לא רק עיתונאים: דוברים שיחתמו על כללי אתיקה יקבלו תעודת לע"מ

התעודה תינתן רק לדובר שמועסק במשרה מלאה בדוברות במשרד ממשלתי במשך שנה ויותר

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) תתחיל להנפיק תעודות דובר בדומה לתעודות העיתונאי שהיא מנפיקה - כך נודע היום (ד') ל-TheMarker. תעודות הדוברים יינתנו לדוברים ממשלתיים מטעם לע"מ שיעמדו בכללים.

את המהלך מוביל ניצן חן, מנהל לע"מ, כחלק מסדרת פעילויות והכשרות מקצועיות שנעשו לדוברים. לדברי חן, "הדוברות כיום הנו מקצוע מהותי בתחום התקשורת, שמצריך התמקצעות ולמידה בנוגע לשינויים במפת התקשורת, הן הטכנולוגיים הן בעולמות התוכן. תעודת הדובר הממשלתי תגרום לכל דובר לרצות להשתפר".

ניצן חןצילום: אייל טואג

התעודות יוענקו רק לדוברים שיתחייבו לשמור על כללי האתיקה לדוברים. את הקוד אתי של לע"מ, המסדיר את התחום, גיבשה ועדת האתיקה, שבה חברים דקאן המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, פרופ' אביעד הכהן, הפרשן המשפטי, משה נגבי, דובר משרד משפטים, משה כהן, ודוברת רשות ניירות ערך, שרונה מזליאן לוי.

כך למשל, כולל הקוד האתי הוראות לגבי חובת הסודיות שחלה על הדובר כלפי עיתונאים, חובת הדיסקרטיות כלפי המעסיקים והחובה להקפיד על הודעות לעיתונות שיהיו מדויקות ואמינות, תוך תיקון המעוות במקרה של תקלה.

התעודה תינתן רק לדובר שמועסק במשרה מלאה בדוברות במשרד ממשלתי במשך שנה ויותר. ניתן יהיה לשלול תעודת דובר למי שעבר על אחד מסעיפי הקוד האתי ושוועדת האתיקה מצאה כי התלונה נגדו מוצדקת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב