בדיקה מיוחדת של הרשות השנייה: האם ש"ס מתערבת בשידורי תחנת רדיו חרדי?

איומים, השמצות ופגיעה כלכלית: הרשות השנייה תבצע בעוד חצי שנה נקודת בדיקה ותדרוש הבהרות לגבי טענות למעורבות פוליטית בשידורי תחנת הרדיו קול חי

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

הזיכיון של תחנת הרדיו החרדית קול חי הוארך בארבע שנים - אך הרשות השנייה תבצע בעוד חצי שנה נקודת בדיקה ותדרוש הבהרות לגבי טענות למעורבות פוליטית בשידורי התחנה. במקביל, מועצת הרשות השנייה הנחתה את הנהלת הרשות לבצע בדיקה לטענות שלפיהן פעילים בש"ס מנסים לפגוע ברדיו המתחרה קול ברמה ולהגיש מסקנות בתוך חודש וחצי.

בין שתי תחנות הרדיו החרדיות, קול חי וקול ברמה, מתנהל מאבק קשה שקשור למאבקים פוליטיים. מקימי תחנת קול ברמה ובעלי המניות בה הם מקורביו של יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי, הנאבק ביו"ר הנוכחי אריה דרעי. מנגד, הטענה היא שתחנת הרדיו קול חי זוכה לגיבוי נרחב ממקורבי דרעי. תחקיר TheMarker חשף את השיטות שבהן פעילים בש"ס מנסים לפגוע בקול ברמה, ומאידך מסייעים לקול חי.

במכתב ששיגר מנכ"ל קול ברמה, אריאל דרעי, למועצת הרשות השנייה, תחת הכותרת "איום ממשי על המשך שידוריה של תחנת הרדיו קול ברמה", נכתב כי "מזה כשנה מתנהלת נגד הרדיו מסכת אלימה, בוטה ותוקפנית של איומים, השמצות, החרמות ופגיעות כלכליות ואחרות מצידם של גורמים פוליטיים - הכל כדי להשיג את מטרתם המוצהרת: להביא לסגירתה של התחנה וכל זאת עקב סירובה של תחנה להיות עושה דבריהם של אותם בעלי אינטרס פוליטי".

לדבריו, הפעולות האלה כוללות החרמת התחנה וסירוב של גורמים פוליטיים להתראיין אליה, וכן "שדרנים, רבנים המוסרים שיעורים בתחנה ועובדים אחרים מאוימים על ידי אותם גורמים לבל ימשיכו לעבוד בשיתוף עם התחנה ובחלק מהמקרים הדברים מבוצעים תוך פגיעה כלכלית ואישית כבדה בהם".

אלי ישי מעבר לכתפו של אריה דרעי

דרעי הוסיף כי "גופים ציבוריים ובהם רשויות מקומיות אשר היו מפרסמים דרך קבע ברדיו החליטו 'לפתע פתאום' להדיר את פרסומיהם מהתחנה ומבדיקה שעשינו עולה כי הדבר נעשה בהוראתם של אותם גורמים... יתרה מזו, אף משרדי ממשלה הנשלטים על ידי אותם גורמים מונעים תקציבי פרסום מתחנת 'קול ברמה' ומסיטים אותם לתחנות אחרות".

עוד כתב דרעי: "אנו עומדים בפני מצב שבו אנו חשים איום ממשי על המשך שידוריה של התחנה והאידיאלים העומדים בבסיס הקמתה ובהתאם לכך אנו פונים אליכם בקריאה כמעט אחרונה לגלות מעורבות בנעשה ולהשתמש בכלים העומדים ברשות המועצה והרשות השנייה לרבות פניות לגורמי אכיפה אחרים, שימוש בסמכות הרשות בנוגע למעורבותם של כלי תקשורת אחרים ופעולות נוספות ככל שתמצאו לנכון והכל כדי למנוע איום זה בטרם יהיה מאוחר".

בש"ס לא הכחישו באופן רשמי כי אסרו על הח"כים והפעילים להתראיין לקול ברמה. עם זאת, טענו בתחנה כי לא הפעילו כל איומים ותקציבי הפרסום הועברו לפי הנהלים המקובלים.

בעקבות טענות אלה החליטה מועצת הרשות השנייה להורות להנהלה לבצע בדיקה מיוחדת של הטענות בנושא ולהגיש מסקנות בתוך חודש וחצי.

מהרשות השנייה נמסר: "מועצת הרשות השנייה האריכה את זיכיון השידור של תחנת הרדיו קול חי בארבע שנים, אך עם זאת התנתה את מתן הזיכיון בנקודת בדיקה נוספת בעוד שישה חודשים וזאת לאור הבהרות הדרושות לגבי התנהלות התחנה בנושא ההתרמות וההטיה הפוליטית".

"בנוסף, בעקבות טענות שעלו במהלך דיוני המועצה באשר להתערבות פוליטית בשידורי קול ברמה, הנחתה המועצה את הגורמים המקצועיים ברשות השנייה לבצע בדיקה מעמיקה. תוצאות הבדיקה יוצגו בפני המועצה מיד לאחר השלמתה ומועצת הרשות השנייה תנקוט בצעדים נוספים במידה וידרשו. הרשות השנייה תוסיף לפעול לקידום האינטרס הציבורי בשידורי רדיו אזורי נקיים מאינטרסים ומגוונים ככל הניתן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?