נציגי קשת ורשת פתחו במגעים ראשוניים למיזוג בערוץ 2

הדיונים התקיימו עד כה רק בין עורכי דין, ונועדו לבחון היתכנות למיזוג או הכנסת שותף שלישי ■ המהלך עלול להיתקל בהתנגדות של רשות ההגבלים, משום שהזכייניות מחזיקות יחד 80% משוק הפרסום בטלוויזיה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

נציגים מטעם זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, קיימו באחרונה דיונים בנוגע להיתכנות המשפטית למיזוג בין שתי החברות. הפגישות התקיימו בשלב זה בדרג של עורכי דין, שבחנו את המעמד המשפטי של החברות לאור רפורמות הרישיונות, ואת האפשרויות למיזוג או להכנסת שותף שלישי דומיננטי.

קשת ורשת נמצאות כיום תחת איום רגולטורי קיומי. באוקטובר 2016 הן ייאלצו להגיש באופן סופי בקשת רישיון לצאת מערוץ 2 ולעבור לשדר ברישיון נפרד, כל אחת במשך שבעה ימים בשבוע.

אלא שתוכניות עסקיות של כל הגורמים בשוק הטלוויזיה העלו כי במצב הנוכחי ובהתחשב בהתכווצות של שוק הפרסום, אין היתכנות לשלושה ערוצי ברודקאסט שייאבקו זה בזה, תוך שמירה על רמת ההוצאה הנוכחית.

המהלך שטרף את הקלפים היה הרישיון ל-15 שנה שקיבל ערוץ 10, וכניסתה של קבוצת RGE לערוץ. עד אז האמינו בקשת ורשת כי ערוץ 10 יקרוס או יתמזג לתוך אחת מזכייניות 2, אך כעת ערוץ 10 הוא בעל אופק עסקי ומציג רווחיות תפעולית. מנגד, כיום זכייניות ערוץ 2 מפסידות, ולפי ההערכות נזקקו שתיהן להזרמות גם במהלך 2015, לאור הפסדים של עשרות מיליוני שקלים.

דרורית ורטהיים, יו"ר קשתצילום: טלי שני
אודי אנג'ל, בעל השליטה ברשת

הדיונים בין עורכי הדין של הצדדים עשויים לעסוק בנושאים משפטיים ובההיתכנות למיזוג ביניהן. מהלך כזה עלול להיתקל בהתנגדות של רשות ההגבלים, שכן שתי הזכייניות מחזיקות יחד בכ-80% משוק הפרסום בטלוויזיה. במקביל, עולות שאלות לגבי אופן האחזקה בחברת החדשות של ערוץ 2. דיונים באפשרות למיזוג בין קשת לרשת התקיימו כמה פעמים מאז 2009, אך לא הבשילו לכלל עסקה.

השאלה הגדולה היא מה יהיה מבנה הבעלות של החברה החדשה. ההערכות הן כי אודי אנג'ל, בעל השליטה ברשת, מעוניין להמשיך להיות בעל השליטה גם בחברה הממוזגת, וישלם את המחיר הנדרש. מנגד, בעל השליטה דה-פקטו בקשת, דודי ורטהיים, מביע עניין פחות בשוק הטלוויזיה ובוחן אותו מזווית ראייה כלכלית בלבד. בעלי מניות נוספים בזכייניות ערוץ 2 הביעו עניין במכירת אחזקותיהם.

ייתכן כי בדיקה נוספת שהזכייניות עורכות קשורה לאפשרות להכנסת גורם שלישי כשותף לחברה הממוזגת. ב-TheMarker פורסם כי גם איש העסקים ארנון מילצ'ן, שמחזיק כיום במניות בערוץ 10, עשוי להצטרף לעסקה כזו בהמשך - אך נראה כי הסיכויים לכך נמוכים.

מבעלי המניות של רשת 
נמסר: "איננו מתייחסים לספקולציות". מטעם יו"ר קשת, דרורית ורטהיים, ביקשו שלא להגיב לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות