יו"ר מגה, אביגדור קפלן, על הבונוס שקיבל: "לא הוגן לעשות מזה עניין אחרי מה שעשיתי"

קפלן ל-TheMarker: "תנאי ההעסקה שלי נקבעו לפני שנה והם שליש מתנאי ההעסקה של קודמי בתפקיד ■ למעשה אני ממלא 3 תפקידים - מנכ"ל אלון, יו"ר מגה ויו"ר רבוע כחול"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

"לא הוגן לעשות מזה עניין אחרי מה שעשיתי. להתעסק עם זה היום זה להתעסק בטפל ולא בעיקר", כך אמר הבוקר ל-TheMarker יו"ר מגה, אביגדור קפלן, בעניין הבונוס ששולם לו לפני שבוע, בסך 560 אלף שקל.

לדברי קפלן, "תנאי ההעסקה שלי נקבעו לפני שנה והם שליש מתנאי ההעסקה של קודמי בתפקיד (דודי ויסמן). למעשה אני ממלא 3 תפקידים - מנכ"ל אלון, יו"ר מגה ויו"ר רבוע כחול. לא קיבלתי שום אגורה ממגה וכל המשכורת שלי מגיעה מהחברה הפרטית אלון דלק. אני מקווה שנצא מבית המשפט עם מינוי נאמנים שיצליחו להביא את מגה כרשת שלמה לחוף מבטחים"

יו"ר מגה, אביגדור קפלן, מגיע לבית המשפט

בתשובה לשאלה האם הוא מרגיש שכשל לאחר שלא הצליח להבריא או למכור את מגה, ענה קפלן: "אני לא מרגיש שכשלתי. ממש לא כשלנו. עשינו מהלכים אדירים. קיבלנו את הרשת במצב כך כך קשה. היה קשה לסיים את המלאכה עקב גורמים שלא תלויים בנו, כמו הספקים".

גם רביב ברוקמאייר, מנכ"ל מגה, התייחס לבונוס שקיבל קפלן: "אני לא קיבלתי בונוס אבל אני חושב שלאביגדור בהחלט הגיע הבונוס שהוא קיבל. פשוט התזמון יצא אומלל".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, בסטטוס בפייסבוק: "ביזה, חזירות, חוסר בושה"

גלאוןצילום: מוטי מילרוד

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה ח"כ גלאון: "אביגדור קפלן קיבל בונוס של חצי מיליון (!!) שקל. בונוס, לא פחות, על חלקו בקריסה של החברה שבניהולו, בעובדה ש-3,500 עובדים ועובדות עלולים לאבד את הכנסתם ובימים הבלתי אפשריים שצפויים עכשיו להם ולמשפחותיהם".

קפלן, בדבריו הבוקר במקביל לדיון שהתנהל בבית המשפט בדבר הקפאת ההליכים למגה, אמר כי "לא הוגן לעשות מזה עניין". גלאון התייחסה לאמירותיו וענתה לו ;"אתה יודע מה עוד לא הוגן, אדוני היו"ר? לא הוגן שאלפי עובדים עלולים ללכת הביתה בגלל כשלים והתנהלות מופקרת של ההנהלה, וההנהלה לוקחת לכיסים את הכסף שאין.

"לא הוגן שהבונוס הזה, ומענקים נוספים שמנהלי החברה ביקשו לעצמם לאחרונה, מסריחים משוד מתוכנן של חברה שעוד שנייה לא תוכל לשלם, בידיעה מראש שזה מה שהולך לקרות וניסיון לחלוב עוד קצת כסף לפני הסוף.

"לא הוגן שאחרי שנים שבהן בעלי השליטה בחברה משכו דיבידנדים מופרזים והביאו את הרשת לקריסה, הם לא רק מסרבים להזרים כסף מכיסיהם כדי להציל אותה, אלא העזו בימים האחרונים להאשים את העובדים במשבר, בטענות על 'תנאי שכר גבוהים מהמקובל בתחום' (אין לי ספק שהקופאית ועובדת המעדנייה נהנות מתנאים מופרזים(, ובעיקר לא הוגן שהדבר הזה קורה ועולם כמנהגו נוהג, שבמציאות המעוותת שלנו הגיוני שעובדים חרוצים ומסורים נמצאים בסכנה של עוני, ומי שסיכן אותם מתעשר ומתעשר".

גלאון הזכירה יוזמות שלה ושל חברי אופוזיציה נוספים, המבקשות לחייב חברות ציבוריות שמאשרות בונוסים לבכירים לפרסם בפירוט את הליך האישור, הצעות המבקשות להגביל את שכר הבכירים והבונוסים שמנהלים יכולים לקבל לסכום של עד פי 15 מהשכר הנמוך ביותר בחברה, ובשלל יוזמות נוספות.

"מה שלא הוגן", סיכמה ח"כ גלאון,"זה לא שהעיתונות מציקה לך על הבונוס העצום שקיבלת, אלא שמחר ומחרתיים היא תפסיק להציק. ושבישראל 2016 הסיפור הלא נורמלי הזה הוא נורמלי לחלוטין."

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"