עיתונאית "לאישה" תובעת: העורכת פיטרה אותי בגלל סכסוך בין בני הזוג

העיתונאית גפי אמיר הגישה תביעה על סך 785 אלף שקל נגד "ידיעות אחרונות" ונגד עורכת מוסף "לאישה" ■ לטענתה, היא פוטרה בניגוד להסכמים הקיבוציים בעיתון - כנקמנות על רקע התבטאויותיה בטוויטר נגד העיתון ובגין סכסוך בין בני הזוג של השתיים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

העיתונאית גפי אמיר הגישה בבית הדין האזורי לעבודה תביעה נגד "ידיעות אחרונות" ונגד קרינה שטוטלנד, עורכת מוסף "לאישה", על סך 785 אלף שקל. לטענתה, היא פוטרה בניגוד להסכמים הקיבוציים בעיתון, ללא זכות שימוע כדין, תוך אפליה על בסיס גיל, כנקמנות על רקע התבטאויותיה בטוויטר נגד העיתון - ובעיקר על רקע "התעמרות" אישית בגין סכסוך בין בן זוגה לבין בן הזוג של עורכת המוסף.

אמיר החלה את עבודתה ב"ידיעות" עוד בשנות ה-90, היא פירסמה טור שבועי במוסף "7 ימים", היתה מבקרת הטלוויזיה של העיתון, והחל מ-2010 היא בעלת טור קבוע ב"לאישה". שטוטלנד מונתה בנובמבר 2014 לעורכת "לאישה".

קרינה שטוטלנדצילום: נמרוד סונדרס, וואלה!

אמיר טוענת, באמצעות עו"ד אלכסנדר ספינרד, כי עבודתה בעיתון היתה לשביעות רצון מעסיקה. עם תחילת עבודתה ב"לאישה" היא הסכימה להפחתת שכר, לפני כן היא השתכרה 16 אלף שקל, והסכימה לרדת ל-8,500 שקל.

לטענתה, לאחר כניסתה של שטוטלנד לתפקידה, "השתנו בן לילה פני הדברים, בשל מניעים זרים, נקמנות אישית והתעמרות". בתביעה נכתב כי ביולי 2015 היא ניהלה שיחת טלפון עם שטוטלנד והתבשרה כי היא מפוטרת, וזאת על אף שצוין בפניה לטענתה כי "אין כל טענות מקצועיות כלפיה".

מאחורי הקלעים, טוענת אמיר, התנהל מאבק בין בני הזוג של השתיים. ב-2012 בעלה של שטוטלנד, ירון סלע, שכר נכס מעופר שגב, בעלה של אמיר. אלא שהצדדים נקלעו לסכסוך, ולפי התביעה "השוכר הגיב לחילוקי הדעות שנוצרו באופן קיצוני, ומשלא יושבו לדרישתו - נהג בברוטליות ובאלימות, ואף ניסה להלך אימים". אמיר טוענת כי בגין אירועים אלה הפגינה העורכת "טינה, מרירות וקרירות רבה" כלפיה, וכי פיטוריה היו "מהלך נקמני וזדוני במטרה להתנקם בתובעת".

אמיר טוענת כי השימוע שנערך לה לאחר מכן היה "שלא בתום לב, והתוצאה היתה ידועה מראש". לדבריה, לא מדובר על פיטורים בגין קיצוצים, שכן נשכרה כותבת טור אחרת. בעיתון מסרו בתחילה לאמיר כי תיבחן אפשרות להמשך העסקתה באתר האינטרנט ynet, אך לאחר מכן נמסר לה כי ההצעה מבוטלת בגין ציוץ שצייצה בטוויטר, לפיו היא מתכוונת לתבוע את העיתון.

אמיר דורשת שכר מלא של 8,850 אלף שקל עבור 24 חודשים וסכום נוסף בשל פגיעה בשמה הטוב, משום שלטענתה העיתון העביר מידע על פיטוריה לאתר וואלה ברנז'ה. אמיר דורשת גם 180 אלף שקל נוספים בגין אי העסקתה ב-ynet, ודורשת כי העיתון יפרסם מודעת התנצלות על פיטוריה.

לא נמסרה תגובת "ידיעות אחרונות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?