומר את אותם דברים שנים.

"העיתון קובע שזו 'פליטת פה מביכה'. ובכן, היו עוד כמה דברים שאמרתי באותה הרצאה, שהיו קצת יותר מביכים, לא בטוח שעבורי ומשום מה לא צוטטו ב'ידיעות'. אמרתי שרוב כלי התקשורת פעלו כדי להביא לנפילת נתניהו בבחירות האחרונות. רובם עשו את זה, לדעתי, בתום לב ומשיקולים ענייניים, בדיוק כשם שכל כלי התקשורת פעלו להדחת אולמרט אחרי מלחמת לבנון השנייה בקמפיין שהפך את נתניהו אז ב-2006 מגוויה פוליטית למועמד המוביל להיות ראש הממשלה הבא. רוב כלי התקשורת אבל לא כולם.

"אמרתי שאני בכוונה לא כולל את ידיעות אחרונות ו-ynet בכלי התקשורת הללו, כי הם עשו קמפיין לא הגון, מוגזם ומלאכותי נגד נתניהו, שכלל ׳פשעים נגד העיתונות׳ וחציית קווים אדומים. הקמפיין הזה, אמרתי, פעל כבומרנג, לדעתי ורק סייע לנתניהו. יתרה מזאת, טענתי, מי שקורא את ידיעות מאז הבחירות רואה באיזו מגושמות העיתון מנסה לתקן את יחסיו עם קהל ימני, שכועס על הסיקור בבחירות. העיתון הפך לפתע לימני למחצה, כמעט לאומני. מ'חוצפת המזכ״ל' ועד הקמפיין הפטריוטי נגד החרם על ישראל. ובכן, כנראה שהדברים פשוט לא דווחו לכתב 'ידיעות' ולכן, לא הודפסו ב'ידיעות, או שהם כן דווחו לו ולכן זכיתי לתמונה לא מחמיאה בעיתון שרשימות שחורות ולבנות הם חלק מה-DNA שלו.

"אגב, ההתבטאות השנייה שהוא ציטט מפי על עמנואל, שרון וינון, טיפה מעוותת. הוא כתב ש'אישרתי את הדברים'. האמת היא שדייקתי את הדברים אבל הדיוק לא עבר לעיתון".

דרוקר התייחס היום גם למתקפה נגד שדרן גלי צה"ל, רזי ברקאי, שהכעיס את משפחותיהם של הדר גולדין ואורון שאול שנהרגו במבצע צוק איתן - כששאל את השר גלעד ארדן על השבת גופות מחבלים: "האם אמהות משני צידי הסכסוך לא מרגישות אותו כאב על אובדן בניהן".

"יש עוד חבר כבוד ברשימה השחורה של ידיעות, רזי ברקאי", כתב דרוקר הבוקר. "כבוד במובן שכבוד לי להיות איתו באותה רשימה. ברקאי מתח ביקורת קשה על העיתון בשנים האחרונות ומאז כל נפילה באחוזי ההאזנה אליו היא כותרת גדולה. עכשיו העיתון והאתר כותבים בהבלטה ובאובססיביות על 'פרשת רזי ברקאי'. בטח ממש הזדעזעו שם ממה שהוא שאל".

גורם ב"ידיעות אחרונות" הביע פליאה הבוקר על כך שדרוקר מעדיף לתקוף את כלי התקשורת היחיד שהתייחס לאמירה הבעייתית שלו, במקום פשוט להתנצל עליה. לדבריו, "אפילו אריה מוסקונה התנצל על אמירתו האומללה ('בהצגה יש מישהי ששווה הטרדה') ולא תקף את מי שציטט אותה. כשדרוקר כותב היום בפייסבוק שלו על פליטת הפה בעניין איבגי - 'אני אומר את אותם דברים כבר שנים' - למה הוא מתכוון? ששנים הוא מתייחס לעיתונאיות מתחרות בדרך מחפצנת? ששנים הוא מכיר את פרשת איבגי למרות שהיא נחשפה רק בימים האחרונים? ששנים הוא סבור שעיתונאיות שטועות בשגגה היו מעדיפות להיות מוטרדות מינית?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב