עיתונאית "לאישה" תובעת: העורכת פיטרה אותי בגלל סכסוך בין בני הזוג

העיתונאית גפי אמיר הגישה תביעה על סך 785 אלף שקל נגד "ידיעות אחרונות" ונגד עורכת מוסף "לאישה" ■ לטענתה, היא פוטרה בניגוד להסכמים הקיבוציים בעיתון - כנקמנות על רקע התבטאויותיה בטוויטר נגד העיתון ובגין סכסוך בין בני הזוג של השתיים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

העיתונאית גפי אמיר הגישה בבית הדין האזורי לעבודה תביעה נגד "ידיעות אחרונות" ונגד קרינה שטוטלנד, עורכת מוסף "לאישה", על סך 785 אלף שקל. לטענתה, היא פוטרה בניגוד להסכמים הקיבוציים בעיתון, ללא זכות שימוע כדין, תוך אפליה על בסיס גיל, כנקמנות על רקע התבטאויותיה בטוויטר נגד העיתון - ובעיקר על רקע "התעמרות" אישית בגין סכסוך בין בן זוגה לבין בן הזוג של עורכת המוסף.

אמיר החלה את עבודתה ב"ידיעות" עוד בשנות ה-90, היא פירסמה טור שבועי במוסף "7 ימים", היתה מבקרת הטלוויזיה של העיתון, והחל מ-2010 היא בעלת טור קבוע ב"לאישה". שטוטלנד מונתה בנובמבר 2014 לעורכת "לאישה".

קרינה שטוטלנדצילום: נמרוד סונדרס, וואלה!

אמיר טוענת, באמצעות עו"ד אלכסנדר ספינרד, כי עבודתה בעיתון היתה לשביעות רצון מעסיקה. עם תחילת עבודתה ב"לאישה" היא הסכימה להפחתת שכר, לפני כן היא השתכרה 16 אלף שקל, והסכימה לרדת ל-8,500 שקל.

לטענתה, לאחר כניסתה של שטוטלנד לתפקידה, "השתנו בן לילה פני הדברים, בשל מניעים זרים, נקמנות אישית והתעמרות". בתביעה נכתב כי ביולי 2015 היא ניהלה שיחת טלפון עם שטוטלנד והתבשרה כי היא מפוטרת, וזאת על אף שצוין בפניה לטענתה כי "אין כל טענות מקצועיות כלפיה".

מאחורי הקלעים, טוענת אמיר, התנהל מאבק בין בני הזוג של השתיים. ב-2012 בעלה של שטוטלנד, ירון סלע, שכר נכס מעופר שגב, בעלה של אמיר. אלא שהצדדים נקלעו לסכסוך, ולפי התביעה "השוכר הגיב לחילוקי הדעות שנוצרו באופן קיצוני, ומשלא יושבו לדרישתו - נהג בברוטליות ובאלימות, ואף ניסה להלך אימים". אמיר טוענת כי בגין אירועים אלה הפגינה העורכת "טינה, מרירות וקרירות רבה" כלפיה, וכי פיטוריה היו "מהלך נקמני וזדוני במטרה להתנקם בתובעת".

אמיר טוענת כי השימוע שנערך לה לאחר מכן היה "שלא בתום לב, והתוצאה היתה ידועה מראש". לדבריה, לא מדובר על פיטורים בגין קיצוצים, שכן נשכרה כותבת טור אחרת. בעיתון מסרו בתחילה לאמיר כי תיבחן אפשרות להמשך העסקתה באתר האינטרנט ynet, אך לאחר מכן נמסר לה כי ההצעה מבוטלת בגין ציוץ שצייצה בטוויטר, לפיו היא מתכוונת לתבוע את העיתון.

אמיר דורשת שכר מלא של 8,850 אלף שקל עבור 24 חודשים וסכום נוסף בשל פגיעה בשמה הטוב, משום שלטענתה העיתון העביר מידע על פיטוריה לאתר וואלה ברנז'ה. אמיר דורשת גם 180 אלף שקל נוספים בגין אי העסקתה ב-ynet, ודורשת כי העיתון יפרסם מודעת התנצלות על פיטוריה.

לא נמסרה תגובת "ידיעות אחרונות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט